Як зліпити з пластиліну їжу для ляльок?

Ліплення з пластиліну – дуже захоплююче заняття для дітей та їх батьків. А чи замислювалися ви над тим, що з такого матеріалу можна майструвати не тільки фігурки тварин, але і різні страви? На вигляд їх не відрізниш від натуральних, правда, підробку видають маленькі розміри. Як зліпити з пластиліну їжу, докладно розповість наша стаття.

Майструємо макаруни для ляльок

Як і яку зліпити з пластиліну їжу для ляльок, повинна підказати вам ваша фантазія. Це можуть бути різноманітні фрукти або овочі, хліб з золотистою скоринкою або різні печива. Як, наприклад, ось ці чудові макаруни – печиво, що складається з двох половинок і склеєне начинкою. Лялькам таке частування точно сподобається.

Необхідні матеріали:

 • пластилін 5 кольорів: фуксія, червоний, білий, жовтий та коричневий;
 • жерстяна формочка;
 • пластикова дощечка;
 • качалка;
 • дерев’яна паличка;
 • стрічка або нитка.

Опис процесу:

 1. Скачайте з пластиліну три кульки червоного, рожевого та малинового кольору плюс три штуки білого відтінку. З’єднайте контрастні кольору з білими кульками і розкачайте якомога товщі кожен шматочок пластиліну.
 2. Потім за допомогою жерстяної формочки вирізаємо по два кола і злегка придавлюємо кожен з них пальцем.
 3. Тепер залишкового матеріалу скачуємо тоненьку довгу ковбаску і прикріплюємо її до краю кожного кола. За допомогою дерев’яної палички або зубочистки надаємо ковбаски рельєфний контур.
 4. Вирізаємо такі ж за формою, але трохи тонше за обсягом гуртки з коричневого пластиліну.
 5. На кожну половинку контрастного кольору викладаємо гуртки з коричневого пластиліну і накриваємо другою частиною мигдалевого печива. Акуратно закріплюємо між собою всі інші половинки.
 6. По центру печива можна виконати невеликий отвір і просунути нитку, щоб в майбутньому не втратити готову лялькову їжу.

Морозиво у вафельному стаканчику

Ліплення з пластиліну — саме по собі дуже цікаве заняття, а майструвати різні страви цікавіше вдвічі. До того ж, як показує практика, таке проведення часу дозволяє дитині не тільки розвинути моторику рук, але й ознайомитися з тонкощами того або іншого блюда. Найчастіше, освоївши прості прийоми, дітям вже нецікаво ліпити одні лише фрукти та овочі. Спробуйте винайти щось нове. Як зробити з пластиліну їжу, зокрема, смачне морозиво, розповість цей майстер-клас.

Необхідні матеріали:

 • шматочки пластиліну 4 кольорів: жовтого, червоного, білого і коричневого;
 • пластиковий ножичок;
 • зубочистка;
 • дощечка для ліплення.

Опис процесу:

 1. Почнемо з ліплення вафельного стаканчика. Для цього з пластиліну жовтого кольору робимо ковбаску у формі конуса.
 2. Потім скачуємо білий пластилін в кульку і прикріплюємо його до основи конуса, злегка придавлюємо конструкцію пальцем і вирівнюємо краю.
 3. Тепер з матеріалу коричневого і червоного відтінку скачуємо по дві товстенькі ковбаски – це буде начинка для морозива. Прикріплюємо ковбаски хрест-навхрест поверх білого пломбіру.
 4. Потім прикрашаємо ласощі хрусткою посипкою з білого і жовтого пластиліну, скатанного маленькими кульками.
 5. В самому кінці за допомогою зубочистки малюємо на стаканчику вафельні візерунки. Тепер таким блюдом можна сміливо пригощати Барбі.

Ліпимо ягідний тортик

Продовжуючи тему ласощів, пропонуємо ознайомитися з фотоуроком, як зліпити з пластиліну торт. Принцип роботи практично нічим не відрізняється від ліплення інших страв, і його буде легко освоїти навіть дітям 3-4 років. А готовий тортик вже точно припаде до смаку ляльок і плюшевих тваринам.

Необхідні матеріали:

 • кольоровий пластилін;
 • зубочистка;
 • дошка для ліплення.

Опис процесу:

 1. З різних квітів пластиліну скачуємо 4 кульки для начинки торта і переходимо до формування коржів. Злегка придавлюємо кожен кульку пальцями з обох сторін і скачуємо бочок.
 2. З’єднуємо всі кольори разом, утворюючи різнокольорові шари, і знову вирівнюємо краю.
 3. Тепер з пластиліну нового кольору за допомогою качалки розкачуємо тоненький пласт такого розміру, щоб повністю покрити тортик. Поміщаємо по центру пласта коржі.
 4. З’єднуємо разом кінці глазурі, а відрізаємо зайве канцелярським ножем.
 5. З білого або бежевого пластиліну скачуємо тоненьку ковбаску і скручуємо її на манер мотузки – вийшло чудове кремове прикраса.
 6. Прикріплюємо крем зверху і біля основи торта, відрізаємо зайве і з’єднуємо кінці.Завантаження… 
 7. Потім цим же канцелярським ножем розрізаємо тортик на шматочки, за бажанням можна вирізати лише одну порцію.
 8. За допомогою зубочистки надаємо коржам з коричневого пластиліну пухку форму бісквіта. Якщо немає зубочистки, це можна зробити старою зубною щіткою.
 9. Якщо є пластикові невеликі фрукти, то прикрашаємо ними кожен шматочок торта. Тепер лялькове ласощі можна подавати до столу.

Ґрунтуючись на принципах роботи з пластиліном, ви можете вигадати та інші страви. Наприклад, дітям дуже подобається майструвати суші або піцу. Крім того, завжди можна підглянути ідеї в ліпленню з полімерної глини. Єдина відмінність такої техніки в тому, що готові роботи з глини тверднуть, а з пластиліну залишаються м’якими і схильні до деформації. Загалом, додайте в роботу крапельку фантазії, щіпку натхнення, ложечку посидючості і зліпіть нове блюдо разом зі своєю дитиною.

Залишити коментар