Знайомство з батьками хлопця: поради дівчатам

Знайомство з батьками хлопця – важливий крок у стосунках пари. Часто перед призначеною зустріччю дівчина хвилюється через побоювання зробити або сказати що-небудь не так під час візиту. Це викликано упередженням, що перше враження залишається назавжди, і надалі думка батьків про обраницю сина ніяк не змінити.

Міфи і реальність

Більшість дівчат вважають, що вони, у що б то не стало, повинні з першої зустрічі зачарувати маму свого коханого, а якщо вийде, то і тата теж. Від цієї ідеї краще відразу відмовитися. В уяві матері вашого хлопця вже є якийсь ефемерний образ ідеальної невістки. Навряд чи вам вдасться на 100 % відповідати йому. Тому навіть не намагайтеся подольстится до потенційної свекрухи.

Чим більше ви будете переживати про те, що подумає про вас мама хлопця, тим більше будете нервувати і хвилюватися, і тим вище ймовірність зробити якусь помилку або сказати щось зайве. Не намагайтеся вести себе неприродно, з боку це відразу видно. Ви така, яка є. Краще постарайтеся розслабитися і отримати максимум задоволення від знайомства та спілкування з батьками хлопця.

Вважається, що «виходячи заміж за чоловіка, виходиш заміж за його сім’ю». У певному сенсі це так і є. Знайомлячись з батьками хлопця, пам’ятайте, ви не зобов’язані любити їх, але проявити повагу до них. Адже повага – сполучна ланка у відносинах між поколіннями.

Як себе вести

Збираючись в гості до батьків хлопця, одягніться комфортно. В незручній одязі ви будете думати не про ході бесіди, а про те, щоб швидше візит підійшов до кінця. Підберіть ансамбль не занадто консервативний, але і не відвертий. Повсякденний одяг – найкращий вибір. Креативність і тонкий смак ви зможете продемонструвати пізніше.

Заздалегідь дізнайтеся у молодої людини коло інтересів його батьків і наскільки вони суворі. Це дозволить вам заздалегідь продумати план бесіди. Поцікавтеся, які теми краще не зачіпати в розмові, щоб не спровокувати розбіжності або конфлікт. Зазвичай при знайомстві не обговорюються питання політики, національності, релігії.

Якщо вас будуть розпитувати про ваших батьків: хто вони, де живуть, скільки заробляють і ким працюють – не ображайтеся і не нервуйте. Будь-яка мати хоче знати, з якої родини подруга сина. Відповідайте коротко, але ввічливо. Також не варто при першій зустрічі розповідати всі подробиці сімейного життя своїх батьків.

Не розмовляйте занадто багато. Краще почніть розмову на цікаву тему, а далі слухайте, що кажуть батьки, і періодично вставляючи в розмову фрази по темі. Навіть якщо ви не згодні з чимось сказаним мамою або татом коханого, не сперечайтеся з ними. Люди у віці люблять провокувати молодих на суперечки по дрібницях. Такі суперечки іноді переростають у затяжні конфлікти.

В ході бесіди з матір’ю хлопця намагайтеся акцентувати увагу на господарці будинку. Розпитайте її про роботу і захоплення. Ненав’язливо похваліть затишний інтер’єр, чудові кімнатні квіти, приготований вечерю, поцікавтеся рецептом пирога або салату. Не намагайтеся всім і у всьому догодити, але в той же час показуйте хороші манери та вміння поводитися за столом.

Під час вечері не пийте спиртне у великих кількостях. Одного келиха вина або шампанського цілком достатньо, щоб трохи розслабитися. Надмірне вживання алкоголю охарактеризує вас не з кращого боку.

Публічна демонстрація ніжних почуттів – ознака поганого виховання. Неприпустимо цілувати або обіймати свого коханого на очах у його батьків. В той же час не варто обурено вириватися з його обіймів, якщо він злегка приобнимет вас за плечі, або виривати руку, якщо він вирішить підбадьорити вас рукостисканням.

Якщо під час знайомства з батьками хлопця ви відчуваєте явну або приховану агресію і ворожість – не замикайтеся в собі і не губіться. Вашої вини в цьому немає. Це проблема людини, яка так себе веде. Постарайтеся продовжувати спокійну бесіду і мило посміхатися, вичікуючи зручний момент, коли можна буде подякувати за вечір, попрощатися і піти.

Під час знайомства з батьками не тільки вони оцінюють обраницю свого сина, але і ви дізнаєтесь більше про тих, хто виростив і виховав вашого коханого. Для вас це можливість зрозуміти і відчути цих людей, з’ясувати, що для них важливо, і чим вони живуть. В процесі спілкування покажіть батькам, що ви їх поважаєте, і вдячні, що вони виростили людини, якого ви бачите своїм майбутнім чоловіком. Це не означає, що вони відразу ж вас полюблять, але це допоможе закласти основу для хороших подальших відносин.

Залишити коментар