Загартовування дітей раннього віку

Загартовування дітей не передбачає якихось спеціальних методів – це правильний спосіб життя, за яким потрібно стежити з самого раннього віку.
Новонароджена дитина володіє величезним запасом енергії і можливістю адаптуватися до будь-середовищі. Тому клімат не повинен впливати на маленький організм, все залежить від того, як правильно ви будете стежити за здоров’ям свого малюка.

Найчастіше батьки намагаються захистити свою дитину від поганих погодних умов. Створюють теплий куточок і не ходять на прогулянку в зимовий час року або ходять дуже рідко. Тим часом дитина починає потіти через створених йому парникових умов, а батьки з заклопотаністю починають кутати його ще більше і водити по лікарях.

Все це помилково! Якщо ми так будемо оберігати дитину, він захворіє при першому ж подув слабкого вітерцю і хворіти буде часто. Ми своїми ж руками часом рушимо імунітет дітей, а потім скаржимося на лікарів, погоду, погану генетику. А всього цього можна легко уникнути! Тому молодим батькам варто замислитися над здоров’ям дитини з самого народження.

Для запуску природних механізмів, які є абсолютно у всіх новонароджених, — необхідні перепади температури, водні і повітряні ванни, сонячний загар, ходіння босоніж в теплу пору року, протирання спинки мокрим рушником і інше.

Давайте розберемо кожний з цих методів, і навчимося правильно загартовувати своїх малюків!

Ходіння босоніж

Цей метод найбільш ефективний і є абсолютно нешкідливим. Не думайте, що якщо ваша дитина походить без шкарпеток, то він тут же захворіє. Просто все треба робити правильно!

Якщо на вулиці холодно, треба ходити вдома. Достатньо 30-45 хвилин два рази на день ходіння босоніж. Вже через місяць буде непоганий результат! Якщо на вулиці тепло, потрібно ходити по теплій землі, асфальту, піску. Ця процедура покращує кровообіг ніг, запобігаючи в майбутньому розвитку тромбозів, майже на 89% знижується ризик розвитку плоскостопості, поліпшується постава, координація руху. — Ваша дитина стане більш впевненим у собі, у нього буде спокійний, легкий біг!

Найголовніше – відбувається адаптація всього організму. Якщо при ходьбі босоніж ніжки стають холодними, — не варто боятися. Адже це головний центр теплорегуляції! Починати такий метод загартовування потрібно з рівної поверхні, потім поступово переходячи на нерівності. Коли дитина стає більше, можна перейти на ходьбу по дрібних камінцях. Але не варто перестаратися!

Повітряні ванни

Як правильно приймати повітряну ванну і чи потрібно? На це питання можна відповісти однозначно – потрібно! Починати таку процедуру загартовування дітей краще всього з раннього віку, бажано з перших днів життя. Загартовування дитини вимагає великої уваги. Кожен день протягом 1,5 години дитина повинна знаходитися на руках голеньким, якщо йому стане холодно, ви відразу це відчуєте і укроете малюка. За час знаходження без одягу діти отримують великий запас енергії і тренують свій організм. Діти часто можуть спати без одягу і їм при цьому не буде холодно, все тому, що у них процеси обміну йдуть інтенсивніше. Тому їх потрібно розвивати, а не пригнічувати теплими ковдрами!

Водні процедури

Водні процедури дуже допомагають для загартовування немовляти. Спочатку вода повинна бути теплою, потім трохи холодніше. Головне правильно розрахувати день. — Утором дитину треба купати в прохолодній воді, щоб він прокинувся і почував себе бадьоро весь день. — Перед сном вода повинна бути теплою, дитину треба готувати до сну. А протягом дня потрібно протерти спинку, ручки, ніжки, груди рушником, змоченим у холодній воді. — Саме в холодній. — Це значно зміцнить здоров’я малюка, і простудні захворювання зведуться до нуля.

Сонячні процедури

Сонячні процедури потрібно приймати з обережністю. У дітей тонка шкіра, тому отримати опік можна протягом 10-15 хвилин. У перші роки життя потрібно одягати мереживні або напівпрозорі речі.

Сонячні промені будуть проникати не так інтенсивно і швидко, але організм отримає необхідну енергію. Цим методом ми знизимо ризик розвитку рахіту, забезпечимо необхідний запас вітаміну Д, а також натренируем шкіру до рівного загару, що сприятливо позначиться в юнацькому віці.

Методи загартовування дітей досить прості. Якщо всі їх дотримуватися, ваша дитина буде вдячний за таке міцне здоров’я.

Важливі умови по загартовуванню

До загартовування ще належить рухова активність. Маленькі діти завжди рухаються багато і швидко, тому з цим проблем немає. Але також потрібно дотримуватися правила прийому їжі: їсти можна практично все, але не переїдати; ніколи не змушуйте дитину їсти, якщо він не хоче. — Діти завжди їдять стільки, скільки їм потрібно для насичення. Тут спрацьовує інстинкт самозбереження!

Правила загартовування дитини однакові для всіх віків:

  1. Все потрібно починати поступово. — Це правило застосовується скрізь. — Якщо ви починаєте ходити босоніж: спочатку 10 хвилин — цілий тиждень; потім 15 хвилин — цілий тиждень і т. д. Організм до всього звикає поступово.
  2. Систематичність. Не можна кидати розпочате, якщо ви закаливаете своєї дитини з народження, то потім треба йому пояснити, що це важливо і потрібно робити завжди.
  3. Уважно спостерігайте за своїм малюком. Якщо метод загартовування згубно впливає на здоров’я, означає, що ви зробили не так. — Потрібно звернутися до фахівця.
  4. Обов’язкове спостереження у лікаря. Потрібно проводити повне обстеження, стежити за здоров’ям, слухати фахівців.

Гартувати часто хворої дитини необхідно за рекомендаціями лікаря. Якщо організм слабкий, то й навантаження повинні бути значно знижені. Для часто хворіючих дітей від півтора років використовувати щадні народні методи для підняття імунітету дитини, за якими не забудьте також проконсультуватися з лікарем.

А ось якщо ваша дитина захворіла, і знаходиться в стадії розпалу захворювання, то проводити процедури загартовування безглуздо. В цей час організм малюка бореться з хворобою, тому сторонні навантаження можуть тільки нашкодити. Коли дитина вилікується, буде необхідна консультація лікаря. Можливо, доведеться знизити темпи загартовування або на якийсь час припинити, але потім обов’язково відновити.

Не можна припиняти розпочату справу. Тому загартовування дітей у дитячому садку має тривати з підвищенням навантаження. Найкраще приєднати плавання, біг, гімнастику. А ось загартовування дитини в шкільному віці вимагає серйозний підхід. У цей час діти самі починають вибирати собі хобі, тому їм потрібно грамотно пояснити, чому так важливо робити зарядку, приймати холодний душ, ходити босоніж тощо. Але можна сказати точно, що в цьому віці організм дитини вже зміцнів і здатний витримувати серйозні навантаження. Головне — не припиняти.

Діти будь-якого віку потребують особливої уваги і спостереження. Тому батько – це та ж професія, яка є найбільш важливою і перспективною! Бережіть своїх малюків!

Спеціаліст розповідає як правильно проводити загартовування дитини від народження і старші:

Залишити коментар