Жовті плями на тілі

Шкіра людини – це своєрідний індикатор здоров’я, оскільки чимало хвороб внутрішніх органів і патологічні процеси, які протікають у клітинах організму, рано чи пізно відображаються на поверхні шкірного покриву. Плями на шкірі можуть говорити про те, що у людини виникли які-небудь проблеми зі здоров’ям. Тому краще не затягувати з їх подальшим розвитком і розростанням у великі площі, а пройти обстеження у фахівців.

Діагностика допоможе виявити наявні захворювання, розвиток яких спровокувала поява пігментації на дермі і вчасно почати лікування, щоб запобігти подальше прогресування.

Чому з’являються жовті плями на тілі

Плями на шкірі можуть виникнути з таких причин:

 • Геморагія – крововилив, що відбувається в результаті пошкодження судин. Кров надходить у тканини, які знаходяться поряд з пошкодженим ділянкою, в результаті на поверхні шкірного покриву з’являються мітки червоного кольору, потім колір змінюється на синій і в кінці на жовтий. Синці зникають самі через 2 тижні, проте може розвинутися некроз тканин і нагноєння, яке можна прибрати тільки лікуванням або операцією;
 • Хвороби дерматологічного характеру – лишай, кропив’янка. Вони утворюють плями на поверхні епідермісу жовтуватого відтінку. Симптоми таких захворювань можуть не проявлятися, крім виднеющейся пігментації. Але це не говорить про те, що їх треба ігнорувати, краще відразу звернутися до лікаря і пройти обстеження;
 • Системні хвороби – хвороба Аддісона, діабет, червоний вовчак теж дають поява слідів на тілі. У цих випадках раннє обстеження дає можливість мінімізувати негативні наслідки для всього організму в цілому;
 • Механічні, токсичні впливи, удари – можуть провокувати поява пігментації на верхньому шарі епідермісу. Мітки можуть мати різну форму, розмір.

Буває, що жовті плями з’являються на тілі дитини, новонародженого малюка. Виникають внаслідок попадання меконію у навколоплідні води прямо перед пологами. Незабаром шкірний покрив дитини набуває свій нормальний відтінок. Але якщо є сумніви і занепокоєння з цього приводу, завжди можна звернутися до педіатра.

Жовті плями можуть розвинутися на тілі при раку, це говорить про розвиток злоякісного новоутворення. Ракові захворювання шкірного покриву є одними з найпоширеніших, при яких клітини епідермісу швидко і атипично діляться.

Плями на шкірі, розходження по кольорам

При надмірній кількості вироблюваного меланіну, можуть з’явитися не тільки чисто жовті плями на тілі людини, але й коричневі, жовто-коричневі, червоні з жовтуватим відтінком, що відрізняються розмірами, формами, локалізацією.

Коричневі плями можуть виникати з таких причин, як:

 • спадковий фактор;
 • природне старіння;
 • захворювання внутрішніх органів;
 • наявність травм;
 • порушення гормонального фону;
 • період виношування дитини;
 • вплив ультрафіолету;
 • ракові захворювання.

Жовто-коричневі плями, виникаючі на тілі, можуть змінювати свій колір, світлішати, темніти. Кожне з них потребує уваги та огляду у спеціаліста, бо як вони можуть перерости в злоякісне утворення.

Круглі цятки коричневого кольору, які не сверблять, не лущаться, не розростаються і мають рівні контури, можуть бути простими родимками, але якщо вони змінюються, необхідно негайно відвідати лікаря-онколога, тому що багато з них виникають при раку і мають такі ж кольору.

Жовто-коричневі мітки можуть говорити про те, що в організмі не вистачає вітамінів А, С, РР. При їх лікуванні треба застосовувати не тільки мазі, робити примочки і ванночки, але і пити вітаміни. Коричневі плями на ногах часто виникають при трофическом порушення тканин в результаті поганого кровопостачання. Причиною може стати атеросклероз судин на ногах, діабет.

Старіння дерми також характеризується появою пігментації. При вагітності такі мітки часто проявляються на обличчі, тому як у жінки змінюється гормональний фон. Захворювання шкіри, такі як лишай (висівкоподібний, різнокольоровий) провокують появу відмітин на шкірному покриві.
Вони лущаться, а після засмаги на поверхні епідермісу залишаються осередки. Веснянки теж вважаються плямами, проявляються у великій кількості навесні на сонці, але вони абсолютно безпечні.

Є інший колір відмітин на шкірному покриві – червоні з жовтуватим відтінком. Поява червоно-жовтих плям на тілі може свідчити про наявність якого-небудь захворювання, патологічного стану, при якому можуть порушитися процеси життєдіяльності людини.

Тому при їх появі треба негайно йти до лікаря. Вони можуть мати різну форму і розмір, з’являтися на будь-якій ділянці шкіри.

Причини, з яких з’являються червоно-жовті відзнаки на дермі, самі різні, так, це може бути:

 • стрес;
 • порушення роботи ЦНС;
 • алергія та її захворювання – екзема, дерматит;
 • інфекції – захворювання, викликані вірусами, бактеріями, грибками. Це кір, віспа, краснуха, бешиха, стрептодермія, скарлатина;
 • аутоімунні хвороби – вовчанка червона, склеродермія, псоріаз.

Будь-які цятки, будь то жовті, червоні, коричневі, з’являються на поверхні епідермісу, необхідно обстежити на наявність захворювань всередині організму, щоб запобігти їх розвиток і прогресування.

Багато відмітини на верхньому шарі епідермісу з’являються внаслідок порушень роботи внутрішніх органів, і якщо вони не сверблять і не лущаться, це не означає, що їх треба залишити без уваги.

Краще відразу звернутися до потрібного фахівця і пройти повне обстеження, щоб уникнути подальших ускладнень зі здоров’ям.

Залишити коментар