Чи можна займатися спортом при грудному вигодовуванні?

Народження дитини не проходить безслідно, фізичний стан мами змінюється. Випадки непоодинокі, коли вагітність пройшла без тягар в ногах, попереку, спині, хворобливих відчуттях в колінах. Кожна друга жінка скаржиться і на додатковий вага, який прийшов з вагітністю. А адже так хочеться бути пружною і красивою! Тому жінки задаються питанням, чи можна займатися спортом мамі, що годує?

Початок спортивного шляху

Медичні фахівці дають добро на фізичні навантаження навіть через кілька діб після народження дитини. За умови, що процес пологів був природний, стан жінки прийнятне і немає ускладнень післяпологового періоду. З цього приводу краще проконсультуватися у лікаря, перебуваючи ще в пологовому будинку.

Якщо з Вами все гаразд і ніяких протипоказань для спорту немає, то багато вправи відразу ж після пологів задовільно позначаться на тонусі м’язів живота. Саме відмінний прес стане кращим помічником у скороченні матки до початкового розміру.

Годуюча мама повинна отримувати задоволення від спорту, а не гвалтувати свій організм. Якщо Ви відчуваєте незручність і неприємні відчуття, навантаження слід зменшити та припинити займатися деякий час. Пам’ятайте, що для Вас головне – це збереження гарної лактації, тому не доводьте себе до виснаження, яке знижує кількість молока. Найбільш сприятливий час для спорту – після годування малюка. Або, за годину або півтори до наступного прийому їм грудей, так як в м’язовій тканині при фізичних навантаженнях йде вироблення молочної кислоти, що потрапляє в молоко. Малюк може не захотіти брати груди.

Вимоги для дотримання

Об’ємні навантаження можуть завдати шкоди годуючій мамі. Вправи із застосуванням сили потрібно втілювати акуратно, а краще в період грудного годування віддати перевагу заняття, що допомагають у відновленні тонусу і пружності тіла, а ніяк не нарощуванні м’язової маси.

Варто пам’ятати, що контроль за рідиною в організмі дуже важливий, так як вона йде під час тренувальних вправ. Що в свою чергу відіб’ється на обсязі молока. Навантажуючи своє тіло, не забувайте пити багато води.

Найбільш доступний вид фізичних вправ для молодої мами – ходіння, надає позитивний вплив на серцево-судинну систему. Завдяки інтенсивному ходіння відбувається прискорення обміну речовин, виведення з організму зайвої прискорюється. Можна займатися плаванням, йогою, аеробікою і шейпінгом, спробувати вправлятися на фітболі.

Утримання від фізичних навантажень

Плаванням можна займатися через 7 днів з того моменту, як припинилися післяпологові виділення. Якщо після пологів були накладені шви або народження відбулося допомогою кесаревого розтину, приступати до фізичних навантажень можна після консультації у лікаря. Протипоказані біг, стрибки, силові і екстремальні види спорту.

Знайте, що двадцятихвилинний похід з коляскою позбавить Вас від 150 зайвих калорій. Тому самі тривіальні прогулянки з малюком на свіжому повітрі допоможуть повернути не тільки пружне тіло, але і гарний настрій.

Залишити коментар