Як вилікувати шершаві плями і почервоніння у дитини на тілі

Будь-які порушення та запалення у маленьких діток той же час викликають тривогу у дбайливих батьків. Хоча і дитячий організм тільки формується і не всі відхилення є сигналом про захворювання, все ж більшість з них потребує, як мінімум, огляду лікаря. Та ж ситуація і з шорсткими плямами на тілі дитини.

Для маляток часто характерні деякі почервоніння або шорсткість на щічках і на інших ділянках шкіри. Але справа в тому, що якщо вчасно не зреагувати на появу почервонінь на ручках або ніжках, то легке захворювання може перетворитися на хронічне. Звичайно ж, насамперед, необхідно звернутися до лікаря: дерматолога або алерголога. Проте ж, якщо на вулиці холод, і тягнути дитину в лікарню по такій погоді не хочеться, то можна спробувати самостійно встановити причини недуги.

Причини появи червоних шорстких плям на тілі дитини

Справа в тому, що дрібні прищики і почервоніння, легка шорсткість шкіри – явище звичне для новонароджених. Ці процеси пов’язані з тим, що організм вчиться регулювати баланс гормонів. Як правило, якщо вік дитини до 8-и тижнів, то дане явище проходить сама, і загрози здоров’ю не несе.

Але якщо вже 4 місяці дитині, а поява шорстких плям на тілі все посилюється, це атопічний дерматит. Дане захворювання викликається подразниками зовнішнього характеру.

Як не дивно, до таких, насамперед, відносять харчування дитини: суміші, підживлення, грудне молоко. Справа в тому, що годуючим матерям слід пам’ятати, що все те, що вони вживають, вживає та їх немовля. Тому від багатьох категорій продуктів (мед, цитрусові) необхідно відмовитись на період годівлі.

Але до зовнішніх подразників, які відображаються на тілі, відносять і навколишнє середовище: шерсть тварин, парфуми та інша декоративна косметика, порошок або ополіскувач, пил і т. д. Більш того, поява сухих плям може бути обумовлено навіть надмірно сухим повітрям в будинку.

Появі ексудативного діатезу сприятимуть холодні температури (взимку і у вітряну погоду).

Способи лікування рожевих шорстких плям на тілі дитини

Не намагайтеся поставити діагноз дитині самостійно – це справи вузькоспеціалізованого лікаря. Але й сидіти склавши руки, в той час як з’явилися плями у дитини, теж не варто. Навіть якщо причини будуть інші, виконання таких рад також не буде зайвим. Адже дитячий організм дуже примхливий і примхливий.

Дотримуйтеся наступних порад:

  • приберіть пил з дому. Зробіть ретельне вологе прибирання, витрусіть килими і зітріть пил зі всіх шаф, особливо в кімнаті, де малятко спить;
  • не варто обходити стороною і процес харчування дитини. Якщо є рожеві цятки, значить, щось порушено в організмі. І не виключено, що це реакція на один з продуктів, який дитина отримує з грудним молоком або ж в сухих сумішах;
  • по можливості обмежте контакт дитини з тваринами – шерсть часто виступає алергеном;
  • обмежте контакт з будь-якими виробами з натуральної вовни – це може бути навіть пух в подушках;
  • шершаві плями можуть виникнути також із-за алергії на одяг і тканини. Тому майечки, повзунки і гольфики повинні бути виключно з бавовни. А верхній одяг слід замінити штучним хутром. Бажання дати дитині все найкраще, звичайно, похвально, але перестаратися з хутряними речами не варто. Тим більше, що вони можуть нашкодити дитині алергічною реакцією;
  • на вулиці гуляйте тільки не у вітряну погоду, а якщо вже таке час року видалося, то варто везти коляску проти вітру;
  • провітрюйте частіше кімнату дитини;
  • нормалізуйте харчування маляти. Якщо ви годуєте дитину сумішами, то варто звернути увагу на їх склад: безбілковий або безлактозный. Щоб зрозуміти, який іменний продукт з цих двох викликає червоні плями у дитини, необхідно звернися до алерголога;
  • якщо годуєте грудним молоком, то варто простежити за власним раціоном. Усуньте з меню всі гіпоалергенні продукти, відмовтеся від прийому вітамінів і медикаментів – все це може сприяти появі діатезу, якщо дитині більше, ніж два місяці.

Крім всіх вище зазначених пунктів, слід пам’ятати наступне: на час лікування дерматиту слід зменшити купання дитини. Приймайте ванну через день, і не робіть температуру вище 40 градусів.

Виконуйте ці правила та всі приписи лікаря, щоб дитина завжди був здоровий.

Залишити коментар