Як застосовувати автоматичний або напівавтоматичний пістолет для ін’єкцій

Страх уколів, які традиційно роблять шприцом, часом буває сильніше бажання пошвидше «встати на ноги» і одужати. Психологам досі невідомо, з чим може бути пов’язана паніка перед ін’єкціями у дорослих людей, однак така реакція дійсно має місце бути.

Ясно одне – винахід спеціальних пістолетів для уколів значно полегшило життя медикам і таким пацієнтам.

Основні цілі

Автоматичні пістолети для уколів переслідують дві основні мети – зниження емоційної і больової реакції на внутрішньом’язову ін’єкцію. Такі пристосування є сьогодні майже у всіх медичних установах для дітей, оскільки саме другі є головною аудиторією для їх застосування.

Але найважливіше навіть не це, а те, що використання такого автоматизованого пристрою не вимагає спеціальних навичок, що дозволить кожному з вас безболісно і комфортно робити уколи собі і своїм близьким в домашніх умовах.

Хворобливість після ін’єкцій буває пов’язана з багатьма чинниками. Ключову роль тут відіграє досвід людини, робить ін’єкції, його психологічна впевненість в результаті, а також м’якість тактики виконання уколу.

Дуже важливо дотримувати оптимальну силу натиснення, вводити голку під правильним кутом, поступово впорскувати лікарський розчин.

Визначальну роль також відіграє вилучення голки з тканин. Практично в кожній родині трапляється захворювання, що вимагає курсового введення ін’єкцій. Постійні звернення за професійною допомогою при цьому можливі не завжди. Доводиться вчитися робити уколи самостійно, однак це виходить далеко не у всіх.

А існує і зовсім категорія людей, які панічно бояться завдати болю ближньому. Спеціальні пістолети для ін’єкцій внутрішньом’язово позбавлять вас від нервових переживань перед процедурою і можливих «осічок» при її безпосередньому виконанні.

Чому автоматизований пристрій потрібно у вашому домі?

Сьогодні такий апарат необхідний в кожній аптечці, поряд з градусником. Чому?

Тому що все частіше ефективні медикаментозні препарати виробляються саме у вигляді розчинів для ін’єкцій. Причому укол при їх стандартному, ручному введенні, може бути досить болючим через структури вводиться речовини. Особливо якщо вона є масляної.

Біль тут забезпечує зовсім не шприц, що травмує тканини, а сам розчин, поступово вливающийся в них. І все відбувається набагато більш болісно і дискомфортно, якщо за виконання такої ін’єкції береться дилетант. Шприци-пістолети для уколів допомагають вимушеного «медперсоналу» ввести ліки максимально плавно, і в той же час дотримати баланс потрібної швидкості його розподілу.

Використання напівавтоматичного шприца-пістолета для уколів, як вже говорилося, не вимагає ніяких професійних навичок. Однак попередньо розібратися з його пристроєм і вивчити інструкцію по застосуванню вам все ж доведеться.

Бажано також «випробувати» автоматизований прилад на апельсині або м’якій подушці, щоб протестувати його на відсутність браку і інших неполадок. Погодьтеся, буде неприємно, якщо станеться помилка під час самого лікування.

Вага даного виробу коливається в межах 65-75 грамів. Шприц, яким оснащений пістолет, має традиційний об’єм 5 мілілітрів.

Що примітно, напівавтоматичний прилад в медичній практиці має назву «медичним пістолетом Калашникова», однак нічого спільного з знаряддям вбивства він не має. Його автор – лікар з багатим досвідом і стажем, який ставив перед собою мету зробити ін’єкції більш комфортними і безболісними для сотень тисяч пацієнтів різних вікових груп.

Характеристики пристрою для ін’єкцій

Основні характеристики автоматизованого медичного обладнання:

 1. Допомагає поставити укол навіть того, хто ніколи не мав такого досвіду з звичайним шприцом;
 2. Дозволяє самостійно проводити курси ін’єкцій в домашніх умовах (зокрема, їх можна виконувати самому собі);
 3. Контролює процес проведення ін’єкції і робить його коректним за вас;
 4. Покликаний економити гроші людини на професійне медичне обслуговування;
 5. Позбавляти від неприємних переживань перед проведенням процедури, зменшує больові відчуття і травматизм тканин у хворого хворого.

