Як правильно вішати підкову над вхідними дверима на щастя і удачу

Споконвіку люди прагнули захистити будинок від різних напастей. Для цього вони вдавалися до допомоги містики, магії, закликали вищі сили і підключали енергію природи. З часом багато забобони втратили свою актуальність. Але деякі пережили перевірку часом, і дійшли до сьогоднішніх днів. Яскравий приклад — підкова. Звичайно, віра в неї, як у містичний оберіг, трохи згасла. Але і сьогодні вона зустрічається в багатьох квартирах. Отже, як правильно вішати підкову над вхідними дверима?

Якщо ви вірите в прикмети, то у вас обов’язково виникне питання про місцезнаходження підкови. Де її повісити? Яку вибрати? А якщо до забобонів байдужі, і бачите в підкові не оберіг, а оригінальний елемент дизайну, то знову-таки задумаєтеся, а де вона буде виглядати найбільш гармонійно?

Витоки традиції: 3 версії

Живучість цього марновірства викликала інтерес вчених. Фахівці постаралися розібратися, звідки пішла ця традиція, і чому саме кінського атрибуту приписується велика магічна сила.

Є три теорії витоків традиції.

 1. Єгипетська. Під час правління фараонів, коней, що належать знаті, підковували золотими підковами. Для бідняка, ледве що зводив кінці з кінцями, це дійсно було великою удачею знайти таку підкову. Адже вона обіцяла безбідне життя.
 2. Язичницька. У повір’ях коваля шанували за божество. А як ще називати того, хто зміг підкорити силу вогню і міць металу? Ще одним сильним символом вважається кінь. Він асоціювався з працівником, спасителем годувальником і провідником в інші світи. Саме тому підкова, загартована у вогні і увібрала в себе захисну енергію коні, шанували слов’янами-язичниками, як оберіг, що захищає від усіх бід.
 3. Релігійна. Святий Дунстан займався ковальською справою. Є легенда, що одного дня до нього з’явився диявол. Незважаючи на людське обличчя, архієпископ розпізнав нечистого і став катувати його розпеченим металом. Диявол почав благати про пощаду. Тоді Дунстан прогнав його. А над дверима повісив підкову, нагадує нечистому, що вхід в цей будинок йому заборонений. Але в офіційному житії святого такі подробиці не описані.

Як ставитися до цього атрибуту — кожен вирішує сам. Але якщо ви вішаєте підкову, то робіть це правильно. Адже вона, як стверджував Томас Едісон, найбільший американський винахідник, все одно працює, навіть якщо ви в неї не вірите.

Навіщо потрібен оберіг і тонкощі його вибору

Згідно з давніми забобонами, підкову вішали в будинку для захисту домочадців від пристріту, недоброзичливців і заздрісників. Крім того, вона оберігала майно від злодіїв і розбійників. Велике значення відводилося розташування оберега. Залежно від того, в якій зоні його вішали, можна було залучити багатство, повернути здоров’я і «спіймати удачу.

Начебто немає нічого простіше. Зайшов в сувенірну лавку і придбав вподобану підкову. І красиво, і сучасно, і, при необхідності, від неприємностей захистить. Але екстрасенси стверджують, що такий оберіг не дуже сильний. Тому, вирішивши повісити підкову на щастя в квартирі, прислухайтеся до двох порад фахівців.

 1. Правильний матеріал. Вибирайте залізну підкову. Оберегом служить тільки металевий виріб. Пластикова, дерев’яна і навіть золота підкова буде залишатися тільки елементом декору. І зовсім не варто вибирати алюмінієвий оберіг. Він здатний викликати на будинок проблеми.
 2. Термін експлуатації. Нова підкова здатна гармонійно вписатися в інтер’єр. Але якщо ви хочете залучити в будинок щастя, то знадобиться стара, була в експлуатації. І найсильнішим оберегом стане знайдена на дорозі підкова. У сучасному світі це практично неможливо. Але придбати оберіг, який «зарядився» енергією коні, ви зможете, відвідавши іподром, школу верхової їзди або кінний завод.

Щоб отримати металевий оберіг, можна відправитися в село. У деяких населених пунктах, як показують відгуки, ще є ковалі, майстри своєї справи. Вони з легкістю викують підкову на замовлення.

Як правильно вішати підкову

Коли оберіг обраний, виникає багато питань. Як правильно вішати підкову в будинку? Де її місце? І хто повинен повісити оберіг? Щоб відповісти на все, необхідно звернутися до старовинних традицій.

