Як позбутися від рудих мурашок в квартирі назавжди?

Одна маленька мураха в будинку може знаходитися за абсолютної випадковості, наприклад, сповзти з одягу людини. Але коли комах стає багато, ситуацію треба брати під свій суворий контроль негайно. У цій статті ми розповімо, як позбутися від рудих мурашок в квартирі.

Звідки береться рудо-вогняне лихо?

Для початку давайте чітко усвідомимо, що мурашки не заводяться безпосередньо у помешкання. Ці комахи приходять до нас з вулиці або з сусідніх квартир, де господарі вже почали боротьбу з ними. Саме тому важливим і головним правилом, як позбавитися від рудих мурашок в квартирі назавжди, є загальна боротьба.

Труїти мурах потрібно спільно з сусідами або навіть всім будинком, так як ці істоти дуже люблять вити гнізда. Позбутися від комах буває вкрай складно – вбиваємо адже ми лише окремих особин, при цьому не завдаючи ніякої шкоди колонії, де матка продовжує плодити нових шкідників. І якщо у вашій оселі подібного розсадника виявлено не було, не факт, що такого скупчення немає у вашого сусіда.

Характерною особливістю рудих комах є те, що харчуються вони, прямо кажучи, «чим бог послав». Тобто їдять все, аж до хлібних крихт і недоїдків зі сміттєвого відра. Крім того, навіщо будувати будинок на вулиці, де ллє дощ, настають морози і велика ймовірність бути розчавленими, коли під рукою знаходиться така тепла і затишна квартирка?

Щоб ваш будинок не став тихою гаванню для всіх відомих шкідників і паразитів, потрібно знати основні способи боротьби з ними.

Хімічні засоби захисту

Якщо ви помітили, що маленькі руді мурашки оселилися в квартирі, то шукати способи, як позбутися від них, потрібно негайно. Вся справа в тому, що ці шкідники не тільки псують продукти харчування, але й здатні переносити на своїх лапках хвороботворні бактерії.

У боротьбі з шкідниками такого роду не допоможуть звичайні засоби, які ефективні для мух, тарганів і клопів. Ні, звичайно, маленькі особини будуть вмирати, але на матку, плодящую нових фуражирів, це ніяк не вплине. Необхідно шукати більш точні і дієві методи захисту житла. Якщо звернутися до засобів хімзахисту, то з усіх варіантів робочими будуть наступні:

 • інсектицидні спреї;
 • різні гелі на основі фосфорорганічних сполук;
 • спеціальні олівці та порошки;
 • пірамідні пастки.

Війна з мурахами ведеться за певними правилами в залежності від обраного засобу. Так, при роботі з распыляющими аерозолями і дустами необхідно для початку знайти мурашине гніздо, а після розпорошити на нього препарат. Крім того, особливу увагу потрібно приділити і інших важкодоступних місцях: плінтусів, порогах, щілинах і підвіконням.

При роботі зі спреями бажано дотримуватися певні правила:

 • Переселите на кілька днів всіх домочадців до родичів і самі не ночуйте у вашому приміщенні.
 • Винесіть із будинку весь посуд, постільна білизна, одяг, продукти, які вбирають у себе пестициди. Решту меблі, яку не облюбували шкідники, накрийте плівкою.
 • Речі, де часто можна помітити рудих мурашок (хлібниці, банки, білизна), винесіть на свіже повітря і обробіть дихлофосом.
 • Під час розпилення препарату не забудьте надіти на обличчя захисну маску, а на руки — силіконові рукавички.

Якщо ж ви не знаєте, де конкретно мешкає сімейство комах, то краще скористатися гелем або приманками з отрутою. Їх принцип роботи заснований на тому, що отрута діє на мурах не миттєво, а через деякий час. Так, шкідник встигає дістатися до гнізда і заразити інших мешканців.

Варто також відзначити, що в особливо запущених випадках жоден із засобів не допоможе. Доведеться розщедритися і викликати спеціальну бригаду хімзахисту або санітарно-епідеміологічну станцію.

Народні способи

Мурахи — дуже стійкі істоти, і позбутися від них буває непросто. Застосування хімічних засобів може затягнутися на тривалий термін, і знадобиться не один балончик аерозолю, перш ніж комахи назавжди покинуть житло. Виходячи з цих міркувань, а також з метою підтримки нормальної екологічної обстановки в будинку, більшість господарів вдаються до народних перевіреним роками методів.

Розглянемо, як позбавитися від рудих мурашок в квартирі в домашніх умовах:

 • Змішайте в пластиковій пляшці з розпилювачем концентрований білий оцет з водою і нанесіть спрей у всі місця, де повзають шкідники. Коли рідина висохне, повторіть процедуру ще раз. Це засіб хоч і не врятує повністю, але запобіжить подальше пересування комах по квартирі.
 • Мильна вода – це один з найпопулярніших способів виживання мурах з приміщення. Просто заповніть пульверизатор теплою водою і додайте туди кілька крапель миючого засобу.
 • Дивно, але мурахи не будуть перетинати крейдяні лінії. Ніхто не знає, чому і як це працює, тим не менше факт залишається фактом. Обведіть крейдою пороги, підвіконня та інші улюблені місця комах. До речі, таким же ефектом володіє і дитяча присипка.
 • Лимон можна використовувати не тільки як чудового фрукта для підтримки імунітету, але і для боротьби з рудими шкідниками. Нанесіть чистий лимонний сік в усі щілини. Будинок буде приємно пахнути, а шкідники залишаться ні з чим.
 • Запахи ефірних масел м’яти, чайного дерева і евкаліпта відштовхують мурах. Нанесіть трохи екстракту на ватний тампон і обробіть ним усі важкодоступні місця. Відкриті поверхні потрібно ретельно вимити з водою, господарським милом і ефірним маслом.
 • Приготуйте суміш з борної кислоти, меду і цукру. Обробіть розчином всі мурашині стежки і улюблені місця проживання. При цьому така суміш буде абсолютно нешкідлива як для домашніх вихованців, так і для людини.

Якщо ви помітили рудих «гостей» у себе в будинку, не варто тягнути час, а краще відразу ж почати безперервну війну з шкідниками. На щастя, на сьогоднішній день існує маса способів, що дозволяють прогнати або вбити мурах у квартирі. Хімічні аерозолі, спреї, гелі, спеціальні пастки і народні засоби – краще в боротьбі з паразитами задіяти всі.

Залишити коментар