Скільки калорій в білому хлібі і сухарях?

Хліб — плід землі і праці рук людських, основний продукт харчування нашої цивілізації. Він головує на наших столах як класичний акомпанемент до будь-якої страви. Бутерброд ідеальний для риболовлі або пікніка. Навіть мережі фастфудів не обходяться без білого хліба. При цьому його часто атакують дієтологи. Чи Справедливо? Скільки калорій в білому хлібі?

Калорійність хліба під мікроскопом

Дуже часто в гонитві за зниженням калорійності раціону більшість з нас починає з того, що замінює на своєму обідньому столі білий хрусткий багет на хліб з борошна грубого помелу. Хліб з непросіяного борошна вважається майже синонімом стрункості. Правильно це чи ні?

Потрібно визнати, що все це велика містифікація. Хліб з борошна грубого помелу містить не менше калорій, ніж білий. Різниця в калоріях між ними просто анекдотична. Так, в 100 г білого хліба міститься 265 Ккал, тоді як у батоні з борошна грубого помелу — 250 Ккал. Білий хліб містить трохи більше калорій через додавання до його складу малої кількості цукру і жирів.

Докладна інформація про харчову цінність та хімічний склад білого хліба, яким є, наприклад, нарізний батон, представлена в таблиці.

Харчова цінність та склад

100 г продукту

Кількісне вираження % від норми здорового харчування
Калорії 265 Ккал 18,61%
Білки 9,2 г 11,22%
Жири 3,2 г 4,92%
Вуглеводи 49,1 р 38,36%
Клітковина 2,7 г 13,5%
Вода 36,3 г 1,42%

Як ви помітили, в таблиці мова йде про 100 р білого хліба. Природно, що коли ми сідаємо за стіл, то орієнтуватися за таким показником, як 100 г, не зовсім зручно. В основному ми всі звикли вживати хліб більш-менш стандартними порційними шматочками.

Нагадаємо, що стандартною порцією хліба прийнято вважати шматочок товщиною близько 10 мм, розмір якого дорівнює ? поперечного зрізу в середині батона або буханця. Вага такої порції хліба становить приблизно від 20 до 30 р.

Тепер всі вихідні дані нам відомі, і ми знаємо, скільки калорій в батоні білого хліба. Давайте спробуємо з’ясувати, скільки калорій в шматку білого хліба. Оскільки відрізати рівно 20 або 30 г навряд чи вийде, будемо орієнтуватися на середнє значення, а саме на 25 р. Число 25 рівно в 4 рази менше 100. Логічно припустити, що і кількість калорій, що містяться в шматочку вагою 25 г, буде менше в 4 рази, ніж у 100 р. тобто якщо калорійність 100 г білого хліба — 265 Ккал, відповідно, у 25 г буде міститися: 265 / 4 = 66,3 Ккал.

Провівши аналогічний розрахунок з шматочком житнього хліба, ми дізнаємося, що його харчова цінність буде дорівнює 62,5 Ккал. Як бачите, різниця не дуже велика. В цілях дієти проблема, можливо, криється не в калоріях як таких, а в кількості споживаного продукту, що містить їх. Але це питання, швидше, до дієтологів.

Існує ще одна думка, що якщо замінити на столі свіжий білий хліб на сухарі, то й дієта відразу налагодиться. Що можна сказати з цього приводу? За великим рахунком сухарі — це той же хліб, тільки висушений, тобто з нульовим вмістом води. А вода, як відомо, на калорійність ніяк не впливає. Ось і виходить, що в сухарях з білого хліба стільки ж калорій, скільки і в свіжому хлібобулочному виробі. Тут ми знову повертаємося до кількості з’їденого. Сухарів, у всякому разі, за обідом їдять менше, ніж хрусткого білого батона.

Якщо ви подивіться, скільки калорій в сухарях з білого хліба, в тих самих кругляшках або квадратиках з яскравих кульочки з кричущими назвами, то «приємно» здивуєтеся. Справа в тому, що їх калорійність на 25-30% вище, ніж у хліба. Так, харчова цінність 100 г сухариків дорівнює 331 Ккал. Це пояснюється легко: при їх виробництві додатково використовуються жири і масла, які і додають калорійності.

Про користь білого хліба замовте слово

Сьогодні про шкоду білого хліба не пише тільки лінивий, тому ми вирішили виступити в якості адвокатів. Людству властиво кидатися з крайності в крайність. Варто лише згадати, за що спалили на багатті Джордано Бруно. Дійсно, ті продукти, які сьогодні вважають корисними, вже завтра можуть зрадити анафемі. Те ж і з білим хлібом. Люди їдять його з незапам’ятних часів, а тепер він став шкідливим.

Насправді завдяки високому вмісту складних вуглеводів білий хліб сприяє збалансованій дієті:

 • Він складається в основному з вуглеводів — близько 57%, а також містить 3% рослинних волокон.

 • Що може бути корисніше вітамінів, яких в білій буханці ціла колекція:
 • тіамін стимулює роботу нервів;
 • рибофлавін забезпечує молодість та еластичність шкіри;
 • ніацин корисний для судин, стимулює мозкову діяльність;
 • фолієва кислота бере участь у кровотворенні.
 • У білому хлібі містяться і мінеральні речовини:
 • кальцій і фосфор — це наші кістки, зуби, нігті;
 • залізо — це гемоглобін.
 • Білий хліб — джерело білка, що міститься в ньому 10%. Білок — це незамінні амінокислоти, включаючи метіонін і лізин.
 • Хліб з білої муки — один з продуктів, який забезпечує нас великою кількістю солей натрію.

Оскільки білий хліб добре засвоюється ШЛУНКОВО-кишкового тракту, його рекомендують для поліпшення травлення, а також при хронічному гастриті і порушення дванадцятипалої кишки. Він може бути використаний для лікування діабету або надлишкової ваги, але в розумних кількостях і в поєднанні з іншими продуктами, такими як овочі, шинка, сир, щоб вуглеводи засвоювалися не надто швидко.

Чи можна включати білий хліб в раціон при дієті?

Відмовлятися від хліба повністю при дієтах немає ніякої необхідності. Як ми вже говорили, вся справа в кількості. До зайвим кілограмам призводить безмірне споживання хліба зі всіма підряд продуктами, включаючи легкі перекуски невеликими бутербродами.

Їсти хліб при дієті можна і потрібно, але його споживання повинне бути скорочено. Дієтологи стверджують, що тим, хто веде боротьбу із зайвими кілограмами, у день досить з’їдати 50 г білого хліба. Раніше ми визначили, скільки калорій в 1 шматочку білого хліба. Оскільки 50 г — сумарний вага двох шматочків, то в перерахунку на калорії це майже 133 Ккал.

Основа здорового способу життя — помірність у всьому. Їжте білий хлібець в розумній кількості, і можна не боятися зайвих калорій.

Залишити коментар