Змішане вигодовування немовлят, чому виникають запори

Перші місяці життя немовляти вважаються найважчими для молодих батьків, особливо годування та введення прикорму. Кольки, нестійкі випорожнення, зригування, через це проходить кожна матуся. Найважливішим у цей період є, звичайно ж, харчування.

Годування грудним молоком – ідеальне харчування для малюка, адже воно містить всі корисні вітаміни та мікроелементи, необхідні дитині для розвитку і зростання. Але часто бувають випадки, коли грудне молоко доводиться змішувати з штучною сумішшю силу певних обставин. За яким же причин матусі доводиться переводити малюка на суміш? Давайте розглянемо їх.

Змішане вигодовування немовлят, основні причини перекладу

Багато обставини можуть змусити матусю перевести свого немовляти повністю на суміш або зробити її в якості додаткового джерела живлення.

Серед багатьох причин можна виділити основні:

  • недостатня кількість свого молока;
  • захворювання матері, що не дозволяють продовжувати природне вигодовування;
  • неповноцінний склад материнського молока, в результаті у дитини спостерігається анемія або гіпотрофія;
  • споживання спиртного, тютюну;
  • недотримання визначеного дієтичного харчування;
  • ранній вихід матері на роботу або навчання.

Станом малюка можна побачити, чи вистачає йому материнського молока чи ні. Якщо малюк до 6 місяців часто прикладається до грудей, неспокійно спить, постійно вередує, його стілець змінює колір на зелено-коричневий, змінюється його консистенція змінюється колір сечі, з’являється неприємний запах, дитина погано набирає вагу, це означає, що йому не вистачає природного харчування. Доводиться додавати штучну суміш.

Багато мам задаються питанням, як правильно організувати змішане вигодовування новонародженого?

Як правильно вводити суміш

При змішаному вигодовуванні об’єм материнського продукту має становити не менше 1/5 від загального обсягу.

Його можна правильно організувати, якщо дотримуватися наступних правил.

  1. Суміш повинна бути адаптованою, за складом максимально наближеною до складу натурального материнського продукту.
  2. Суміш дається відразу після грудях, з пляшечки з тугою соскою і дрібними отворами, щоб малюк докладав зусиль при ссанні.
  3. Обов’язкове дотримання загального режиму вигодовування.
  4. Обов’язково треба давати чисту воду після суміші.

Що стосується стільця у немовлят, то в нормі його консистенція кашоподібна. При змішаному вигодовуванні у новонародженої дитини стілець за консистенцією може бути різним. Це залежить від того, який продукт превалює більше – натуральний або штучний. Він може бути рідкий або густоватый, все залежить від часу травлення. Можуть зустрічатися білі грудочки, забарвлення також відрізняється, може бути зеленуватим, жовтуватим. Частота випорожнення – 1-2 рази в день.

Рідкий стілець у новонародженого малюка при змішаному вигодовуванні з’являється в результаті зміни суміші, порушенні дієти матері, наявності мікробів в кишечнику. Такий стілець може супроводжуватися болями й здуттям животика, появою слизу в калі. У цьому випадку краще звернутися за консультацією до педіатра, щоб він при необхідності призначив відповідне лікування.

Якщо ж дитина погано переносить нову їжу, у нього трапляється запор, який доставляє йому великий дискомфорт. Запори у новонароджених дітей при змішаному вигодовуванні – явище досить часте.

Які ж причини запорів у маленьких діток?

Основна причина його виникнення, це суміш. Кишечник малюка не може впоратися з новою їжею і починає давати збій. Будь-яка суміш виготовляється з обробленого спеціальним способом козячого або коров’ячого молока, і такий продукт перетравлюється набагато важче натурального материнського, може пошкоджувати стінки кишечника. Моторні функції кишечника у немовлят ще слабо розвинені, їжа в ньому застоюється, а це призводить до застою калу в товстій кишці.

Нова їжа може також викликати рефлекторний спазм, який провокує каловий застій. Різка зміна продукту або використання різних штучних продуктів теж чинять вплив на стан стільця. Неправильне розведення продукту, коли на менший обсяг води кладеться велика кількість порошку, теж відбивається на стані стільця.

Ще однією причиною запору є неправильне підтримання температурного балансу малюка. Багато матусі, боячись, що їх чадо замерзне, часто одягають дитину не по погоді і в теплому приміщенні дитині стає жарко. А це призводить до зневоднення організму. В результаті відбувається порушення нормального процесу формування калових мас, з-за якого починаються запори.

Харчування матері теж грає велику роль в травленні дитини. Їжа, що містить багато білків і жирів, провокує калові застої в товстій кишці. У цьому випадку матері треба відмовитися від жирного, смаженого, солодкого, їсти побільше овочів, вареного м’яса, перейти на хліб з висівками, пити побільше води і давати її дитині.

Нестача рідини, зневоднення, дисбактеріоз теж можуть стати причинами утрудненої дефекації.

Лікування запору у новонародженого малюка при змішаному вигодовуванні

Особливості дитячого організму також можуть провокувати застій у товстій кишці немовляти. У цьому випадку педіатри рекомендують давати продукти з додаванням пре-та пробіотиків, кисломолочні суміші, препарати лактулози.

Якщо дитина часто мучиться з твердим стільцем, можна давати йому кропову водичку, чай з фенхелем. Ці продукти виступають як проносний засіб, що допомагає налагодити роботу товстої кишки і пом’якшити калові маси. Гліцеринові свічки теж гарне і безпечне проносне засіб для новонароджених при змішаному вигодовуванні.

Важливо дотримувати правильний режим харчування, тобто давати молочко в певні проміжки часу (кожні три години) і в рівній кількості. Якщо дитина не хоче їсти, не варто його змушувати насильно. Багато матусі запитують, а скільки води треба давати новонародженому при змішаному вигодовуванні? Об’єм води в добу повинна становити не більше 100-200 мл. Поїти треба годування з ложечки або пляшечки.

Частіше викладати своє чадо на животик, так буде краще відходити гази. Проводити масаж животика, робити кругові рухи долонею за годинниковою стрілкою. Вправа «велосипед» допомагає нормалізувати роботу кишечника. Теплі ванночки теж будуть покращувати самопочуття малюка.

Важливо не забувати, що, перед тим як самостійно почати лікування, краще проконсультуватися з педіатром, який встановить більш точну причину затримки дефекації і призначить правильне лікування. Лікар порадить, як правильно організувати харчування, скільки за кількістю разів і в якому об’ємі давати суміш, які дії робити в разі виникнення затримки дефекації.

Заходи профілактики

Щоб уникнути затримки дефекації, треба правильно підбирати продукт, а краще перед його покупкою проконсультуватися з лікарем. Дотримання температурного режиму їжі – теж важлива складова правильного годування.

Тепла їжа розслаблює м’язи кишечника. По можливості треба намагатися більше годувати своєю груддю. При введенні прикорму теж звертати увагу на те, що ви даєте своєму чаду, бо деякі продукти можуть провокувати застої калових мас.

Змішане вигодовування – звичайно, найкращий варіант, якщо свого молока не вистачає, однак, такий режим харчування може доставляти дитині дискомфорт, що виражається в появі запорів або, навпаки, рідкого стільця. Тому при введенні штучної суміші важливо постійно спостерігати за своїм малюком та його станом.

І при виникненні проблем з кишечником спочатку звертатися до лікаря, щоб він провів огляд і при необхідності призначив правильне лікування.

Залишити коментар