Як позбутися від пилу в квартирі надовго?

Мрія будь-якої господині – відсутність безладу і бруду. Робота, повсякденні турботи забирають багато часу, а тут ще й всюдисуща пил. Частинки осідають на меблях, витають у повітрі, лягаючи на всі поверхні. Тому багатьох турбує, як позбутися від пилу в квартирі. Іноді здається, що впоратися з нею неможливо. Вона не тільки псує зовнішній вигляд інтер’єру, але і негативно впливає на здоров’я.

Особливо це стосується дітей, адже вони грають на підлозі, зачіпають всі навколишні предмети, а потім тягнуть пальці в рот. А для алергетиків ці частинки можуть стати справжньою проблемою. Звідки ж вона береться?

Що таке пил?

Хоча технічний прогрес за останні десятиліття зробив крок далеко вперед, людство так і не може повністю позбутися від неї.

Чому так відбувається?

Науковці ведуть дискусії з приводу того, що ж входить до складу пилу. Знати, з чого вона складається, дуже важливо для людей, у яких ці частинки пилу викликають алергічні реакції. Звідки ж береться пил в квартирі? Деякі вважають, що джерелом є вулкани і світовий океан.

Коли хвилі б’ються об скелі, з’являються частинки солі, які літають по всій планеті, осідаючи в наших будинках. Вулканічні «осколки» теж вважаються джерелом, тому що розлітаються всюди.

З чого ще складається пил в квартирі? Третій компонент, який входить до складу – це зоряний пил. Протягом року її може «насобираться» близько 10 тонн. Органічно жири і частинки піску теж можуть бути в складі. В домашніх умовах можуть приєднуватися і інші компоненти: частинки шерсті або епідермісу домашніх тварин, волосся. Ці «домішки» — улюблена їжа пилових кліщів. Саме тому потрібно регулярно прибирати в квартирі, використовуючи паперові пилозбірники і повітряні фільтри або аквамодели.

Коли цвітуть рослини, пилок може змішуватися з частинками пилу, тому алергікам в цей період варто винести з квартири всі квіти.

Що ж робити?

Якщо вас цікавить, як можна надовго позбутися від пилу в квартирі, скористайтеся перевіреними порадами:

  • Приберіть килими, якщо не готові щодня їх пилососити;
  • Сховайте всі предмети, які рідко використовуєте, шафи;
  • Приберіть будь-які накопичувачі пилу, наприклад, декоративні елементи;
  • Віддайте перевагу простим конструкцій в інтер’єрі;
  • Відмовтеся від балдахінів і ширм з текстилю;
  • Приберіть вироби з натуральної вовни або замініть їх синтетичними аналогами;
  • Регулярно робіть прибирання квартири, протираючи всі поверхні вологою ганчірочкою;
  • Пилососьте меблі.

Особливу увагу варто приділити шторам. Хоча б раз у кілька днів обробляйте їх відпарювачем. Так їх легко розгладжувати, і, до того ж, під дією пари руйнуються бактерії, і зникає пил. Не забувайте про кімнатні рослини і свійських тварин. Протирайте листя ганчірочкою і побризкайте, а тварин – вичісуйте.

Добре бореться з частинками пилосос з аквафильторм. Він знищує навіть ті, які витають у повітрі. Після такого прибирання повітря моментально стає свіже і чистіше. Регулярно потрібно протирати поверхню на шафах, карнизах та інших предметах.

Коли ви прибираєте, відкривайте кватирки чи вікна. Щоб пил менше летіла з вулиці, ставте москітні сітки. Додатково їх можна покрити марлею – тоді ви позбудетеся від неї надовго.

Засоби і інструменти

Щоб було легше провести очищення повітря у квартирі від пилу, потрібно використовувати правильні засоби та прилади. Вам знадобиться зволожувач повітря – вона буде осідати набагато менше, якщо повітря достатньо зволожений. Прибрати частинки нескладно вологою м’якою серветкою.

Щоб контролювати рівень вологості, придбайте гігрометр. Якщо ви будете занадто часто користуватися зволожувачем, в квартирі може утворюватися цвіль.

Пропилососити – найпростіший спосіб позбутися від пилу.

Аквафільтр зменшує кількість тих частинок, які літають в повітрі. Щоб їх з вулиці в квартиру падало менше, встановіть спеціальні мембрани. На підвіконня можна поставити хлорофітум – це рослина дуже добре освіжає повітря.

Існує прилад, який називають «мийка повітря в приміщенні». Завдяки вбудованим фільтрів повітря очищається. Особливо він корисний у тих приміщеннях, де є багато джерел забруднення: в новобудовах, під час ремонту. Це пояснює, чому в квартирі багато пилу.

Щоб пил з’являлася не так швидко, необхідно використовувати поліролі, які мають антистатичним ефектом. Таке очищення незамінна для сімей, в яких є алергіки.

Чистих вам поверхонь і гарного настрою!

Залишити коментар