Як відбілити білу сорочку: ефективні способи

Біла сорочка швидко піддається забрудненню. Але цю проблему можна вирішити за допомогою простих методів.

Відбілювання білої сорочки в домашніх умовах

Для цього пропонуються такі способи:

 1. Перекис водню. Додайте 1 чайну ложку перекису 3% на гарячу воду і покладіть туди одяг на 20 хвилин. Якщо плями в’їлися або пожовкли, додайте 1 чайну ложку соди. Щоб відбілювання було рівномірним, постійно помішуйте предмет. Після закінчення терміну дістаньте річ і сполосніть чистою водою, після повісьте сушитися.
 2. Перекис і нашатирний спирт. Наповніть тазик 5 літрами гарячої води і додайте туди 1 столову ложку перекису і стільки ж нашатирного спирту. Після всього помістити в розчин блузку і залиште замачиваться 30 хвилин. Оброблену блузку прополощіть в чистій воді.
 3. Можна взяти звичайний відбілювач. Для цього при пранні додайте трішки порошку для прання і відбілюючого кошти. Пам’ятайте, що для кожного відбілювача своя пропорція, яка вказується на упаковці.
 4. Застосування «бабусиної» способу. Можна додати у воду трохи «білизни» і прокип’ятити сорочку. Але зауважте, що даний спосіб жорсткий, і часте використання призводить до виснаження тканини. Якщо ви не хочете кип’ятити річ, потримайте її в гарячій воді, залиште на пару хвилин, потім добре прополощіть в досить гарячій воді. Після знову занурити в розчин на 1 хвилину, потім вийміть і періть звичайним способом.

Як відбілити білу сорочку, позбавивши її від жовтизни

Проти жовтизни можна використовувати бікарбонат натрію, тетраборат натрію, лимонний сік і інші засоби:

 • Замочіть виріб у 1 літрі води. Вже заздалегідь розчиніть в ній стаканчик порошкового молока. Даний спосіб прекрасно підходить для відбілювання манжетів і комірців;
 • Помістіть в пральну машину яєчну шкаралупу, попередньо помістивши в мішечок з міцним матеріалом;
 • Щоб видалити сліди косметики, можна протерти пляму засобом, рекомендованим для миття посуду. До речі, професійні візажисти таким способом миють свої косметичні інструменти.

Як швидко відбілити білі шкільні сорочки

Відбілити білу одяг можна різними способами, вони залежать від ступеня забруднення і причин виникнення.

Щоб не зіпсувати річ, звертайте увагу на максимально допустимий температурний режим, обов’язково зазначений на етикетці:

 • Налийте окріп в тазик і додайте 1 стакан «білизни». Акуратно покладіть виріб в ємність на пару хвилин, потім підніміть. Повторюйте процес опускання – підіймання до тих пір, поки не побачите, що плями зникли. Потім помістіть блузку в тазик з холодною водою, промийте і періть в звичайному режимі.
 • Скористайтеся звичайним відбілювачем і додайте його у воду під час прання з пральним порошком.
 • 1 чайну ложка перекису розчиніть в 2 літрах води і помістіть туди забруднену річ. Щоб результат був ще краще, бажано додати в розчин щіпку соди кальцинованої.
 • Розведіть в гарячій воді близько 5 столових ложок нашатирного спирту, занурте в неї виріб на півгодини, а після добре сполосніть.

Як відбілити білу сорочку з синтетики

Повернути колишню білизну одязі можна за допомогою кисневого відбілювача. Поставте гарячу воду, в неї додайте відбілювач у необхідній пропорції і замочіть одяг на всю ніч. Вранці добре сполосніть річ у холодній воді. Помістіть сорочку в барабан машинки, встановіть режим, необхідний для вашого типу тканини.

Щоб підтримувати білизну, вибирайте специфічний порошок для білих речей. Якщо сорочка сильно забруднена, зробіть наступний розчин:

 • налийте в таз гарячу воду;
 • додайте 2 ложки нашатирю і 3 ложки перекису, жменьку прального порошку і 5 ложок солі;
 • все добре перемішайте і замочіть в ній сорочку на 1 годину.

Не знаєте, як у білої сорочки відбілити комір? Перекис має чудові відбілюючі властивості. Розведіть в трьох літрах води 3 ложки перекису і 1 чайну ложечку соди, занурте туди сорочку на 40 хвилин, потім прополощіть і виперіть в теплому розчині з милом. Засіб чудово відбілити комір.

У киплячу воду додайте 100 грамів порошку і пару крапель марганцівки, щоб отримати світло-рожевий відтінок. Сорочку помістіть туди і накрийте харчової плівкою. Коли рідина охолоне повністю, вийміть і прополощіть виріб у великій кількості води.

Крім цього існує просте народний засіб, як відбілити білу сорочку – кип’ятіння. Для цього у велику каструлю налийте воду і насипте туди жменю порошку для ручного прання. Помістіть в розчин блузу. Поставте ємність на вогонь, після чого доведіть до кипіння рідину. Одяг через півгодини дістаньте і прополощіть у воді. Запам’ятай, що часте кип’ятіння призводить до швидкого виснаження тканини.

Білим речам нескладно надати колишню білизну, і при цьому не витрачати гроші на професійні засоби. Набагато простіше зробити все в домашніх умовах.

Залишити коментар