Вибираємо місце

Найчастіше підкову можна побачити над вхідними дверима. Саме тут її вішали люди, прагнучи захистити від неприємностей свій будинок. Але де вона повинна висіти: всередині квартири або зовні? Езотерики радять два варіанти розташування підкови в залежності від переслідуваних цілей.

 1. Всередині будинку. Так вішають підкову, якщо хочуть створити внутрішню захист. Іншими словами, цей атрибут буде оберігати всіх домочадців від пристріту, псування, неприємностей. Він захистить житло і всі речі, що знаходяться всередині приміщення.
 2. Зовні будинку. Оберіг вішають із зовнішньої сторони дверей, якщо прагнуть відвести від свого житла недоброзичливців. Такий предмет впливає на події з боку. Він захищає житло від злодіїв, грабіжників.

Ділянку над дверима — це не єдине місце, в якому можна помістити підкову. В залежності від бажань і прагнень господарів, предмету можна визначати різні місця. Наприклад, якщо хочете повісити підкову на удачу, то прикріпіть її на двері. І щодня, виходячи з дому, обов’язково торкайтеся до неї, як би заряджаючись позитивною енергією. Про інших місцях розташування підкови в залежності від побажань можна дізнатися з таблиці.

Таблиця — Найбільш вдалі місця для розміщення підкови

Очікуваний ефект Де розмістити підкову
До грошей — Біля місця зберігання грошей;
— у сейфі;
— в гаманці
Для зцілення хворого — Над ліжком хворого людини;
— обов’язково в головах
Проти сварок — На холодильник (підкова «заморозить» чвари)
Щоб вийти заміж — Над вогнищем (камін, плита);
— обов’язково вішають пару однакових підков
Щоб народити дитину — Над ліжком молодих;
— обов’язково в головах
Щоб отримати премію — В повний місяць оберіг кладуть на підвіконня;
— розташовують так, щоб кінці «дивилися» у кімнату
Щоб друзі були вірними — У вітальні

Існує думка, що вішати підкову необхідно високо вгорі, щоб випадково не зачепити оберіг і тим самим не порушити позитивну енергію. Езотерики на цей рахунок дотримуються іншої думки. Вони рекомендують вішати її в межах людського зросту і, виходячи з дому, не забувати торкатися до неї «на удачу». Самим оптимальним варіантом, на думку язичницьких слов’ян, було кріплення підкови над вхідними дверима.

Визначаємо бік

Деякі вважають, що оберіг потрібно вішати тільки дужками вгору. А всі інші положення невірні й можуть накликати біду.

Але езотерики стверджують, що визначити, якою стороною вішати підкову можете тільки ви, проаналізувавши свої бажання і прагнення.

 • Кінцями вгору. Таке положення символізує «повну чашу». Езотерики вважають, що при такому розташуванні в будинку буде акумулюватися позитивна енергія, що забезпечує достаток, добрі стосунки, любов, здоров’я в сім’ї. Оберіг повинен висіти тільки всередині квартири.
 • Кінцями вниз. У такого оберега максимально проявляються захисні властивості. Згідно забобонам, всі негативні думки потраплять всередину «купола» і, не затримуючись, «стечуть» вниз. Краще всього вішати такий предмет над дверима зовні, щоб убезпечити житло від негативної енергетики, злодіїв.

Кому доручити

Оскільки цей предмет вважається захистом для всієї родини, необхідно залучити до процесу кріплення домочадців. На цей рахунок є чотири рекомендації.

 1. Хто вішає. Вішати підкову повинні господар і господиня. Дружині дозволено тримати оберіг, а чоловік кріпить його на вибране місце.
 2. Ознайомлення з мешканцями. Перш ніж повісити оберіг, рекомендується «познайомити» його з усіма домочадцями. Для цього артефакт по черзі повинні потримати в руках всі живуть в будинку.
 3. Наповнення енергій. Щоб наповнити предмет енергією природи та підсилити його здібності, рекомендується потримати підкову під променями сонця. Якщо оберіг призначений для захисту від розбійників і ворогів, то краще заряджати під місяцем.
 4. Позитивний настрій. Вішаючи оберіг, необхідно зберігати в душі позитивні емоції, любов і радість. Це дозволить предмету «зарядитися» позитивною енергетикою господарів, і «працювати» з подвоєною силою.

