Чому дитина відмовляється від їжі? Як нагодувати капризулю

Ваше чадо відмовляється від їжі? Не хоче їсти – дитина хвориа? Всією сім’єю танцюєте перед тарілкою, щоб малюк з’їв хоча б ложечку? Це тільки маленька частина питань, що хвилюють батьків всіх часів і поколінь.

Якщо постояти кілька хвилин на дитячому майданчику, коли там гуляють матусі, саме жваве обговорення обов’язково буде – прийом їжі. На сімейних телешоу постійно піднімають питання, що ж робити, якщо дитина відмовляється від їжі. З року в рік ця тема не втрачає своєї актуальності. Звичайно, адже більшість батьків, а в основному бабусь, вважають, що якщо дитина буде багато їсти, він буде здоровіше. Чи Правда це і як по-справжньому зберегти здоровий шлунок дітям, читаємо в статті.

Причини відсутності апетиту від 9-ти до 36-ти місяців

Бажання у що б то не стало нагодувати свого малюка нормально для будь матусі. Звичайно, якщо це не стає нав’язливою ідеєю. Адже такий, здавалося б, природний процес може перетворитися на справжні тортури для обох. Тим більше, що метод примусового годування психологічно шкодить в ніжному віці. Причини відмови від їжі можуть трохи відрізнятися для тих, хто ще в пелюшках, і тих, хто постарше.

Якщо дитина в 9-10 місяців відмовляється від їжі, це може бути із-за змін в його раціоні.

У цьому віці багато матусі починають зменшувати кількість годувань грудьми і більше приділяють увагу різноманітності в меню. Ще одна причина – це прорізування зубів, дуже неприємний процес. Якщо у вас щось болить, вам дуже хочеться їсти? Не дуже. Ось так і маленьким їдцям.

Що ж робити? Не панікуйте, всі ці проблеми тимчасові і не потребують активних діях. Не змушуйте насильно є, це може розвинути негативне ставлення до самого процесу прийому їжі.

Чому дитина 2-х років відмовляється від їжі?

У цьому віці причини можуть бути інші:

 • вже сформовані неприємні асоціації від нашпиговування їжею;
 • постійні перекуси у вигляді печива, яблучка, бананчика, бутербродика.

Буває, малюки так наперекусываются, що якщо скласти всю цю їжу в одну тарілку, вийде більш ніж достатня кількість для одного прийому. А тут ще няньки-мамки змушують з’їсти чималий обід — так і до дисбактеріозу недалеко від переїдання!

Причини відмови від їжі дитини 3-х років мають додаткові пункти до списку:

 1. індивідуальна норма годівлі: якщо вистачає споживаної їжі, значить, енергія з минулого годування не витрачена;
 2. психологічний фактор: навіть якщо хтось цього не помічає, перед вами теж особистість, і іноді потрібно радитися, що приготувати, в якій посуді подати. Відчуйте різницю: ви не йдете на поводу у нетяму, ви контактуєте і стимулюєте таке травлення, як вам потрібно;
 3. Запам’ятайте: якщо дитина хвора і не їсть — це нормально. Відмова від надто гарячої або холодної їжі природний, не годуйте насильно хворого твердими продуктами, жирним, солоним, солодким, краще давайте в міру насичений, нейтрального смаку питво, а коли хвороба послабить хватку — дайте міні-порцію чогось нежирного.

Усуньте причину

Спробуйте з’ясувати, чому ваш малюк відмовляється від їжі.

Для цього вам необхідно відповісти на декілька питань:

 1. не огидна їжа? діти часто не бажають їсти варену моркву, цибулю тощо;
 2. малюк перевтомився фізично або отримав за день занадто багато вражень?
 3. від 9-ти місяців до 1,5 року заважає прорізування зубів;
 4. що малюк їв між годуваннями?

Якщо зовнішніх проблем немає, значить, має місце психологічний фактор або нездужання хвороби.

Може, в родині відбулися якісь скандали або негативні події, спробуйте просто поговорити з ним.

Переконайте його в тому, що він не винен у цих подіях, все буде добре, і щоб не трапилося, ви завжди будете любити його. Іноді діти можуть звинувачувати себе в сварках батьків, і ваше завдання — переконати їх у цьому.

Перегляньте режим дня: задумайтеся про правильної організації дня для дитини в цьому віці, при цьому врахуйте його характер і темперамент.

На прийомі у педіатра попросіть ретельно переглянути десна, немає там зубика. І останнє, простежте за своїм дитям протягом дня, а краще, і за іншими членами вашої сім’ї, поговоріть з ними, особливо з бабусями. Постарайтеся пояснити їм, що печеньками і яблучками між годуваннями вони роблять тільки гірше.

Придивіться, чи не змінилася поведінка дитини, не виглядає він млявим, обов’язково виміряйте температуру, і якщо ваша материнська інтуїція підказує вам, що є якась проблема, краще проконсультуйтеся у педіатра.

Мамині хитрощі

Що можна зробити, якщо дитина відмовляється від їжі, як правильно реагувати? З причинами такої поведінки ми вже розібралися, переходимо на правильну тактику.

Прищеплюємо хороші звички в їжі:

 1. пробуйте все, що даєте — їжа повинна бути менше солоного, солодкого, кислого, ніж для вас, зовсім не гострої;
 2. не давайте огидних навпомацки продуктів, такими для малюків бувають пінка від молока, разварившиеся овочі, шорсткі або занадто сухі і тверді продукти;
 3. годуйте теплою їжею, не разжаривайте їжу замість розігріву.

Відволікаємо від примх:

 1. красивим посудом;
 2. жартами і казками;
 3. коротким годуванням (не довше 15 хвилин);
 4. яскравою і красивою порцією.

Надаємо особливого значення съеденному:

 1. ложка — це літак, а ротик — аеродром, і літак просить посадки;
 2. їмо «під шум хвилі», навколо море, пташки, кораблик далеко, треба встигнути підкріпитися перед його прибуттям у порт;
 3. ложка «за маму», ложка «за папу», ложка «за капітана Джека» тощо;
 4. «чарівна їжа потрібна для сил на гру в космонавтів, піратів і т. п.

Не перетворюйте такий потрібний і приємний процес, як прийом їжі, тортури і вмовляння. Їжа, яку впихнули насильно, правильно не засвоюється і користі не принесе.

Так, можливо, вам доведеться нелегко, знадобиться багато часу і терпіння, але результат того вартий.

Залишити коментар