Як самостійно почистити клавіатуру

Комп’ютер – паличка-виручалочка сучасної людини. З його допомогою люди одержують дистанційну освіту, вивчають іноземні мови, спілкуються і розвиваються.

Наявність в будинку комп’ютера вимагає належного догляду.

Якщо ви хочете, щоб ваш помічник прослужив довше, доглядайте за ним правильно:

  1. робіть поверхневу очистку;
  2. правильно звертайтеся з комп’ютером;
  3. користуйтесь пристроєм безперебійного живлення;
  4. очищайте клавіатуру і системний блок;
  5. вимикайте свій пристрій через «пуск».

Найчастіше люди скаржаться на відмову роботи клавіатури, западання кнопок або гальмування їх виклику. Справа в тому, що клавіші з часом засмічуються. В них потрапляє пил, волосся, шерсть тварин, крихти і попіл від сигарет. Кожен проводить час по-різному.

Одні дивляться фільми, інші працюють, треті грають. У ці моменти ми дозволяємо собі покурити або попити чайку, не відходячи від приладу. І не дивно, якщо клавіші засмітитися. Гірше цього – пролитий чай або каву. Роздільна клавіатура піддається чищенню, а ось на ноутбуці вона перегорить від частування чаєм. Щоб убезпечити техніку від передчасної поломки, давайте розглянемо питання – як очистити клавіатуру.

Для початку ознайомимося з типами клавіатур:

  1. з додатковою кнопкою і окружний рамкою – часто засмічуються;
  2. з великим проміжним відстанню кнопок, що знаходяться над рамкою – легко очищаються;
  3. кнопки ширше, ніж в пункті 2 та з облямівкою – очистити важко.

Тепер розглянемо приклади, як очистити клавіатуру ноутбука.

Пропонуємо вашій увазі простий метод. Для початку проведемо поверхневу чищення за допомогою канцелярського пензлика і компактного пилососа, що працює на вдув.

Візьміть кисть і обметите місця між клавішами. Потім увімкніть пилосос і обробіть поверхню.

Якщо не працює певна кнопка – зніміть її. Механізм витягання на всіх моделях відрізняється, тому перед очищенням ознайомтеся з ним. Витягнувши потрібні клавіші, обметите місця пензлем і пройдіться пилососом. Ні в якому разі не мийте. Якщо вода потрапить між мембраною і мікросхемою – пристрій перестане працювати.

Візьміть вологу серветку і протріть забруднені ділянки. Так чистити потрібно, якщо кнопки липкі від пролитої рідини.

Як очистити клавіатуру комп’ютера?

На відміну від ноутбука і нетбука, настільний комп’ютер має окрему клавіатуру, тому провести чистку набагато легше. Акуратно зніміть кнопки.

Приготуйте 2 ємності з водою. В одну влийте чистячий засіб. Розмішайте мильну воду і опустіть в неї кнопки, дайте бруду відмокнути.

Промийте щіточкою і опустіть в теплу воду для видалення піни.

Вийміть і покладіть на рушник або паперові серветки, складені в декілька шарів. Коли кнопки висохнуть – вставити на місце.

Чистячий засіб для комп’ютерної клавіатури можна купити у вигляді стиснутого повітря або пластичної жуйки. Такі кошти легко знімають пил із зовнішньої частини.

Щоб позбутися від жирових відкладень – купіть спеціальні серветки. Вони просочені рідиною, що розчиняє бруд і жир. Якщо поверхня сенсорна – серветки проведуть антистатичну обробку.

Як почистити клавіатуру комп’ютера правильно?

Для цього потрібно вільний час, знання по модельному будовою і вміння розбирати клавіші. Якщо ви раніше не займалися чищенням в домашніх умовах, радимо не ризикувати і проконсультуватися з фахівцями.

Порада: в інтернет-магазинах, представлені моделі лазерних і силіконових пластичних клавіатур. Силіконові коштують 700 рублів залежно від продавця.

Лазерні дорогі. Але плюс в тому, що такі моделі не засмічуються і не вимагають чищення клавіатури, отже, працюють довше. Тому якщо є бажання, спробуйте нові варіанти.

Залишити коментар