Чим збити температуру мамі, що годує?

Підвищення температури тіла є першою ознакою прояву захисної реакції організму. Так наш організм намагається впоратися, наприклад, з вірусами і інфекцією, або вказує, що в роботі деяких органів і систем виявлені збої.

Варто відзначити, що зміна температури тіла може залежати від безлічі факторів, не обов’язково пов’язаних зі станом здоров’я, наприклад:

  • з віком;
  • часом доби;
  • впливом на організм навколишнього середовища;
  • вагітністю;
  • індивідуальними особливостями організму і так далі.

Якщо підвищення температури розглядається як симптом запалення (скажімо, простудного захворювання), то в терапевтичних цілях застосовуються певні групи ліків протизапальний, жарознижуючий дії. На жаль, в період лактації більшість відомих препаратів не застосовні.

Хімічні речовини, що потрапили в кров, також потраплять у материнське молоко, значить і в організм немовляти. Це може завдати шкоди дитині: від алергічної реакції до токсичного отруєння, а то й куди гірше. Тоді виникає питання, чим годуючій мамі можна збити температуру при застуді?

Чим можна збити температуру мамі, що годує?

Слідом за підвищенням температури приходять втому, ломота в тілі, головний біль, відчуття сонливості. В такому стані жінці складніше доглядати за малюком. Але робити щось треба, а якщо це дійсно вірус? Якщо нічого не зробити, не стане гірше?

Для початку потрібно точно встановити температуру. У період лактації у жінок температура в пахвовій западині трохи вище звичайного. Тому вимірювати її потрібно на ліктьовому згині. Якщо у годуючої мами крім температури немає поки ніяких інших симптомів, а її показник не перевищує 38,5, можна не намагатися збити температуру лікарськими засобами. Спробуйте відпочити, поспати, дайте організму самому подолати нездужання. Відмінно допоможе вологий холодний компрес на відкриті ділянки шкіри, у тому числі і з оцтовим розчином на лоб. Змоченим в оцтовому розчині тампоном потрібно протирати віскі, ліктьові і колінні згини, шию, пахви. Випаровуючись, оцет чудово охолоджує.

Можна спробувати традиційні засоби – малину, мед, лимон, обліпиху, смородину, лікарські трави. Натуральні продукти безпечні для малюка, а їх склад посприяє поліпшенню стану матері.

Якщо ці засоби не принесли полегшення, при грудному вигодовуванні дозволяється парацетамол. Це найбезпечніше ліки, яке виписується навіть вагітним і годуючим. Препарат можна застосовувати в традиційному вигляді (в таблетках) або у формі свічок, сиропу, що також ефективно. Основні властивості препарату:

  • жарознижувальний;
  • аналгезуючу;
  • помірно протизапальну;
  • пригнічення збудливості центру терморегуляції;
  • інгібування синтезу медіаторів запалення.

Парацетамол не єдиний препарат, дозволений при грудному вигодовуванні. Годуючій мамі при застуді можна спробувати збити температуру нурофеном (ібупрофеном). Від прийому інших традиційних ліків аналогічного типу дії краще утриматися.

Якщо температуру збити не виходить, а загальний стан погіршитися, рекомендовано звернутися до лікаря. Сильний жар, можливо, буде потрібно збивати антибіотиками, тоді годування доведеться на якийсь час припинити: максимально зцідити молоко до антибіотикотерапії, після не забути про пребіотики.

Без прийому сильнодіючих ліків, годуюча мама може продовжувати прикладати малюка до грудей. Адже поки дитина отримує грудне молоко, його організм має унікальні захисні механізми. Підвищена температура тіла матері ніяк не впливає на смакові та фізичні якості молока, як і на його властивості.

Залишити коментар