Базальна температура після овуляції, якщо відбулося запліднення

Жінки, які планують вагітність, нерідко вдаються до такого простого методу дослідження свого організму, як регулярне вимірювання температури в певній порожнини тіла. Якщо відбулося запліднення, показники базальної температури після овуляції будуть відрізнятися від звичайних, та майбутня матуся відразу дізнається радісну новину.

Температуру в ректальному, вагінальному або оральному отворі називають базальної. Її показники змінюються протягом місячного циклу. Перед «критичними днями» базальна температура падає, але після зачаття цього не відбувається, так як зберігається високий рівень гормону прогестерону. Ця речовина необхідно для розвитку дитини.

Звістка про вагітність в цифрах

Якщо жінка кілька місяців веде графік базальної температури, такий же, як на фото, зміни при вагітності будуть помітні до затримки. Як правило, за 7 днів до місячних спостерігається зниження температурних показників, але в разі запліднення вони залишаться на рівні 37°C (можливо, трохи вище). Потім протягом окремих доби на термометрі будуть цифри близько 36,7°C – такі зміни пов’язані з імплантацією ембріона в порожнину матки. Коли плід закріпиться, базальна температура знову буде дорівнює 37 °C.

На ранніх термінах вагітності – протягом 12-14 тижнів — показники не повинні мінятися, припустимі лише відхилення в межах 0,1-0,3°C. Зниження базальної температури протягом кількох днів у жінки, що знаходиться в цікавому положенні до 5 місяців, – ознака прогестероновою недостатності, яка може:

  • призвести до мимовільного переривання вагітності (викидня);
  • свідчити про завмирання плода.

При позаматкової вагітності така недостатність відсутня.

Немає приводу для радості, якщо помічено і підвищення базальної температури до 38°C. Це може статися із-за:

  • запальних процесів;
  • інфекційних захворювань.

Медики радять у випадку яких-небудь відхилень у графіку базальної температури звернутися до гінеколога, але не панікувати, так як одноразові коливання можливі в результаті стресових ситуацій, зайвих навантажень на організм, перенесених захворювань, харчових отруєнь та статевих контактів.

Через 12-14 тижнів температурний показник перестає бути інформативним, оскільки гормональний фон жінки змінюється, і починає виробляти прогестерон плацента, а не жовте тіло.

Вчимося вимірювати «незвичайну» температуру

Від дотримання правил вимірювання базальної температури залежить, чи будуть зміни після овуляції і вдасться дізнатися про свою вагітність, якщо відбулося запліднення. Щоб не помилитися, потрібно:

  • кожен раз вимірювати температуру в одній і тій же порожнини (наприклад, в прямій кишці) одним і тим же приладом у однаковий час;
  • тримати термометр не менше 5 хвилин (краще всього 10-12 хвилин);
  • зняття показань проводити вранці, не встаючи з ліжка, поспавши перед цим 6-8 годин;
  • заносити інформацію в графіки мінімум 3-4 місяці.

Ректальна, вагінальна або оральна температура відкриває перед жінкою завісу, що приховує процеси, що протікають в репродуктивній системі. З допомогою цього показника можна дізнатися про вагітність, що настала або вчасно виявити загрозу для здоров’я матусі і життя малюка. Але повністю покладатися на дані графіків базальної температури теж не варто. Адже результати можуть спотворити перевтома, прийом ліків, перенесені хвороби, похибки в образі життя і багато інші фактори. Пам’ятайте: увагу до свого стану – запорука майбутнього щасливого материнства.

Залишити коментар