Як випрямити зуби в домашніх умовах: корисні поради

Часто люди, що зіштовхуються з проблемами прикусу і кривизною зубів, цікавляться, чи можна якось вирівняти зуби в домашніх умовах. У давні часи існували деякі екзотичні методи щодо поліпшення стану прикусу. Наприклад, для отримання аристократичної посмішки багаті люди зверталися за допомогою до фахівців.

Ті радили розхитувати зуби ниткою, прикріпивши на голову тарілку з водою, щоб вирівняти їх кривизну.

Зараз ми розуміємо, що це був один з обманів багатіїв, але тоді такий метод сприймався всерйоз. Хоча, і зараз знайдуться люди, здатні повірити в таку нісенітницю. Ще більш жорстоким був метод розм’якшення зубних пазух чудодійними еліксирами, що містять агресивні хімічні компоненти.

В наш час невідомий жоден спосіб адекватного лікування підручними засобами. Запам’ятайте: самостійне випрямлення може призвести до тяжких наслідків. Після нетрадиційних методів лікування в кращому випадку у вас не буде ніяких поліпшень.

У гіршому – все закінчиться дорогим, довгим і болісним лікуванням, бували навіть випадки видалення щелепи.

Можливе вирівнювання без брекетів?

Інше питання: чи можна випрямити зуби без установки брекетів?

Оскільки медицина зараз стрімко розвивається, людина може дозволити собі лікування за адекватною ціною, без грубих впливів на зубки і десни. Навіть при неправильному прикусі існують альтернативні способи лікування без брекетів. Вам не доведеться регулярно відвідувати лікаря і терпіти нестерпний біль, тому процес вирівнювання зубів буде відбуватися в домашніх умовах.

Кращим способом уникнути брекетів вважається профілактика. Вона включає в себе щоденні заходи по догляду за порожниною рота (чищення, полоскання), вміння правильно чистити зуби будинки, зміцнення емалі, усунення каменів, профілактичні візити до стоматолога. Якщо лікар рекомендує застосувати деякі нешкідливі пристосування для попередження неправильного прикусу у дитини, не ігноруйте дані рекомендації. Виправлення в ранньому віці не потребує особливих зусиль і обійдеться дешевше.

Використання вінірів

Якщо вам потрібно виправити невеликий дефект на одному або декількох зубках в різних місцях при нормальному прикусі, використовуйте вініри. Це абсолютно непомітні пластинки з порцеляни, клеяться на емаль.

Їх підбирають під колір емалі або ставлять прозорі. Вам можуть поставити повний вінір (надівається на весь зуб) або неповний (між зубок закріплюють пластинку). Пристрої виготовляються індивідуально, носять їх, не знімаючи, до 10 років. Вартість вінірів невисока, установка відбувається швидко і безболісно, постійне відвідування ортодонтолога не потрібно.

Вініри справляються з такими проблемами, як сколи, проміжками, незначними нерівностями або зміною положення зубок. Якщо вам необхідно як можна швидше випрямити зуби, найкраще рішення – просто приховати дефект, а не виправляти його.

Капи

Капи представляють собою прозорі футляри з пластику, надягають на зуби. Розглянемо докладніше, як випрямити зуби без брекетів з допомогою кап. Періодично конструкція знімається і чиститься спеціальною пастою. Кожні 2 тижні каппа замінюється на нову. Всього їх у комплекті кілька десятків штук. Під час прийому їжі і чищення капи знімаються.

З плюсів можна виділити їх естетичний вигляд і відсутність шкідливого впливу на ясна. Крім цього, пристосування виготовляють індивідуально для кожного, враховуючи всі фізіологічні особливості пацієнта.

Порівняно з іншими пристосуваннями, капи досить дорого обійдуться своєму господареві. У перший день носіння конструкції може відчуватися тиск на нерівні елементи, а сама каппа не до кінця натягатися. На наступну добу прилад зазвичай займає правильне положення і перестає тиснути.

