Чим небезпечна поява мажучих виділень при вагітності?

Період вагітності – час, що вимагає особливо уважного ставлення до тих сигналів, які посилає організм, одним з таких сигналів будуть зміна кольору і консистенції слизу з піхви.

Це фізіологічне явище, але тільки у випадку, якщо вони прозорі, не мають різкого неприємного запаху.

Чому маже коричневим при вагітності?

На ранніх термінах виділення у вагітної жінки можуть бути різного кольору і відтінку.

Навіть коричневі виділення мають різні варіації: світло-коричневі є наслідком бактеріального вагінозу, інфекцій, темно-коричневі вказують на наявність згорнулася крові, має піхвове, шеечной або маточне походження.

Коричневі виділення на ранніх термінах вагітності змушує понервувати майбутніх мам, і на це є свої причини.

Поява таких симптомів може вказувати на різні відхилення і патології, але в той же час, їх поява не завжди тривожний симптом, у деяких випадках вони будуть безпечними.

Вирішувати питання про їх походження – патологічному або фізіологічному – належить тільки лікаря, який буде враховувати деякі показники – термін вагітності, біль та ін. Тому, відповідь на питання «на ранніх термінах вагітності може мазати?» буде різним, але в обов’язковому порядку необхідно проконсультуватися з провідних акушер-гінекологом.

Чому на ранніх термінах вагітності маже?

Всі причини мають прямий зв’язок з терміном вагітності. Особливо багато причин, нараховується протягом перших 12 тижнів гестації. Але, як правило, в 80 % випадків, вони є варіантом норми і наслідком гормональної перебудови організму.

Через пару тижнів після запліднення яйцеклітини, вона імплантується в слизову оболонку матки, що може супроводжуватися пошкодженням кровоносних судин, що виділилася кров домішується до виділень з піхви. У підсумку, на білизні жінки з’являються світло-коричневі плями різної консистенції. Головне – вони не заподіюють ніяких неприємних відчуттів, мають нейтральний запах.

Протягом усього першого триместру, проблема може виникати з причини гормонального збою і в той час, коли, теоретично, повинні бути місячні. Але консультація гінеколога не виключена, адже можуть бути й інші, патологічні, причини.

При вагітності мажучі виділення: патологічні причини

Пізніше поява таких проблем буде пов’язано з небезпечними станами, що загрожують вагітності, а іноді і життя матері і дитини. У число таких станів належить – загроза викидня, при якій виділення мають кров’янистий характер.

Виникнення загрози викидня формується за відшарування плодового яйця, а пошкоджені кровоносні судини і будуть давати специфічні симптоми. Крім самих виділень, мізерних або рясних, обов’язково виникає тягне біль внизу живота, нудота, аж до блювоти.

Тому, якщо маже кров’ю при вагітності – необхідно негайно викликати швидку допомогу, а до її приїзду прийняти горизонтальне положення і постаратися заспокоїться.

Будь-яка фізична навантаження і тим більше хвилювання може тільки погіршити ситуацію. У 80 % випадків, на ранньому терміні і при наданні кваліфікованої допомоги, вагітність вдається зберегти.

Чому маже на ранніх термінах?

Це може бути тривожним симптомом і вказувати на позаматкову вагітність – плодове яйце приживається в одній з маткових труб, а не в порожнині матки, і продовжує свій розвиток. Небезпечно такий стан в першу чергу розривом маткової труби з подальшим сильною кровотечею.

Позаматкова вагітність практично завжди супроводжується ускладненнями: кровотеча – загрожує життю жінки, а розрив труби і подальше її видалення суттєво вплине на репродуктивну функцію. Крім крові, виникає біль тягнучого характеру, частіше в тій області, де закріпилося плодове яйце.

Загрозливим станом для життя матері і плоду є відшарування плаценти. За рахунок часткової відшарування, плацента втрачає здатність повноцінно виконувати своє призначення – здійснювати транспорт кисню і поживних речовин, з боку матері, цей процес може закінчуватися сильною кровотечею. Найчастіше, така патологія виникає у жінок з підвищеним артеріальним тиском, рубцями на матці, після абортів або кесаревого розтину та ін

Проявитися відшарування може по-різному: від плям на білизні до рясного кровотечі, яке супроводжується болем тягнучого характеру, напругою низу живота.

У деяких випадках акушер-гінеколог виставляється діагноз «передлежання плаценти». В такому випадку, плацента частково або повністю перекриває просвіт матки, і про пологах не може бути й мови — тільки кесарів розтин, а при збільшенні артеріального тиску може виникнути відшарування плаценти.

Поява мажуть коричневих виділень при вагітності у третьому триместрі

Крім вищезгаданих причин, на фінальному етапі виношування малюка, мазати може і з особливих причин, але швидше за все, побоюватися нічого, особливо якщо вони мають домішки слизу. Як раз, таким чином, буде відходити захисна слизова пробка, що закриває шийку матки і, відповідно, захищає плід від інфекції і інших агресивних факторів зовнішнього середовища.

Інші, не залежні від терміну вагітності, причини

Існує ряд причин, що викликають подібні симптоми незалежно від терміну.

До їх числа відносять:

  • Ерозія шийки матки. Далеко не рідкісна проблема, що виникає як у народжували, так і родили жінок. Протягом усього строку вагітності, епітелій матки особливо легко можна пошкодити, чим і пояснюється широке поширення ерозії в цей період. Як правило, процес має безсимптомний перебіг, але після сексу, чи огляду на гінекологічному кріслі жінка помічає мізерні, мажучі коричневим, кров’янисті виділення;
  • Інфекції та запальні захворювання. Більшість патологічних процесів жіночої репродуктивної системи викликають вагінальні кровотечі, які супроводжуються різними симптомами – неприємний запах, больові або неприємні відчуття. За рахунок зниження місцевого і загального імунітету більшість патологій дають про себе знати саме в період гестації.

Поява проблеми вказують на різні патології і відхилення, хоча не виключений і фізіологічний варіант. Намагатися самостійно розібратися в тому, що саме відбувається вкрай небажано. Краще всього звернутися за допомогою до провідний спеціаліст, і встановити точну причину, використовуючи при цьому весь перелік необхідного обладнання.

Навіть якщо це варіант норми, і нічого страшного не сталося, найкраще знати це напевно, і перестрахуватися, ніж потім оплакувати необдуманий вчинок.

Залишити коментар