Юкка – догляд за квіткою в домашніх умовах і в саду

Юка своїм виглядом нагадує пальму, хоча з точки зору ботаніки це не так. Цей витривалий і великий квітка дуже популярний і зустріти його в будинках любителів кімнатних рослин можна досить часто. Він недорогий, простий у догляді і легко розмножується.

Батьківщина цієї рослини – це Центральна Америка і Індія, де воно досягає висоти в кілька метрів. У наших будинках поширений повільноростучий вигляд, який відрізняється міцним будовою, надзвичайною красою, малими вимогами до догляду та умов. В домашніх умовах він досягає висоти 1,80 метра.

Як доглядати за квіткою юка в домашніх умовах

Що потрібно для догляду:

  • відстояна вода;
  • добрива;
  • глиняний горщик;
  • компост;
  • трохи торфу і грубозернистого піску;
  • м’яка тканина.

Куди поставити горщик

Ця квітка віддає перевагу сонячним місцям і краще всього росте на підвіконні, залитому сонцем. Тим не менш, він потребує частих проветриваниях. У літні місяці можна тримати його на вулиці або балконі, щоб забезпечити рослині свіже повітря.

Юкка – рослина світлолюбна і досягає своєї повної краси, якщо, принаймні, три години в день на листя потрапляють прямі сонячні промені. Сприятлива для росту і розвитку температура знаходиться в діапазоні від 10 до 24 градусів Цельсія або навіть більше, за умови, що забезпечено свіже повітря. Протягом усього року квітка може залишатися при кімнатній температурі.

Система поливу

Юку поливають у міру необхідності, використовуючи для цієї мети просту водопровідну воду, яка отстоялась в банку не менше 12 годин. Не потрібно великої кількості води, слід поливати помірно. Надто щедрий полив може привести до загнивання коренів і в’янення листя.

В залежності від симптомів, потрібно знизити кількість поливів або навіть застосувати протигрибковий засіб для домашніх рослин, яке можна придбати в магазині. Взимку краще знизити частоту поливу до мінімуму.

Догляд за листям, видалення пилу

Час від часу слід видаляти пил з листя. Просто протріть м’якою сухою тканиною. Завдяки цій операції правильне дихання листя стане більш легким, у них відкриються крихітні пори.

Нижні листя поступово починають відсихати, вони повинні бути зрізані безпосередньо біля стовбура. Пересадка проводиться кожні 2-3 роки.

Якщо нижні листки починають жовтіти, це означає, що їм не вистачає світла. Треба їх видалити і поставити горщик в світле місце.

До речі, на що звернути увагу при покупці? Перш за все, при купівлі добре обстежте стовбур, він повинен бути твердим і неушкодженим по всій довжині, а листя здоровими і зеленими.

Добрива, субстрат і горщик для посадки

Добриво грунту в домашніх умовах проводиться з квітня по серпень, раз в 2-3 тижні. Можна використовувати препарати для підгодівлі в помірних кількостях, що зручно додати у воду при поливі.

Для посадки відмінно підходить глиняний горщик, не рекомендується використовувати пластикові варіанти. Кращий субстрат для юки являє собою суміш компосту, торфу і грубозернистого піску.

Догляд в домашніх умовах: розмноження і пересадка квітки юкка

Розмноження насінням. В лютому або березні можуть бути посіяні насіння в суміш землі і піску, а потім, покриті шаром грунту товщиною кілька сантиметрів. Для проростання насіння сприятливі умови з високою вологістю і температурою близько 21 градуса.

Коли з’являться перші паростки, треба перемістити ємність з розсадою в світле місце, якщо вона до цього була в тіні. Приблизно через три місяці, коли рослини досягають висоти декількох сантиметрів і більше, їх пересаджують у горщики.

Розмноження живцями квітки юка. Коли квітка досягне зрілого віку, ми можемо використовувати його для отримання живців і розмноження. Живцювання проводять у весняний період при високих температурах навколишнього середовища і високої вологості повітря. Для живців беруть бічні пагони, при цьому перевагу віддають більш старим.

Втеча треба покласти на тверду поверхню і нарізати пилкою на шматочки не менше 10 см, кожен держак повинен мати, принаймні, один вічко. Зрізи треба посипати укореняющим препаратом, після цього живці треба посадити в субстрат, дбаючи, щоб вони не торкалися до нижнього краю горщика, інакше коріння не будуть розвиватися.

Процедуру краще виконувати у вологому, затишному і теплому місці з температурою близько 24-27 градусів. Коли розсада вкорениться, і на ній з’являться нові пагони, можна пересадити її в окремі горщики.

Юка садова – догляд та вирощування

Юка садова – це дуже цікаве і красиве рослина. Серед досить жорстких листків, зібраних у розетку, росте довгий товстий стебло, на якому періодично з’являються досить великі білі квіти. Квітів у юки садової дуже багато. Коренева система велика, коріння довгі і глибокі.

Посадити рослину краще у вигляді невеликих саджанців на сонячному і добре провітрюваному місці, тоді вона добре цвісти. Місце повинно бути захищене від сильного вітру, грунт не повинна бути перезволоженому і дуже лужний.

Догляд за рослиною юка, полив і добриво

Поливають квітка регулярно протягом усього літа, але грунт має бути добре проникна, щоб вода не застоювалася, інакше коріння можуть підгнивати. Навесні, коли в грунті стоїть вода, треба додати трохи рідкого добрива. Це зміцнить квітка після зими і підготує його для періоду цвітіння.

Влітку слід додавати добрива регулярно, оскільки з-за великої кількості квітів зростання може бути порушений. Якщо хочете прискорити зростання, в перші роки можна обламувати квітки, щоб рослина не витрачав на них сили. Після цвітіння треба видаляти зів’ялі частини.

Зимівля юки

Квітка юка морозостійкий, його листки вічнозелені, проте, коріння повинні бути захищені від замерзання. Ми можемо зробити це, покриваючи його ялиновими гілками. Листя юки зберігають свою зелену забарвлення навіть тоді, коли йде сніг, будучи гордістю свого власника.

Розмноження

Молоді рослини отримують найбільш легко за допомогою поділу великих. Робити це слід навесні. Треба викопати ціле рослина, щоб відокремити молоді саджанці.

Однак це дуже травматичний шлях. Рани на головному рослині, а також на молодих необхідно захищати протигрибковими препаратами. Отримані саджанці закопуються в землю для вкорінення.

Інший, більш складний шлях розмноження – це використання насінь. Вони з’являються у вигляді подовжених капсул після цвітіння рослини.

Використання в саду

Це рослина виглядає дуже привабливо самостійно. Але можна посадити його в групах. Добре виглядає воно з низькими багаторічниками і травами, а також може бути цікавим елементом альпінарію. Щоб отримати рясне цвітіння потрібно багато сонячного світла.

Юка – це дуже цікава рослина як у кімнатному, так і в садовому варіанті. Воно красиве і не дуже вимоглива.

Забезпечивши його необхідним мінімумом води, добрив і великою кількістю сонячного світла, ми можемо легко прикрасити наше житло або сад і справити враження на наших друзів.

Залишити коментар