Як навчити собаку команді «фас»?

Дресирування домашнього вихованця – не самий легкий процес, особливо якщо мова йде про навчання собак певним командам. Навіть якщо Ви виховуєте не бійцівського пса, він повинен знати декілька основних наказів – серед них перебувають «Фу!» і «Фас!». Як правильно навчити свого улюбленця? Що потрібно знати, займаючись дресируванням?

Як навчити собаку команді «Фас»?

Краще всього, якщо процес навчання буде відбуватися під наглядом кінолога: атака і дорослого собаки, і цуценя відбувається під впливом агресії, яку доводиться будити в тваринному під час дресирування. З урахуванням того, що дана команда орієнтує собаку напасти на живу істоту, при здійсненні помилок, які неминучі на початку навчання) і воно, і Ви можете постраждати.

  1. Переконайтеся в тому, що собака нікому не зашкодить: для цього потрібно знайти добре огороджений майданчик, і бажано прив’язати тварина. Воно повинно мати можливість вільно рухатися, але при різкому поривчастому кидку не зірватися з ланцюга.
  2. Подбайте про власну безпеку: надіньте спеціальний захисний костюм. Особливо ретельної захисту вимагають руки.
  3. Знайдіть предмет, який зможе зацікавити Вашу собаку: це точно не має бути іграшка, яка їй знайома – інакше атаки не буде.
  4. Обережно дражніть тварина обраним предметом, не поспішайте: дайте йому можливість серйозно зацікавитися тим, що знаходиться у Вас в руках.
  5. Дочекайтеся, поки інтерес в очах собаки досягне свого піку, а корпус приготуватися до стрибка, і голосно скажіть: «Фас!». Якщо стрибок/ривок відбувся, обов’язково похваліть тварина, але не врученням предмета, з яким проходить навчання.

У разі якщо пес не став стрибати, або взагалі від звуку Вашого голосу втратив концентрацію, потрібно його стимулювати. Самостійно Ви цього не зробите, тому при дресируванні повинен бути помічник, який теж одягає захисний костюм. Він буде підштовхувати в прямому сенсі собаку до об’єкту нападу по команді.

Поради фахівців

Важливо врахувати, що здатність до засвоєння інформації подібного роду залежить від породи тварини: вівчарки, як орієнтовані на напад, швидко запам’ятовують команду «Фас!», так само як і маленькі жваві пекінеси, а ось доброзичливі ньюфаундленди і хаскі в силу своєї психології будуть противитися такій задачі, тому швидким їх навчання атаці не стане.

Крім того, чимало залежить і від віку вихованця – дресирування рекомендовано починати, коли щеняті виповниться 2 місяці. А якщо до Вас потрапив дорослий пес, не проходив навчання, не відкладайте цю справу на невизначений «завтра». Але його, на відміну від малюка, доведеться спочатку познайомити з думкою про зміну господаря, і тільки потім дресирувати.

  • Перш ніж освоювати команду «Фас!» необхідно навчити собаку команді «Фу!», яка є скасуванням будь-якого її дії. В іншому випадку висока ймовірність негативного результату неправильною атаки, а також вихід вихованця з-під контролю.
  • Професіонали відзначають, що команда «Фас!» є завершальною в загальній ланцюжку базових вказівок для собаки: перед нею потрібно виховати розуміння і виконання слів «Голос!», «Лежати!», «Сидіти!», «Лапу!».

Найгірше навчання атаці піддаються не тільки ті вихованці, які за своєю натурою не бійці, але і ті, кого все життя пестили і радували. Такий пес звик до млості і розслабленню, навчання в цілому для нього стає незрозумілим і непотрібним процесом. З цієї причини рекомендовано змалку прищеплювати собаці розуміння ролі господаря і її власного місця в сім’ї.

Залишити коментар