Аналіз грудного молока: як проводиться і коли потрібен?

Новонародженого малюка рекомендовано годувати груддю, адже грудне молоко сприяє швидкому розвитку немовляти. Однак навіть в нього можуть потрапити шкідливі бактерії, що впливають на стан здоров’я дитини.

Аналіз грудного молока на стерильність – це процес, який в даний час користується високим попитом. Адже в разі виявлення інфекції у матері, вона може передатися і дитині. Здати аналіз можна, наприклад, в медичному центрі «Інвітро».

Переваги грудного вигодовування

Особливість грудного молока в тому, що, потрапляючи в організм дитини, воно забезпечує його всіма необхідними компонентами, що сприяють повноцінному росту та розвитку малюка.

До того ж, від матері дитині передаються біологічно активні речовини, які виконують захисну функцію. До складу грудного молока входять компоненти, що захищають кишечник від запалень, які зменшують ймовірність розвитку бактерій.

І чим довше мати буде годувати малюка грудьми, тим більше він буде захищений від впливу негативних факторів. Лікарі рекомендують припинити годування груддю, якщо у жінки інфекційний мастит. Коли захворювання протікає без утворення гною, грудне вигодовування можна продовжувати. Щоб виявити, чи немає в молоці інфекцій, проводиться спеціальний аналіз. Його можна здати в клініці «Інвітро» або в іншому закладі, який порадить лікар.

Як підготуватися до здачі аналізу?

Перш ніж здати грудне молоко на аналіз в центрі «Інвітро», необхідно добре підготуватися. Для цього проводиться ряд гігієнічних процедур:

  • Руки і груди ретельно миють господарським милом. Потім жінка витирає їх м’яким стиранным рушником або спиртовими серветками.
  • Сосок обробляється розчином на основі спирту і води або перекисом водню.
  • Заздалегідь необхідно придбати в аптеці дві стерильні пробірки. У клініці «Інвітро» їх дають прямо в лабораторії. Молоко кожної груді зціджує в окрему пробірку. Необхідно враховувати, що перша порція молока не підходить для проведення аналізу, тому його можна зцідити в іншу ємність.
  • Збирати матеріал потрібно не раніше 2 годин до того, як буде проведено аналіз грудного молока у приватній клініці «Інвітро». В іншому випадку результати дослідження можуть бути не зовсім точними.
  • Баночки з молоком підписуються цифрами 1 і 2, щоб знати, де матеріал з якою грудей.

У клініці «Інвітро» результати обстеження стануть відомі рівно через тиждень. Дізнатися результат швидше не вийде, оскільки бактеріям потрібно час для розмноження. Забезпечити повну стерильність пробірок в домашніх умовах непросто. Для цього їх промивають розчином соди і кип’ятять протягом 40 хвилин. Якщо брати матеріал для аналізу прямо в лікарні, такі маніпуляції не потрібні.

У медичному центрі «Інвітро» проводиться комплексний аналіз грудного молока. Визначається не тільки наявність бактерій, але і їх кількість, а також стійкість до впливу різних лікарських препаратів. За рахунок цього вже після проведення аналізу співробітник «Інвітро» зможе підібрати найбільш підходящий метод лікування захворювання.

Аналіз на стафілокок

Після здачі матеріалу для аналізу, фахівці починають пошук в ньому шкідливих мікроорганізмів. При цьому проводиться ряд досліджень, щоб визначити, які саме мікроби є у ньому і чи є вони взагалі. Співробітники «Інвітро» молоко перевіряють на наявність таких бактерій: стафілокок, палички та інші.

Як правило, шкідливі мікроби потрапляють всередину молока через мікротріщини на соску. Якщо у жінки спостерігаються тріщини великі, і вони викликають больові відчуття, вона повинна здати аналіз грудного молока на антитіла. Мікротріщини часто не викликають дискомфорту у годуючої матері, але вони з’являються практично у кожної жінки, яка прикладає немовля до грудей.

Взагалі, якщо імунітет матері не ослаблений, то стафілокок не вражає грудне молоко. Але якщо жінка перенесла інфекційне захворювання, то проблема, швидше за все, з’явиться.

Провести лікування і діагностику рекомендують в клініці «Інвітро», де працюють тільки кваліфіковані співробітники.

Якщо в організмі малюка з’явиться золотистий стафілокок, виникне ряд неприємних симптомів. Зокрема, порушиться травлення дитини. Він буде паплюжити, його буде нудити і рвати. Малюк стане неспокійним, почне часто плакати. На його шкірі з’являться прищики з гноєм всередині. Нерідко у дітей спостерігається стафілококова ангіна. Дитину потрібно терміново показати педіатра з клініки «Інвітро», інакше є ймовірність розвитку гаймориту або отиту.

Лікування

Коли у жінки з’являється біль в області сосків, їй потрібно терміново здати аналіз на стерильність молока. Проводити таке обстеження можна у будь-який час без призначення лікаря. Двері клініки «Інвітро» відкриті для всіх бажаючих. Подивитись результати і призначити лікування можуть прямо тут. Перевага приватної лікарні «Інвітро» очевидна: тут до кожного пацієнта ставляться уважно, вникаючи в суть проблеми.

Якщо у жінки немає маститу, лікар призначить їй курс лікування на основі протизапальних препаратів. Малюкові призначаються лактобактерії, щоб зменшити вірогідність появи у нього дисбактеріозу. Гастроентеролог прописує жінці рослинні антисептики. До прийому антибіотиків вдаються в крайньому випадку. Адже матері доведеться припинити годування груддю, оскільки потрапляння антибіотиків в дитячий організм небажано.

Лікар з приватної клініки «Інвітро» може порекомендувати жінці препарати, які ніяк не вплинуть на лактацію. Взагалі не рекомендується припиняти грудне вигодовування після виявлення мікробів у молоці під час аналізу на його стерильність. Адже цілком можна поєднувати лікування і лактацію.

Профілактичні заходи

Щоб не виникало проблем з якістю грудного молока, необхідно дотримуватися ряду правил:

  • Якщо з’являються тріщини в області сосків, їх не можна запускати. Необхідно приділити більше уваги гігієні грудей. Її миють господарським або дитячим милом, протираючи зверху стерильними серветками. Використовувати жорстке рушник не рекомендується, так як з-за нього тріщини можуть стати ще більш вираженими.
  • Особливу увагу жінка повинна звертати на своє харчування. Мікроби люблять солодку середовище, тому годуючої матері необхідно за мінімуму вживати промисловий цукор. Краще, щоб він надходив в організм із свіжих фруктів і соків.
  • Для профілактики соски змащують розчинами вітамінів A та E, які можна придбати в аптеці. Під їх впливом шкіра стає більш еластичною, так що тріщини не утворюються.

Грудне молоко – це головний захисник дитячого організму. Не можна допускати, щоб у ньому з’являлися хвороботворні мікроорганізми. Проводити аналіз в клініці «Інвітро» рекомендується кожен місяць, щоб дитина завжди залишався здоровим. Хоча проведені вченими дослідження показали, що бактерії, що потрапили в кишечник малюка разом з молоком, відсутні в кале.

Це означає, що вони не приживаються в дитячому організмі. Так що, якщо у жінки немає гнійного маститу, вона може без проблем продовжувати годування.

Залишити коментар