Жирний і знежирений кефір – користь і шкода

Сьогодні таємниця приготування домашньої кисломолочної продукції стала доступна кожному пересічному споживачеві. Заснована вона на банальному процесі бродіння, спровокованого специфічними «кефирными грибками». Сучасні кисломолочні напої вражають різноманітністю своїх смаків, ароматів і показників жирності. Але найпопулярнішим продуктом був і залишається знежирений кефір.

Чому так? І наскільки обґрунтована така виправданість? Базується вона на людському факторі, чи виправдана науково? Все це читайте нижче.

Корисні якості кефіру з нульовою жирністю

Почнемо з того, що калорійність такого продукту дійсно мізерна, і вона становить всього 28 Ккал на 100 г рідини, 16 з яких припадають на вуглеводи, а решту 12 — на білки.

В принципі, від цих показників і відштовхується все те, чим корисний свіжий знежирений кефір, а саме:

 • нульова жирність робить його ідеальним для людей, які дотримуються дієтичного або здорового харчування;
 • Він корисний для кишечника, оскільки покращує його перистальтику;
 • Приводить в норму всі обмінні процеси;
 • Усуває відчуття тяжкості в шлунку і допомагає їжі скоріше перетравитися;
 • Стимулює захисні функції людського тіла;
 • Його регулярне споживання дозволить забезпечити організм практичними всіма важливими мікроелементами і вітамінами;
 • Він попереджає виникнення і розвиток атеросклерозу і сприяє позбавленню від токсинів і шлаків;
 • Користь знежиреної кисломолочної продукції полягає у можливості привести в норму діяльність серця, судин і всієї сечостатевої системи;
 • Кефір може стати основою для приготування домашніх засобів по догляду за волоссям та шкірою;
 • Діє як натуральний антиоксидант, що подовжує молодість і забезпечує здоровий і міцний сон;
 • Сприяє швидкому відновленню після перенесених оперативних втручань та дисбактеріозів різного ступеня складності.

Який кефір корисніше: жирний чи ні?

Ступінь корисності цього продукту залежить зовсім не від рівня його жирності, а від того, наскільки він свіжий. Саме з-за цього, перед покупкою нової упаковки зверніть увагу на терміни придатності, вказані виробником. Корисніше всього буде товар, термін зберігання якого не перевищує одного тижня. Тому буде логічно набувати кефір місцевого заводу-виробника, а не його заморського конкурента. Справа в тому, що довгий період зберігання – це результат застосування крохмалю і загусників, назвати корисними які просто не повертається язик.

У тому випадку, коли ви все-таки придбали «закордонний» продукт, краще не споживати його у свіжому вигляді, а використовувати як закваски для свіжого молока. Для цього в посудині потрібно змішати літр молока і 200 г кисломолочного продукту, поставити все це на ніч у тепле місце, а на ранок уже ласувати кисляком, збагаченої пребіотиками.

Варто зауважити, що дієтологи досі відчувають сумніви щодо того, який кефір корисніше, жирний або зовсім знежирений. У деяких випадках «перемогу» здобуває жирний варіант, оскільки тільки його можна назвати натуральним, а, значить, – що приносить користь людському організму.

Більш прискіпливі фахівці зі здорового харчування стверджують, що сепарированное молоко не має у своєму складі білка, а кефір нульової жирності – це повністю гомогенізоване харчування.

Густота останнього досягається шляхом залучення крохмалю, агару, загусників і інших вишукувань нинішньої харчової галузі.

У реальності, знежирений кефір приносить мінімальний шкоди, оскільки точно так само насичений лактокультурами і протеїнами, як і його звичний, жирний аналог. Єдина відмінність – це концентрація калорій і жирів.

Знову ж таки, якщо у вашому постійному раціоні присутня м’ясо, яйця, сири, горіхи і масла, то переживати про жирності і користь кефіру немає ніякого сенсу – тіло вже отримує потрібну йому кількість жиру.

Кефірна «нічна магія»

Як ви вже знаєте, не варто пити і їсти перед сном. Але вживати знежирений кефір на майбутню ніч – справа трохи інше, оскільки він допомагає впоратися з ранковою набряком, проблемами зі сном і зайвою вагою.

В останньому випадку питво дарує тривале відчуття насичення, не обтяжуючи організм зайвими калоріями і необхідністю всю ніч працювати над переварюванням їжі.

До нічних «кефірним» сеансів можна додати розвантажувальні дні, протягом яких допустимо харчуватися тільки цим продуктом.

Крім помітного відчуття легкості і позбавлення від пари ненависних кілограмів, можна поліпшити стан шкірного покриву, налагодити діяльність травної системи та зарядитися бадьорістю на наступний день.

Шкоди та протипоказання

Ознайомившись з тим, у чому полягає користь кисломолочки з нульовою жирністю, буде логічно вивчити і ймовірний шкоду знежиреного кефіру. А полягає він у тому, що в даному продукті міститься лактоза, протипоказана людям з непереносимістю цього інгредієнта. До того ж він не може входити у правильне харчування людей, які страждають непереносимістю спиртного, оскільки в кефірі з нульовою жирністю присутній 0,2%-0,6% алкоголю.

Діти, вік яких не досяг одного року, теж не повинні споживати знежирений або жирний кефір. Для незміцнілого організму продуктів зі своїми «особистими» бактеріями зовсім не повинно бути, інакше несформована мікрофлора дитячого кишечника з ними просто не впорається. Звідси і беруться дитячі розлади шлунка та дисбактеріози в легкій формі.

Печія і підвищена кислотність шлункового соку – ще один привід відмовитися від кефіру нульової жирності.

Полегшення або погіршення таких станів буде повністю залежати від того, який свіжості продукт піддався вживання.

В іншому ж, знежирена молочка – це смачне і корисне доповнення до щоденного раціону, якому ради як діти, так і дорослі.

Залишити коментар