Як позбутися від ревнощів до чоловіка: корисні поради

«Ревнує – значить, любить» – відоме прислів’я, що в сімейному житті не приносить гармонії і щастя. Як зробити, щоб ревнощі не стала постійним супутником ваших відносин, який заподіює серйозні проблеми і руйнує шлюб?

Причини ревнощів

До основних причин, які можуть спонукати людину до ревнощів, сімейні консультанти та психологи відносять:

  • приховану або явну невпевненість в собі;
  • страх втратити коханого і залишитися одній;
  • минулий досвід, коли партнер зраджував;
  • несприятливий приклад батьків;
  • недолік уваги з боку партнера.

Хто або що може стати об’єктом ревнощів? Згідно зі статистикою, жінки частіше всього ревнує чоловіка до його колишнім коханим, до знайомих і друзів жіночої статі, до професійної діяльності, до хобі і захоплень. Розберіться в ситуації, спокійно, без емоцій проаналізуйте, чому ви починаєте відчувати ревнощі, які вчинки партнера провокують у вас це почуття.

Ревнощі до минулого

Ревнощі до колишнім коханим і колишнім відносинам характерна для жінок. Багато дружини ніби навмисно шукають привід для таких почуттів і планомірно переводять себе.

В соціальних мережах ви знаходите сторінки колишніх супутниць свого партнера, розглядаєте фото, читаєте коментарі і постійно порівнюєте себе з нею. Якщо чоловік випадково обмовиться про якихось своїх колишніх відносинах, це викликає бурю негативних емоцій.

Щоб позбутися від ревнощів до колишнім відносинам чоловіка, ви повинні зрозуміти і прийняти, що минуле є у всіх. У вас теж були романи до заміжжя, але зараз минулі почуття стали незначущими. Також і для вашого чоловіка. Зараз він проявляє любов і турботу по відношенню до вас, і саме з вами пов’язує своє сьогодення і майбутнє.

Не варто мучити партнера розпитуваннями про його колишніх коханих або намагатися зганьбити, принизити їх в його очах. Зайвою цікавістю ви тільки зробите собі боляче і растравите душу непотрібними переживаннями. А спробою обмовити уявну суперницю можете образити і віддалити від себе чоловіка. Колишні відносини – це частина його життя, і у неї, напевно, були і щасливі моменти. Просто зрозумійте, що ця сторінка для нього перегорнуто, і повернення він не хоче.

Ревнощі до жінок-друзям

Якщо ваш супутник товариська і комунікабельна людина, то у нього є друзі не тільки серед чоловіків, але і жінок. Однокласниці, колеги по роботі, подруги з дитинства дзвонять вашому чоловікові, спілкуються з ним в соціальних мережах, обговорюють свої проблеми, час від часу потребують допомоги та підтримки. Вас таке спілкування може злити і насторожувати.

Ви підозрюєте партнера, постійно запитуєте себе: «А раптом вони не просто друзі? Може у них вже щось було чи буде?». Кожен телефонний дзвінок або повідомлення може поранити, образити і стати серйозним випробуванням для відносин.

Щоб вирішити проблему такої ревнощів, згадайте про те, що будь-які гармонійні відносини будуються на взаємній повазі та довірі. У будь-якому випадку ви не зможете постійно бути тільки вдвох. Ви живете в суспільстві, і може бути чоловік просто в силу професійної необхідності підтримує дружні стосунки з колегами по роботі. Або так склалося, що жінка стала для нього добрим другом і порадником. Але це зовсім не означає, що він обов’язково повинен вам змінювати.

Якщо таке спілкування вас серйозно зачіпає, поговоріть про це з чоловіком. У більшості випадків люблячий чоловік постарається зрозуміти ваші почуття і зробить все, щоб захистити від неприємних переживань. Тільки не варто розмовляти, коли вас переповнюють негативні емоції. У такому стані ви не зможете спокійно все пояснити і можете відштовхнути від себе чоловіка. Думайте про те, щоб не зруйнувати, а навпаки зміцнити ваші відносини таким розмовою.

Ревнощі до роботи

Така ревнощі часто властива жінкам, які не працюють, а ведуть домашнє господарство, доглядають за маленькими дітьми. Чоловік відсутній цілий день, увечері повертається втомленим і йому зовсім не цікаві розмови про домашні клопоти та негаразди.

Ваше спілкування або мінімально, або зводиться до обговорення професійної діяльності чоловіка. Ви починаєте підозрювати. Вам здається, що чоловік вас не цінує і не любить, якщо на роботі йому краще, ніж удома. Підсумком стають конфлікти і сварки.

Що робити в цьому випадку? Для початку усвідомте, що професійна реалізація дуже важлива для чоловіка. Робота – невід’ємна частина життя, яка дає можливість проявити свої здібності, набути впевненості, забезпечувати сім’ю.

Кожен день людина ніби повертається з невеликою «битви», в якій він не завжди буває переможцем. Тому він чекає, що вдома його зустрінуть з посмішкою і розумінням того, що тут його зона комфорту, любові і підтримки. Зустрічайте чоловіка ввечері з посмішкою і смачною вечерею. І тільки коли він відпочине говорите про домашні проблеми та діліться своїми переживаннями.

Відсутність чоловіка вдома можна використовувати з користю. Займіться собою, спілкуйтеся з друзями, займайтеся з дитиною. Чим більш насиченим буде ваш день, тим менше буде у вас часу для обдумування неіснуючих проблем.

Ревнощі до хобі

Чоловік завзятий рибалка і всі вихідні проводить за містом, або він любить ходити з друзями на футбольні матчі? Вас зачіпає, що чоловік все вечори проводить за комп’ютером? Ви злитеся, і це виливається в претензії і нерозуміння.

У цьому випадку психологи радять жінкам подивитися на себе з боку. Ви дивіться улюблені серіали, зустрічаєтеся з подругами, не можете жити без фітнесу або походу по магазинах. У кожного з нас навіть після створення сім’ї повинно залишатися особистий простір. Якщо ваш світ обмежиться тільки один одним, вам стане нічим ділитися. Сприймайте захоплення свого партнера як даність.

Кожен випадок індивідуальний і немає універсального рецепту подолання ревнощів. Пам’ятайте, що в будь-якому випадку краще спілкуватися і приходити до порозуміння, ніж руйнувати себе зсередини безпідставними підозрами. Чоловік – улюблений і близька людина, він завжди зможе вас зрозуміти і розвіяти страхи.

Залишити коментар