Як почистити язик від нальоту і повернути йому здоровий вигляд?

В ідеалі мовою здорової людини завжди присутній невеликий білий наліт. Це нормально і не повинно викликати занепокоєння. Але що робити, якщо шар цього нальоту стає істотним, він змінює свій колір на жовтий, чорний і навіть зелений, а з рота починає неприємно пахнути? Якомога швидше слід шукати причину цього явища і вживати заходів щодо видалення відкладень.

Причини появи

Білий наліт може свідчити про який-небудь інфекції і проблеми з травленням.

Жовтим він може стати через порушення в роботі печінки і жовчного міхура, а от чорний і зелений колір нальоту є рідкістю і сигналізує в першому випадку про підвищення кислотності крові, хвороби Крона, холери та інших, а в другому мова може йти про дріжджовому, микотическом або кандидозному глосит.

Зміни в структурі, кольорі та об’ємі нальоту в різний час можуть спостерігати у себе завзяті курці і особи, що зловживають алкоголем. У будь-якому випадку жовтий наліт, як і будь-який інший вимагає боротьби з цією проблемою, і починати її потрібно тільки після з’ясування причини.

Способи вирішення проблеми

Як можна почистити мову від нальоту? В першу чергу необхідно дотримуватися гігієни порожнини рота, регулярно здійснюючи чищення зубів два рази в день. Сьогодні у продажу є спеціальні щітки з ребристою основою, які дозволяють почистити і мову.

Якщо такої щітки знайти не вдалося, можна використати і звичайну ложку, очищаючи поверхню її ребром. Фахівці радять вдатися і до народної медицини. Хорошим ефектом володіє відвар шавлії, ромашки і кори дуба. Його використовують для полоскання порожнини рота після кожного прийому їжі.

На допомогу можуть прийти і продукти бджільництва, відомі своїми лікувальними властивостями. Так, спиртовий розчин прополісу можна використовувати для полоскань, а якщо є чистий продукт, то рекомендується жувати його шматочки по кілька хвилин 3-4 рази в день. Чим ще можна почистити мову від нальоту? Звичайною марлею або бавовняною тканиною.

Просто обернути вказівний палець шматочком і пройтися по поверхні покриті нальотом органу. У Стародавній Індії було прийнято вирішувати цю проблему за допомогою олії. Цей спосіб можете взяти на озброєння і ви.

Досить потримати ложку масла в роті протягом 7-10 хвилин, періодично збовтуючи, щоб позбутися від шкідливих відходів у ротовій порожнині.

Допомога малюкові

Як можна почистити мову новонародженому від нальоту? У малюків білий наліт на язиці є звичним явищем, адже в перший рік життя основу їх раціону складає материнське молоко або суміш. Але нерідко буває так, що покриваються нальотом ясна, небо і щічки дитини.

Лікар в цьому випадку призначає спеціальне лікування і рекомендує проводити чистку, а як це робити? Не потрібно лякатися, нічого складного в цьому немає і, досить заспокоївшись, ви цілком впораєтеся із завданням лікаря самостійно.

Ось кілька способів чищення порожнини рота немовляти:

  • Приготувати тампон з бинта і, змочуючи її в розчині питної соди, обробляти порожнину рота. Розчин соди можна замінити бурої в гліцерині;
  • Як можна почистити язик дитині від нальоту? Придбати рожевий вітамін В12. Змочити розчином бинт і дати посмоктати немовляті. Можна просто впорснути в ротик порцію вітаміну шприцом без голки;
  • Промокнути поверхню язика і слизової рота можна тим же бинтовым тампоном, змоченим у водному розчині мірри і ратанії. Необхідно придбати в аптеці ці дві настоянки, змішати їх в рівних частках і розвести водою у співвідношенні 1:2;
  • Язичок і слизову можна протирати новонародженій дитині тампоном, змоченим у масляному розчині «Хлорофилипта». Якщо у малюка молочниця, після цього рекомендується обробити порожнину рота сумішшю з вітаміну В12 і однієї розчавленої таблетки Ністатину».

Надалі необхідно більш ретельно стежити за гігієною і не допускати попадання в рот малюкові бруду і бактерій з впала на підлогу соски, нестерилізованих пляшечок, немитих іграшок і т. п. Дорослим теж краще попередити появу цієї неприємної проблеми, ніж лікувати її.

Тому якщо у вас почищені зуби, ви регулярно користуєтеся ниткою і полощете рот спеціальними розчинами, то шкідливі відходи в ротовій порожнині навряд будуть мати місце. Будьте здорові!

Залишити коментар