Засоби захисту картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, необхідно не тільки вибирати якісні посівні матеріали, але і постійно захищати культуру, на протязі всього процесу дозрівання, від хвороб, шкідників і інших негативних впливів.

Засоби захисту картоплі перед посадкою

Перед тим, як садити картоплю, необхідно перебрати посадковий матеріал і видалити бульби, які заражені хворобами, щоб максимально зменшити ризик інфекційного захворювання. Як правило, весь матеріал для посадки повинен відповідати всім встановленим вимогам і правилам держави. Якщо кількість заражених бульб буде велике, тоді є ймовірність спалаху фітофторозу, до цього захворювання призводять не тільки інфіковані бульби, причиною цього можуть стати і розсада помідорів.

Тому, щоб попередити або виключити зараження рослини, розсаду томатів слід садити подалі від культури. Існують різні види картоплі, сорти якого розрізняють по сприйнятливості до хвороб, фахівці не рекомендують садити поруч такі види культури, їх необхідно ізолювати один від одного. Можна провести пророщування бульб картоплі перед посадкою, це допоможе прискорити процес розвитку культури, а також звести до мінімуму ризик ймовірності зараження бадилля і бульб хворобами.

Для посадки культури найкраще використовувати поле, де грунт, дренирована і швидко сохне після дощу, необхідно враховувати і те, що в більшості випадків вогнища хвороби виникають недалеко від лісосмуги, в знижених місцях ділянки. Краще всього, вирощувати картоплю подалі від городів, так можна захистити врожай від появи хвороб.

Щоб захистити рослину від шкідників, у процесі посадки або перед цим етапом, бульби обробляють спеціальними хімічними засобами. Вони не тільки захищають, але і запобігають, а також затримують розвиток захворювань культури. Фахівці рекомендують обробляти різними засобами, бульби картоплі перед посадкою, а саме насіннєвий матеріал, щоб створити високоефективний захист рослини і його врожаю.

Засоби для захисту картоплі під час вегетації

Крім препаратів слід дотримуватися правила догляду за грунтом, по-перше, періодично вспушувати і розпушувати грунт, щоб відбувалася хороша фільтрація землі, а також це дозволяє видаляти бур’яни. Необхідно формувати широкі і високі грядки, щоб знизити ймовірність зараження рослини спорами від інфікованих сортів. Таким чином, листя не буде стикатися з зараженим грунтом, і хвороба не передасться новим утворюється бульб картоплі.

Необхідно обробляти землю, поля і рослини, не чекаючи того моменту, коли з’являться первинні ознаки захворювання, після утворення інфекції, захист буде мати меншу ефективність. Якщо немає можливості використовувати методи прогнозу розвитку хвороб, тоді обробку слід починати відразу, як тільки з’явилася бадилля картопляного куща.

Симптоми захворювання можуть з’явитися ще раніше чи джерелом інфекції можуть стати листя томатів, в такому випадку, обробки картопляного посадки слід виконати негайно. Тільки після першого обприскування, яке буде зроблено вчасно, можна судити, чи другі роботи ефективними чи ні. Картопляне бадилля повинна бути повністю захищена, починаючи від моменту її появи і закінчуючи відмиранням. Картопляні бульби можуть бути уражені хворобою навіть в той момент, коли бадилля слабо заражена фітофторозом.

Захист картоплі в процесі збирання і після неї

Фахівці не рекомендують затримувати процес прибирання після збору врожаю, протягом двох тижнів слід зібрати картоплю і видалити висохлу бадилля. В іншому випадку хвороба з бадилля може перейти на картопляні бульби. Це пояснюється тим, що хвороботворні бактерії можуть жити ще кілька тижнів, а якщо на поверхні бульб буде ще й волога, тоді вони можуть перейти на картоплю не тільки під час прибирання, але і в процесі транспортування або зберігання.

Необхідно подумати про те, щоб вжити заходів і не повністю виключити порушення цілісності картоплі, крім того, збирання бульб не повинна здійснюватися в дощову погоду. Після збору врожаю, картоплю необхідно швидко висушити і створити всі умови, щоб травми бульб зажили, таким чином, він буде повністю захищений від збудників таких хвороб, як фузаріоз, фітофтороз, срібляста парша. Також, подібні умови допоможуть попередити розвиток хвороботворних бактерій в період зберігання картопляних бульб.

Перш, ніж складати урожай на зберігання, необхідно його перебрати і відокремити пошкоджені бульби, так як вони будуть створювати сприятливе середовище для розвитку бактеріальної інфекції. В результаті, станеться так, що згниє весь урожай картоплі, можна обробити бульби спеціалізованими засобами, які стануть додатковою і комплексної захистом від можливого зараження різними хворобами.

Захисні засоби картоплі від колорадського жука

Щоб захистити картоплю від колорадського жука, городники та садівники використовують екологічні, безпечні методи. Мова йде про молодих пророщених бульбах ранніх сортів картоплі, які допоможуть привернути увагу шкідника і знищити його, те ж саме стосується і личинок комах.

В якості хімічного захисту використовуються спеціальні засоби для обприскування, їх застосовують, коли ураження картоплі відбувається масова поява личинок колорадського жука. Так вже виходить, що таке шкідлива комаха різко знижує кількість урожаю, і чим більше жуків на листках культури, тим менше буде врожаю і розміри бульб. Городники давно прийшли до висновку, що картопля важко переносить ураження бадилля до того, як вона зацвіте, тому що саме в цей час і відбувається утворення бульб. Мало того, вони наповнюються корисними речовинами, які знаходяться в зеленій частині картоплі.

Колорадський жук саме в цей період і з’являється, він піднімається з картопляним стеблах до листю і відкладає з їх зворотного боку яйця. Поки яйця ще не дозріли жуков мало, але після появи личинок, шкідливих комах стає більше. Згідно з дослідженнями, якщо на одній рослині буде 15 личинок, то втрати врожаю складуть 50%, а якщо буде більше, тоді кількість картоплі буде ще менше. Щоб захистити врожай, необхідно періодично оглядати картопляні кущі і при виявленні жовтих личинок, використовувати спеціальні засоби.

Захисні засоби від дротяників і капустянки

Щоб запобігти появі капустянки, необхідно навесні розкидати на грядках картоплі свіжий гній, також слід розбивати знайдені гнізда шкідника. З таким несприятливим стикався кожен городник, і навіть, знаючи, як він виглядає, від цього комахи важко позбутися.

Такий вид паразита, що живе під землею і прокладає довгі ходи в ґрунті, капустянка любить вологий грунт такий, який часто використовують у тепличних спорудах, саме тому, найчастіше, від цього шкідника страждає саме теплична розсада. Шкода капустянки може бути не тільки у вигляді подгрызенных бульб, можуть бути з’їдені насіння, крім картоплі, цей шкідник воліє ще й коріння інших рослин, культур. Пересувається комаха в нічний час, вона виповзає з нори і може перелітати з однієї ділянки на іншу.

Допомогти знищити вовчка допомагають птахи, коли земля переорана, кроти або землерийки, але дуже часто такі тварини самі є шкідниками, тому що, коли перекопують грунт, виносять коріння рослин на поверхню.

Що стосується дротяників, то в якості екологічного методу захисту виконують такі роботи. Невеликі шматочки картоплі заглиблюють в землю на 15 см перед посадкою культури, через кілька днів їх викопують і знищують разом з личинками шкідливої комахи. Хімічні методи захисту картоплі від дротяників передбачають використання спеціальних засобів, які також вкопують у грунт.

Про те, якими засобами можна захистити картоплю від хвороб і шкідників, додатково можна дізнатися з відео

Залишити коментар