Чому болить правий бік при вагітності?

При вагітності болю в боках можуть бути небезпечним симптомом. В животі знаходиться багато органів, і кожен може хворіти. Різкі неприємні відчуття можуть бути приводом негайно звернутися до фахівця або зателефонувати в невідкладну допомогу.

Якщо біль не проходить протягом півгодини, то відкладати візит до фахівця може бути дуже небезпечно. Важливо розібратися, чому болять боки і підребер’ї при вагітності.

Якщо болить праворуч

Чому ж болить правий бік при вагітності?

Фантазувати про діагноз можна нескінченно, але тільки лікар після огляду може винести вердикт. Щоб для самої себе розібратися в ситуації і зрозуміти, чому болить правий бік при вагітності, необхідно знати, що живіт можна умовно поділити на чотири сегменти.

У правій верхній області знаходяться:

  • Печінка;
  • Жовчний міхур;
  • Частина діафрагми і кишечника.

Інтенсивність больових відчуттів залежить від захворювання і причини дискомфорту.

Біль у правому підребер’ї може свідчити про запалення печінки.

Воно може бути викликане вірусами, неправильним харчуванням, надмірним вживанням алкоголю.

Під час вагітності організм відчуває величезне навантаження, тому жінка має особливо уважно стежити за своїм станом. Жирна їжа порушує роботу жовчного міхура, і жовч може потрапляти в кишечник, що провокує біль.

Неприємні відчуття можуть говорити про таке захворювання, як панкреатит. Напад має кілька особливостей: супроводжується нудотою, блювотою, сильним потовиділенням. Виникає відчуття, що біль віддає в спину. У положенні лежачи різь ще більше посилюється. Жінки відзначають, що біль пройшов, коли сідають і нахиляють корпус вперед. Але на пізніх термінах прийняти таке положення досить важко.

Ниркові патології теж можуть викликати больові відчуття, які локалізуються в правому верхньому ділянці. Точний діагноз визначить фахівець після огляду.

Болі праворуч знизу

Тут знаходиться сечовід, апендикс, фаллопієві труби. Будь-який дискомфорт в цій зоні – привід звернутися до фахівця, щоб виключити апендицит. На ранніх термінах біль може стати непрямою ознакою позаматкової вагітності, якщо запліднена яйцеклітина зупинилася в трубах.

Гонорея, хламідіоз або трихомоніаз теж можуть супроводжуватися дискомфортом внизу правого боку. Хронічна тупий біль може спостерігатися при кістах в яєчниках, ендометріозі.

Якщо болить на пізніх термінах

Дуже часто жінки, у яких помітно збільшився животик, відчувають біль і розпирання. Відчуття стають більш вираженими зі збільшенням терміну вагітності. Як правило, лікар може зазначити, що має місце дискінезія жовчовивідних протоків та жовчного.

Для вагітних жінок характерні гипомоторные порушення функціонування внутрішніх органів. Вони можуть бути викликані зміною гормонального фону.

На пізніх термінах виробляється велика кількість прогестерону. Він перешкоджає викидня, але розслаблює не тільки матку, але і жовчний міхур. Він розтягується, що призводить до болів.

Зростаюча матка піднімає органи черевної порожнини, у тому числі і жовчний міхур, тому порушується процес відтоку жовчі. Біль може супроводжуватися нудотою, відрижкою, печією і гіркотою, здуттям і почуттям розпирання. Дискомфорт посилюється, коли плід ворушиться.

Неприємні відчуття з лівого боку

Багатьох жінок цікавить, чому ж болить лівий бік при вагітності?

Порушення роботи будь-якого органу, який розташований в животі, може призвести до болю в лівому боці при вагітності. Визначити точну причину, чому болить лівий бік при вагітності, допоможе комплекс діагностичних досліджень. Але ігнорувати дискомфорт не можна.

Не варто самостійно шукати причину, чому ж болять боки при вагітності, якщо біль пронизлива. Коли вона не стихає протягом півгодини – це привід викликати невідкладну допомогу. Зліва знаходиться селезінка, підшлункова залоза, шлунок і петлі кишечника. Селезінка і шлунок під час вагітності можуть нагадувати про себе ниючим болем. Причиною дискомфорту не обов’язково має бути серйозне захворювання. Досить тривалий час неправильно харчуватися і зловживання фаст-фудом.

Нерідко майбутню матусю турбує діафрагмальна грижа. У цьому випадку шлунок проникає через отвір діафрагми в грудну порожнину. Якщо запалена підшлункова залоза, то біль може супроводжуватися нудотою, блюванням і високою температурою.

Зростаючий плід «підпирає» кишечник, тому їжа погано засвоюється. Також він тисне на органи матки, в результаті чого ліворуч знизу виникають неприємні відчуття, які можуть бути різної інтенсивності.

Незалежно від того, чому виникла біль, ні в якому разі не можна намагатися позбутися від неї самостійно.

Неправильні заходи можуть зашкодити не тільки матері, але й плоду.

Тому необхідно обов’язково звернутися до фахівця, щоб він поставив діагноз і призначив адекватне лікування.

Залишити коментар