Як оригінально оформити житло своїми руками? Створіть японський стиль в інтер’єрі!

До недавнього часу професійні дизайнери додавали елементи японського стилю при оформленні практично будь-якого приміщення. Східна культура перебувала на піку популярності в російськомовних країнах, тому всі люди намагалися долучитися до неї різними способами.

Сьогодні японський стиль в інтер’єрі квартир все ще достатньо популярний, проте, використовується вже не так часто. Як правило, свою перевагу оформленню інтер’єру квартири в японському стилі віддають шанувальники східної філософії та способу життя японців. Крім того, дизайн чудово підходить для мешканців міст, які втомилися від суєти і динамічності мегаполісу. Простота і неймовірна упорядкованість усіх елементів східного стилю надає заспокійливий психотерапевтичний ефект і надає приміщенню і його жителям затишок і спокій.

Нарешті, використовуваний при оформленні інтер’єру квартир у японському стилі мінімалізм, не вимагає придбання дорогих меблів або деталей, а значить, їм можуть скористатися навіть люди невисокого достатку. Навпаки, елементи східного дизайну максимально прості. Прихильникам цього стилю властиве бажання блиснути перед оточуючими або справити враження на інших людей. Оформляючи своє житло в подібному стилі, вони переслідують зовсім інші цілі.

Основні принципи японської філософії в оформленні приміщень

Для того щоб зрозуміти, в чому саме полягає сенс дизайну інтер’єру в японському стилі, необхідно усвідомити 7 основних принципів життя японців і їх філософії, а саме:

  • Кансо – абсолютна простота та недопущення безладу. Цей принцип свідчить про те, що всі елементи східного стилю повинні бути максимально прості і універсальні. Не допускаються розкішні і дорогі речі, різні несуттєві елементи, з допомогою яких ми звикли прикрашати свої квартири. У кожної речі обов’язково має бути своє місце, на якому вона повинна бути завжди. Витрачати свій час на пошуки зниклих предметів японці дуже не люблять, тому в кімнаті повинен бути ідеальний порядок;
  • Фукинсеи – нерівномірність і асиметрія. Дизайн інтер’єру в східному ключі передбачає досягнення особливої динаміки і виняткової краси за допомогою всілякої дисгармоничности і асиметрії. Рівних і нудних поверхонь і елементів у приміщенні бути не повинно;
  • Шибуми – мінімалізм і прямолінійна, елегантна краса без яскравих елементів, що кидаються в очі;
  • Шизен – максимально можлива природність. Японський стиль інтер’єру передбачає виключно натуральні матеріали, з яких виконується вся меблі, аксесуари та елементи прикраси. Перевагу слід віддавати світлого дерева, ротангу, бамбуку та рогожке;
  • Юген – примарність, чи натяк. У всіх елементах східного дизайну ховається величезна кількість різних тонкощів і символів, що позначають щось, але не показує це цілком;
  • Датсузоку – відсутність строгих правил і формул, звичних російській і західній людині. Оформлення приміщення за допомогою елементів східної культури являє собою потік творчих думок та уяви дизайнера;
  • Сеижаку – спокій, відсутність шуму, хвилювання, стресів і переживань. В приміщенні, оформленому в східному стилі, необхідно досягти такого настрою, яке притаманне японському саду з квітучою сакурою.

Як оформити інтер’єр квартири в японському стилі своїми руками?

У першу чергу вам необхідно визначитися з меблями, яка обов’язково повинна бути присутнім у кімнаті. Не допускайте зайвих деталей, встановлюйте в своєму інтер’єрі тільки ті предмети, які вам дійсно потрібні, а не просто захаращують собою вільний простір.

Як вже говорилося раніше, меблі повинна бути виконана з природних матеріалів, краще за все з дерева, а її оббивка з натуральної шкіри, замші, льону або бавовни. Предмети інтер’єру повинні бути невисокими, таким чином, досягається максимально можлива легкість, а простір наповнюється світлом і візуально здається трохи більше.

В інтер’єрі слід уникати яскравих кольорів. Найбільше підійдуть різні світлі відтінки, від матового до бежевого. Темні тони використовуються лише для того, щоб виділити певні деталі і розставити необхідні акценти.

При цьому дозволено застосовувати тільки ті відтінки, які можна зустріти в природі – чорний, темно-коричневий, вишневий і так далі. Чистий білий колір також може бути використаний в оформленні приміщення, але не в якості фону.

Штори в інтер’єрі кімнат, оформлених в японському стилі, займають окреме місце. Вони обов’язково повинні бути в усіх просторих приміщеннях з великими вікнами.

Крім того, ними часто драпірують всілякі ніші, а також використовують в якості міжкімнатних перегородок.

Оскільки японці дуже не люблять обмежувати простір, в будь-якому приміщенні може бути тільки 4 стіни. Ніякі перегородки при цьому не допускаються. Якщо ж є необхідність розділити великий зал на кілька окремих зон, як раз і використовується зроблені з штори ширма.

Будь-які предмети меблів і деталі інтер’єру можна самостійно прикрасити ієрогліфами. Так кожен елемент вашої квартири придбає власну відмінну особливість і стане справжнім витвором мистецтва, а не функціональним предметом меблів. Японські майстри, які займаються декоруванням, відносяться до кожного свого твору як до живої істоти.

Створюючи інтер’єр в популярному сьогодні японському стилі, відмовтеся від використання звичних нам стельових люстр. В кожній кімнаті вашої квартири повинен бути приглушений спокійний світло, яке допомагає розслабитися, налаштуватися на умиротворений лад і не думати ні про що погане.

У приміщеннях повинні використовуватися лише невеликі настінні і підлогові світильники. Абажури таких ламп найчастіше виготовляються з рисового паперу або натурального шовку.

Ці матеріали надають світла м’якість і теплоту, розсіюючи його по всьому периметру приміщення. Незважаючи на те, що головною відмінною рисою дизайну в японському стилі є його мінімалізм, не варто забувати про невеликій кількості аксесуарів. У вашій квартирі обов’язково повинні бути фігурки нецке з різних матеріалів, карликові дерева бонсай, паперові віяла, традиційні японські вази, скриньки.

Також прикрасити приміщення можна за допомогою класичних японських ікебан, придбаних в магазині або виготовлених своїми руками.

Безумовно, сьогодні в кожному місті існує величезна кількість дизайнерів, які втілять всі ваші бажання в життя і оформлять ваше житло так, як ви цього хочете.

Незважаючи на це, краще не пошкодуйте часу і займіться декоруванням свого інтер’єру самостійно, адже це зовсім не так складно, як може здатися.

У процесі створення власного дизайну ви зможете підібрати саме ті елементи, які вам особливо імпонують, і виключити всі непотрібні деталі.

Залишити коментар