Як позбутися від мурашок в будинку або квартирі

Поява мурах у квартирі викликає набагато менше занепокоєння, ніж тарганів або клопів, але це не означає, що можна спокійно дозволити їм жити в одному приміщенні з людьми.

Мурахи здатні залазити в будь-які щілини, збільшуючи їх розміри, псувати продукти і навіть переносити на собі бактерії. Тому помітивши одного або декількох «непрошених гостей», краще відразу зробити заходи по їх знищенню. Якщо це питання запустити, вони почнуть створювати гнізда, де оселиться самка мурашки, і тоді вивести їх буде набагато складніше.

Для боротьби з мурахами можна використовувати куплені хімічні засоби, наприклад, Дихлофос або крейда «Машенька». Вони вважаються досить ефективними, хоча на практиці не завжди допомагають повністю знищити домашніх комах.

Мурахи можуть не повзати в тих місцях, які оброблені отрутою, але продовжувати жити в щілинах і добувати собі їжу. Крім того, будь-які хімічні отрути так само шкідливі для людей, а у комах з часом викликають звикання.

Домашні засоби боротьби

Народні методи допомагають боротися з мурахами також ефективно, як куплені хімікати. При цьому домашні засоби часто змішуються з їжею, а отже, комахи потягнуть їжу в свої гнізда і місця проживання, де нею зможуть поживитися і інші члени мурашиного сімейства. Це прискорить процес виведення мурах з квартири. Серед найбільш часто використовуваних засобів для боротьби з комахами застосовуються:

 • Використання борної кислоти – один з найбільш ефективних методів знищення мурах, оскільки ця речовина викликає їх отруєння. Її використовують двома методами. Для першого змішують з водою і цукром в таких обсягах: на 250 мл води по 1 ч. л. бори і цукру. Отриманим розчином обмазують всі кути, плінтуса, місця проживання мурах і їх шляхів. Для другого способу борну кислоту змішують з варених круто яйцем і розсипають «їжу» поблизу проживання комах.

 • Кулінарні дріжджі змішати з варенням або медом, розсипати отриману суміш в доступності комах. Мурахи будуть їсти приготовану страву і вмирати у себе в гніздах, оскільки дріжджі сприяють розширенню їх шлуночків.
 • Кукурудзяна мука сама по собі представляє такий же небезпечний продукт для мурах, як тремтіння. Її можна ні з чим не змішувати, а просто розсипатися на столах і уздовж плінтусів. Мурахи проковтують борошно, а в шлунках у них вона розбухає і викликає загибель комахи.
 • Суміш з води, цукру, гліцерину і борної кислоти – ефективний засіб для виведення мурах. Її можна налити в невеликі ємності, наприклад, кришечки, і розставити в місцях проживання комах. Через кілька днів проблема «непрошених гостей» піде сама собою.
 • Промазати всі доступні поверхні будь-якими засобами, що мають сильний концентрований запах – часник, лимон, м’ята, петрушка, ромашка, аніс. Мурахи не виносять сильних ароматів, тому будуть намагатися покинути житло.

Якщо один метод виявився досить ефективним, можна пробувати інші. Чим інтенсивніше і частіше буде відбуватися заміна «живлення» для мурашок, тим швидше вийде вивести все плем’я і забути про цю проблему.

Радикальний спосіб виведення мурах

Якщо всі домашні методи не дають потрібного результату, і мурашки все одно продовжують розмножуватися і псувати життя людям в квартирі, можна вдатися до радикальних способів вирішення проблеми. Наприклад, викликати дезинсекторов на будинок. Професіонали, які знають свою справу, зроблять все швидко і якісно, позбавивши квартиру лот мурах назавжди.

Виклик дезинсекционной служби має кілька незаперечних переваг:

 • сильні і гарантовано ефективні препарати, що знищують комах;
 • оперативне проведення всіх робіт;
 • ретельна обробка всіх поверхонь, в тому числі важкодоступних щілин;
 • досвід і професіоналізм фахівців, а також гарантія якості.

Незважаючи на високу ефективність такого методу виведення мурах, він все-таки має два істотних недоліки. По-перше, такі послуги коштують набагато дорожче, ніж самостійно приготоване народний засіб для боротьби з комахами. Аби заощадити власні зусилля, доведеться вкласти гроші. По-друге, на період обробки квартири мешканцям доведеться пожити десь в іншому місці, хоча б пару днів. Отрута для мурашок також може вплинути на здоров’я і самопочуття людей. В іншому виклик дезинсектора допомагає швидко і якісно вирішити проблему.

Профілактика появи мурах

Щоб не довелося боротися з «небажаними сусідами», розкладати скрізь отруєні приманки або викликати спеціальну службу, можна подумати заздалегідь про те, як запобігти виникненню проблеми. Методи профілактики дозволяють уникнути розмноження не тільки мурах, але і будь-яких інших домашніх комах, які здатні зіпсувати спокійне життя людей в квартирі.

До способам профілактики появи мурах можна віднести:

 1. Дотримання чистоти у всій квартирі. Будь-які комахи приходять в оселі людей, щоб знайти їжу. А якщо крихт і залишків їжі буде багато, вони захочуть залишитися довше і розмножуватися в таких сприятливих умовах.
 2. Вологе прибирання з використанням ароматизаторів. Це можуть бути спеціальні кошти з сильним запахом, або просто ефірні масла, які додають у воду. Мурахи не переносять сильних запахів, а людина буде відчувати лише легкий приємний аромат.
 3. Своєчасне винесення сміття також допоможе уникнути навали комах, адже запах їжі та відходів приваблює мурах.
 4. Роблячи ремонт у квартирі, важливо обробити і закрити всі щілини, через які комахи можуть прийти від сусідів.

Таким чином, виведення мурах і профілактика їх появи не представляють особливої складності, особливо якщо вчасно побачити проблему і відреагувати на неї рішучими діями.

Залишити коментар