Сода від печії при вагітності

Печія – це неприємне печіння в області грудини по ходу стравоходу, може виникати не тільки у людей, страждаючих хронічними порушеннями кислотності шлунка. Почуття дискомфорту нерідко з’являється після рясно з’їденого або гострих страв. У деяких буває печія після надмірних фізичних навантажень, коли тіло тривалий проміжок часу перебувало в похилому стані.

Часто виявляється печія – свідоцтво захворювання, наприклад, гастриту підвищеної кислотності, езофагіту, виразкової хвороби. Буває печія під час вагітності, до речі, не тільки після їжі. Фахівці вказують мінімум на 2 причини появи печіння за грудиною у здорових жінок в період гестації:

 • гормональна перебудова організму викликала послаблення перистальтики органів травлення;
 • збільшена матка тисне на органи, розташовані усередині черевної порожнини.

Перебуваючи вдома, багато використовують від печії розчин гашеного харчової соди. Чи можна при вагітності усунути печію содою?

Сода від печії під час вагітності: за і проти

Харчова сода рятує від печії на всі сто. Потрапляючи всередину, речовина вступає в реакцію з шлунковим соком і швидко нейтралізує кислоту. Але чи так це добре? З одного боку, неприємні відчуття зникають, і це добре, так як часті напади печії під час вагітності суттєво впливають на комфортність стану. Однак не все так гладко, як здається на перший погляд.

Внаслідок хімічної реакції утворюється вуглекислота, яка провокує підвищене виділення шлункового соку. І печія незабаром знову повертається.

Якщо ніяких коштів, крім соди, не виявилося під рукою, один раз під час вагітності можна спробувати позбутися від печії содою. Але краще цим не зловживати, так як бікарбонат калію може провокувати утворення набряків.

Але це ще не всі неприємності, що може викликати сода при печії під час вагітності. Крім вже згаданих повернення неприємних відчуттів притому з більшою інтенсивністю, і набряками, «гасіння» печії содою:

 • провокує залуження крові;
 • впливає на роботу нирок і сечовидільної системи;
 • може спровокувати порушення в роботі шлунково-кишкового тракту;
 • призводить до порушень в роботі серцево-судинної системи (при зловживанні);
 • викликає алергічні реакції;
 • може викликати напади нудоти.

Все це впливає не лише на організм матері, але й дитини. А, як відомо, вагітність – це якраз те специфічне стан жінки, при якому потрібно залишатися пильною десятикратно.

Як пити соду вагітним при печії, щоб не на шкоду?

Ще раз настійно рекомендуємо не пити соду при печії під час вагітності. Але, якщо вже зважилися, то робіть це вкрай рідко.

При вагітності, якщо напад печії дуже, сильний соду потрібно розводити так:

 • на 200 мл кип’яченої води беремо чайну ложку без гірки соди;
 • розчиняємо речовина у воді;
 • випиваємо.

Купірувати симптоматику вдасться швидко, але будьте готові до того, що неприємні відчуття незабаром повернуться. І вдруге це спосіб вже не підійде. Тому перш, ніж розводити соду від печії при вагітності, задумайтеся над тим, як безпечніше від неї позбутися.

Фахівці радять, перш за все, не провокувати печію. А це досягається шляхом дотримання збалансованого харчування, вживання в їжу природних антацидів (нейтралізаторів соляної кислоти шлункового соку). До останніх відносять рослинні олії, кисломолочну продукцію, курячі яйця, пісне м’ясо. Гречка в раціоні здатна попередити появу печії, стимулює процеси травлення, сприятливо позначається на функціональності сфінктера між стравоходом і шлунком.

Хоча під час вагітності смаки і гастрономічні уподобання сильно змінюються, намагайтеся менше вживати в їжу кислі, солоні, гострі продукти (саме вони найчастіше викликають печію).

Дотримуйтеся дробового харчування, підтримуйте водний баланс організму. Після їжі бажано не лягати, а трохи порухатися, крім занять з нахилами вперед. Безпечніше «зажувати» печію жменькою родзинок, часточкою сушеного яблучка або галетним печивом. Пара столових ложок настою деревію або кореня аїру перед їжею – оптимальні засоби від печії. Але що б Ви не обрали, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Залишити коментар