Як виглядає діатез у дитини: симптоми, причини, лікування

Діти приносять у наш дім сміх і радість, але при цьому з ними з’являється цілий мішок часом неприємних клопотів. Практично кожні батьки дітей у віці до трьох років, а то і старше, стикалися з такою проблемою, як діатез, тобто нездатність підростаючого організму сприймати ту або іншу їжу.

Як виглядає діатез у дитини? Проявляється це захворювання червоними цятками найчастіше на обличчі, однак виявити їх можна по всьому тілу, що виглядає зовсім непривабливо.

Як виглядає діатез у малюків: продукти ризику

Які ж страви у дитини можуть породжувати дитячу алергію?

Варто відзначити, що список «шкідливих» продуктів для кожного малюка свій, однак, у ньому можна виділити кілька позицій, що зустрічаються найбільш часто:

  • шоколад;
  • полуниця;
  • ківі;
  • цитрусові;
  • мед;
  • яйця;
  • помідори;
  • цукерки та напої з великим вмістом барвників.

Нажаль, перераховувати можна до нескінченності.

Як же визначити, чи є у малюка алергія на той чи інший продукт? Ніяк, тільки методом проб і помилок. В цьому і полягає основна проблема цього захворювання.

Діатез у немовлят: як виглядає

Найчастіше діатез проявляється у немовлят. Як же так, запитають багато, адже такі крихти нічого не їдять, крім материнського молока? Зате їдять їх мами, а те, що потрапляє в їх шлунок, рано чи пізно переходить до дитини через те ж саме материнське молоко і відображається на щоках.

Саме з цієї причини ще в пологовому будинку новоявленим матусям лікарі приписують строгу дієту. До речі, метою дотримання цієї дієти є не тільки така алергія, але і нормальне функціонування кишечника немовляти з мінімальним утворенням газів.

Це меню досить суворе, простіше перерахувати, що можна їсти, ніж те, чого не можна. З кожним місяцем зростання малюка, зростає і кількість різноманітних страв на столі матері. Ось тільки вводити новий продукт необхідно за правилами. Спочатку матір’ю з’їдається шматочок, скажімо, персика або того ж помідора. Якщо через добу ніякої реакції у малюка не проявилося, значить, цей продукт можна їсти, тільки в міру. Так слід чинити з кожною наступною «новинкою».

Як виглядає діатез у дитини на щічках при самостійному харчуванні

Як тільки малюк почав їсти «дорослу» їжу, необхідно з усією уважністю додавати в меню нові страви.

Робити це треба поступово, як і в попередньому випадку. Деякі продукти взагалі не рекомендується давати малюкам до трьох, а то й до семи років. Наприклад, шоколад, мед, цитрусові, газовані напої, цукерки з явними барвниками і так далі.

Якщо у малюка почервоніли щоки або з’явився висип на тілі, необхідно звернутися до лікаря.

Це може бути симптомів не тільки одного атопічного дерматиту, але й інших більш серйозних захворювань. Тільки лікар може правильно визначити, як виглядає діатез у дитини на обличчі і не тільки.

Чим лікувати атопічний дерматит у дітей

Діатез або атопічний дерматит не є хворобою як такої. Це алергенна реакція не зовсім сформувався кишечника дитини, його неможливість пропускати крізь свої стінки непотрібні речовини, а також недостатня вироблення антитіл. Як правило, у малюків, які страждають діатезом, знижена імунна опірність.

Однак не варто впадати в паніку, після 3-4 років організм малюка «дозріє», і малюк зможе їсти все те, що їдять його здорові однолітки. Слід просто дати шлунково-кишковому тракту налаштуватися на повноцінну роботу. Ось так і виглядає у дитини діатез атопічного типу.

Саме це педіатр скаже батькам, у малюка яких буде виявлено атопічний дерматит. Вилікувати діатез неможливо, якщо не прибрати продукт-збудник з меню дитини або матері, що зробити буває досить складно, якщо правильний режим харчування не був дотриманий. Доведеться для початку відмовитися від всіх підозрілих продуктів і заново вводити їх по одному в раціон харчування.

Щоб щічки малюка не викликали дискомфорту своїм запаленням педіатр випише мазі, що відповідають віку маляти.

Однак, не усунувши причину діатезу, наслідки патології навіть з допомогою диво-крему не зникнуть.

Діатез у дитини дуже поширене захворювання, тому лякатися при його прояві не варто, але на прийом до дитячого лікаря здатися все ж слід.

Залишити коментар