Як відомо, більшість уколов (причому навіть тих, що були виконані в умовах лікарні або поліклініки), закінчується травматизмом м’яких тканин. В кращому разі, на місці введення шприца утворюється маленька гематома або синець.

В гіршому – може сформуватися щільна шишка, яка, до того ж, не розсмоктується протягом тривалого тимчасового періоду. Нерідко ці шишки бувають дуже болісними, що сильно знижує якість життя пацієнта.

Він не може сидіти і лежати в класичних положеннях, йому постійно доводиться шукати для себе менш дискомфортну позу, стає складно приймати ванну або душ і т. д.

Автоматизований прилад для коректного проведення ін’єкцій повністю мінімізує подібні ризики.

Як правильно використовувати прилад?

Зрозуміло, тільки той факт, що пристосування є автоматизованим, не здатний зробити всю роботу за вас.

Як правильно зробити укол пістолетом?

Дотримуйтесь інструкції:

 • Ретельно вимийте руки антибактеріальним милом, або протріть їх гелем спеціального призначення, на кшталт «Стериліум»;
 • Розкрийте ампулу і влийте її вміст шприц стандартним способом;
 • Зафіксуйте шприц з лікарським розчином в пістолеті, чітко дотримуючись інструкції до приладу;
 • Обробіть поверхню шкіри в передбачуваному місці введення ін’єкції концентрованим антисептичним розчином;
 • Встановіть пістолет приблизно в 2-3 мм від шкіри під прямим кутом;
 • Різко натисніть на спусковий гачок і спостерігайте, чи правильно голка увійшла в м’яз. Важливо не потрапити в кровоносну судину. Ознакою такого попадання є кров, що входить в шприц. Якщо це відбувається, не вводьте лікарський розчин, а акуратно дістаньте шприц і переколите в іншому місці – приблизно в 1-1,5 см від початкового;
 • Якщо все в порядку, плавно натискайте на поршень і введіть ліки. Швидким рухом витягніть голку зі м’язи, після чого відразу прикладіть до нього ватку, змочену в спирті. Обов’язково помасажуйте місце введення ін’єкції дрібними круговими рухами – це важливо не тільки для прискореного засвоєння ліки, але і для протекції від синяка;
 • Тримайте стерильну ватку або серветку у місця уколу не менше 1-2 хвилин.

Як бачите, з застосуванням даного засобу ваше завдання істотно спрощується.

Ще раз нагадаємо вам правильний алгоритм дій:

 • Після натискання на курок підійміть шток до упору, щоб шприц зафіксувався в потрібному положенні;
 • Перевірте ємність пістолета: у ній, як і в стандартному шприці, не повинно бути бульбашок повітря. Використовуйте тільки шприци об’ємом 5 мл;
 • Максимально обережно встановіть шприц між червоними позначками-покажчиками. Переконайтеся в тому, що він нормально закріплений і не випаде в процесі роботи;
 • Протріть поверхню шкіри в місці передбачуваного введення ін’єкцій. Рух має бути єдиним, по напрямку зверху вниз;
 • Встановіть «дуло» пістолета в 2-3 мм від шкіри, обов’язково під кутом у дев’яносто градусів;
 • Різко натисніть на спусковий затвор і перевірте, чи правильно увійшла голка (точніше, не пошкодила чи вона капіляр);
 • Повільно введіть медикаментозний препарат, натискаючи на відповідний механізм;
 • Швидким рухом витягніть шприц з м’яких тканин;
 • Прикладіть стерильну серветку або ватку, змочену в антисептику, до місця проколу, трохи помасажуйте шкіру протягом 1-2 хвилин.
 • Спочатку вам може здатися складним даний процес, однак незабаром ви пристосуєтеся і почнете виконувати всі перераховані маніпуляції без сторонніх підказок і вивчення інструкцій.

Справедливості заради варто сказати, що існують люди з «легкою рукою», у яких все перераховане виходить і без використання спеціальних апаратів. Якщо у вас виходило вводити ін’єкції без подібних допоміжних засобів, витрачати на них гроші просто безглуздо.

Ще трохи практики – і ви будете ставити уколи як справжній професіонал. Тому придбання пістолетів вам, відверто кажучи, ні до чого. Швидше ці прилади актуальні для тих, хто зовсім не вміє вводити ін’єкції вручну, і боїться травмувати свого близького.

Нехай всі ваші домочадці будуть здорові!

Залишити коментар