Якщо в першу ніч занадто виражений больовий синдром, дозволяється зняти капи до ранку або прийняти снодійне. Пристрій видається і дорослим, і дітям. Але для дітей все-таки переважніше інші методи.

У яких випадках вам підійдуть капи:

  • якщо моляри трохи зміщені;
  • моляри розташовані дуже щільно один до одного;
  • є виражені проміжки;
  • є перехресний прикус;
  • деякі передні зуби розташовані вище або нижче інших, що створює нерівність.

Серйозні ж патології і аномалії лікуються за допомогою брекет-системи.

Трейнери

При незначних порушеннях прикусу краще всього застосувати преортодонтичний трейнер – чохол, виготовлений з силікону, має кишеньки для кожного зубика. Всередині силікону є пружна дуга, яка впливає на виступаючі моляри і премоляри. Коли зубний ряд вирівняється, ця дуга буде вдосконалювати прикус.

Краще всього призначати трейнери дітям від 5 до 12 років. Якщо цей час вже втрачено або порушення з’явилися пізніше, прилад можна застосовувати також у дорослому віці. Для підлітків і дорослих людей виготовляються трейнери на основі поліпропілену. Цей матеріал жорсткіше силікону, тому пристосування доведеться міняти частіше – по мірі поліпшення прикусу.

Трейнери усувають саму причину дефекту, тому результат зберігається назавжди. Суть лікування в тому, що прилад удосконалює прикус і навчає язичні і лицьові м’язи дитини правильній роботі. Все подальше життя ваше чадо буде мати більш красиві і пропорційні риси обличчя.

Трейнери дуже зручні для дітей, так як вони:

  • не доставляють дискомфорту;
  • не помітні оточуючим;
  • безболісні;
  • не вимагають постійного відвідування лікаря;
  • одягаються в основному на ніч, вдень їх досить паплюжити 1 годину.

Пластинки і губні бампери для дітей

Коли процес порушення прикусу у дитини ще не зайшов занадто далеко, на зубки ставлять спеціальні пластинки.

Пристосування тисне на них і змушує «стати на місце». Пластину носять постійно, поки не з’явиться результат. Періодично потрібно відвідувати стоматолога.

Губні бампери – металеві дуги, що вміщуються вздовж зубних рядів, які дозволяють усунути формування неправильного прикусу у дітей до 5 років. Проблема зазвичай розвивається із-за неправильного процесу дихання або постійного смоктання пальця.

Бампери здатні подовжити зубну дугу, зняти тиск з боку щокових і губних м’язів, знизити активність м’язів підборіддя.

Якщо вам все ж показано брекети

Як же випрямити зуби дорослої людини, коли в нього є серйозні порушення прикусу, запущена кривизна і зміщення зубів?

В цьому випадку не вийде швидко впоратися з проблемою і вилікувати зуби без брекетів, якщо, звичайно, стоматолог це підтверджує. Але не варто засмучуватися і думати про те, що скоро у вас буде «залізна щелепа». У наш час можна поставити більш естетичні види брекет-систем з порцеляни – матеріал стійкий до харчових барвників, а його колір дуже близький до кольору зубної емалі.

Ще краще виглядають сапфірові брекети – вони виготовляються з прозорого штучного, але якісного сапфіра, красиво виглядають на зубках, мають високу міцність. Що ще відрізняє сапфірові брекети від металевих? Вони більш гігієнічні, так як практично не збирають наліт. Ви можете не вичищати конструкцію після кожного прийому їжі.

Тепер, коли ви знаєте, як можна випрямити зуби в домашніх умовах за допомогою офіційної медицини, навряд чи вам захочеться звернутися до нетрадиційних методів.

Фраза «в домашніх умовах» має на увазі, що ви будете спокійно жити своїм звичайним життям, застосовуючи будь-якої з перерахованих приладів для вирівнювання зубного ряду, і в цей час ваша усмішка буде вдосконалюватися!

Залишити коментар