Підкову не буде освячувати ні один священик. Цей предмет належить до язичницьких символів. Про це варто пам’ятати і не вішати підкову поруч з іконою або хрестом. До того ж, православні християни в принципі не сприймають язичницьких атрибутів і намагаються уникати їх появи в своєму будинку.

Можна прибивати

Методів кріплення підкови існує кілька. На думку езотериків, вони всі правильні, і залежать лише від того, у що ви вірите. Найчастіше кріплять артефакт за допомогою наступних трьох методів.

 1. Сім цвяхів. Давнє повір’я говорить, що підкову вішають на цвяхи. Причому в кожному отворі повинна бути по цвяху. Люди вважали, що так вони «прив’язують» парфумів талісмана, які стануть допомагати господарям і охороняти будинок.
 2. Один цвях. У деяких районах була поширена інша традиція. Господар повинен був прибити оберіг тільки одним цвяхом. Тим самим він доводив талісману свою силу.
 3. Мотузка. На думку старовірів, підкову не можна прибивати до стіни. Вони стверджують, що загублена підкова не бажає знову опинитися прибитої. Тому необхідно вішати на мотузку, яку закріплюють за допомогою гачка.

Як посилити вплив

Щоб підкова могла довгий час захищати будинок від напастей, необхідно періодично проводити відповідні народні обряди.

Відновити енергію оберега можна двома методами.

 1. Періодична підживлення. Час від часу господарі повинні брати підкову в руки, заряджаючи своєю енергетикою. Її необхідно протирати від пилу і не забувати дякувати за допомогу.
 2. Обов’язкове очищення. Щоб усунути негативну енергію, яка накопичується на оберіг, його необхідно очистити. Для цього під час місяця, що убуває, предмет знімають зі свого місця. Його підносять під проточну прохолодну воду і промивають протягом трьох-п’яти хвилин. А прибиту підкову очищають вогнем. Для цього запаленою свічкою водять по контуру оберега кілька хвилин.

Сучасні езотерики дають ще кілька порад, як повинна висіти підкова. Щоб примножити багатство, повісьте її дужками вгору, а всередині неї прикріпіть монету, щоб ваша «чаша» не була порожньою. Якщо хочете миру і добра в хаті, прикріпіть до оберегу ключі. Бажаючи зберегти здоров’я, пов’яжіть на нього зелену стрічку, а прагнучи зустріти або зберегти любов — червону.

Відгуки: «Будь-який предмет буде допомагати, якщо в нього вірити»

А я йшла з подругою по полю (гуляли восени) і ЗНАЙШЛА ПІДКОВУ. Досі не розумію, як я її побачила, вона була вся в грудках землі та глини та на підкову, загалом, і не схожа зовсім. Я її очистила, ржааааавая до остраху, наскрізь просто. Ось зараз я переїхала в свою першу особисто мою квартиру і повішу її над дверима, прямо іржаву.

Jil

Захищати свій будинок талісманами і амулетами — традиція, залишена нам предками. Можна багато і довго розмірковувати на предмет доцільності цих повір’їв. Однак немає сенсу вдаватися в полеміку, якщо людина довіряє тому, що робить. Будь-який предмет буде допомагати господарям будинку, якщо наділений самої потужної магією — вірою у його чудодійну силу. Талісманом, що здобули всенародне визнання, є підкова. Але ось у чому питання: як правильно поставити її в будинку — вгору дугою або навпаки? Це залежить від того, де Ви збираєтеся знайти підкові місце. І тут двох думок бути не може. Якщо цього талісману відведено бути всередині будинку — то встановіть її дугою вниз, а «ріжками вгору. Наші предки були непохитні: саме в такому положенні підкова-талісман буде «збирати» щастя і добро. Якщо ж місце підкови, по Вашому розсуду, відведено з боку вулиці, то дуга повинна дивитися вгору. Як нескладно здогадатися, тільки в такому положенні весь негатив буде з неї «виливатися» за поріг, а в дім не попаде. Є і ще одна умова позитивного впливу талісмана: підкову повинен принести у Ваш будинок і подарувати з благими намірами хороша людина. Купувати амулети самостійно — безглуздо. Є, правда, ще один варіант: підкову слід підібрати на дорозі. І хоч в наш час це дуже складно, все ж дивіться уважно під ноги — і в нашому житті є місце чудесам.

Грізний

У мене підкова висить над дверима ріжками вниз шипами від стіни. Пам’ятається, була ще декоративна. У тій роги вниз… А вішати треба так, як зручно, або як більше подобається.

Jack

Залишити коментар