Які сорти томатів для теплиці стійкі до фітофтори?

Свіжі помідори, зібрані у власній теплиці, – справжня прикраса столу в холодну пору року. Але буває так, що весь урожай томатів знищує фітофтороз, адже боротьба з цією проблемою найчастіше завершується невдачею. Щоб уникнути подібних неприємностей, краще відразу висаджувати сорти томатів для теплиці, стійкі до фітофтори.

Фітофтороз – грибкова інфекція, уберегти рослини від якої практично неможливо: спори цього мікроорганізму переносяться по повітрю, можуть перебувати на одязі людей або шерсті тварин. Кімнатна температура і вологість – кращі союзники грибка, тому він активно розвивається в тепличних умовах, живе в грунті, плодах, насінні. Навіть якщо ви зібрали з ураженого куща помідори без темних плям, під час зберігання вони все одно зіпсуються. Нікому не хотілося б працювати даремно, тому варто цілеспрямовано вибирати кращі сорти томатів для теплиці, стійкі до фітофтори.

Ці помідори не бояться фітофтори!

Безумовно, для людей, які спорудили у своєму дворі «зимові городи», стійкість помідорів до «бурої гнилі» (так називають у народі фітофтороз) — хоч і важливий, але не єдиний критерій. Вони мріють про смачних плодах і їх великій кількості, тому цікавляться не тільки стійкими до грибка, але і найбільш урожайними сортами томатів для теплиці. Зробити правильний вибір допоможуть опису таких сортів.

«Будьонівка»

У перекладі з італійського «помідор» звучить як «золоте яблуко». Томати «Будьонівка» не зовсім виправдовують цю назву, тому що спочатку починає червоніти їх м’якоть, а шкірка довго залишається зеленою. Інші характеристики сорту зробили його дуже популярним серед агрономів: він не вимагає складного догляду, відрізняється рівномірним дозріванням, масою одного плоду до 400 г і стійкістю до багатьох хвороб. Кущ необхідно формувати. Якщо залишати після цієї процедури 2-3 стеблинки, вони подарують близько 8 кг соковитих м’ясистих помідорів.

«Мікадо»

Це ранній сорт помідорів, який дає великі ароматні плоди. Кущі можуть досягати 2 м без їх формування і видалення зайвих пагонів не обійтися. Вага одного помідора зазвичай досягає 300 м, але при старанному догляді можна побачити «Мікадо» масою до 1 кг Приємний смак такого томату не зникне, якщо консервувати його або використовувати для приготування соків.

«Буржуй»

Помідор з такою назвою виглядає дуже привабливо: шкірка глянцева, рівна, вага – близько 250 р. Якості м’якоті теж не розчарують: пухкості немає, смак не віддає гіркотою. Щоб раніше пригостити близьких томатами, потрібно ретельно доглядати за високими кущами (до 90 см). Потужні стебла спростять ваше завдання: поламати кущ не так вже просто.

«Щастя Російське F1»

Томати такого ґатунку досить високі (понад 2 м), тому кущі потрібно підв’язувати. Занадто довго чекати врожаю не доведеться, так як плоди середньостиглі. На гілках з’являються великі помідори, які мають солодкуватим смаком. Незважаючи на те, що м’якоть «Русского щастя» соковита, ці томати можна перевозити на великі відстані: їх шкірка не лопається, вигляд завжди залишається «товарним».

Якщо ви плануєте знайти гарні помідори для теплиці з полікарбонату, потрібні сорти томатів, які краще інших адаптуються в умовах такого парника. Агрономи вважають, що під пластиковим дахом добре приживаються «Спрут F1», «Ажур F1», «Лялька F1» і «Де Барао».

«Спрут F1»

Багато з тих, хто бачить кущ помідорів «Спрут F1» вперше, не можуть стримати здивованого вигуку. Адже за умови правильного формування це рослина виглядає як дерево! В опалювальної теплиці «томатна пальма» буде рости до 1,5 року і довго плодоносити. З одного куща можна зібрати понад 10 кг соковитих і м’ясистих помідорів. Товста шкірка дозволяє зберігати ці смачні плоди протягом тривалого терміну.

«Ажур F1»

Компактний кущик заввишки до 80 см порадує городників плоскоокруглыми плодами вагою близько 300 г, але іноді маса одного помідора досягає 0,5 кг. Шкірка овоча малинова, щільна, смак ніжний, трохи солодкуватий, але м’якоть не рясніє соком. Ці помідори дозрівають рівномірно, однаково смачні свіжими і консервованими, добре зберігаються і не піддаються безлічі хвороб.

«Лялька F1»

Помідори «Лялька F1» ляльковими не назвеш: вага одного овоча коливається від 200 г до 0,5 кг. З потужного куща завдовжки 50 см вдається зібрати 20 плодів, як правило, мають сплюснуту форму, малиновий колір і приємний смак з солодкими нотками. Збирати врожай можна вже через 85 діб після посіву насіння.

«Де Барао»

Цей сорт вирощують в нашій країні вже не одне десятиліття. На сильних високих кущах мало листя, зате багато овальних м’ясистих помідорів масою 100 г, які можуть мати саму різну забарвлення. Щоб ці томати добре плодоносили, їх треба формувати і підв’язувати. А ось що стосується прохолоди, «бурої гнилі та інших хвороб – з цими загрозами «Де Барао» справляється відмінно.

Посадка томатів у теплиці схожий на казкового дійства. Адже через деякий час вся сім’я очікує побачити видовище, не відповідної пори року — зелені кущі, усіяні стиглими овочами. Але якщо фітофтороз постійно псує вашу «казку», краще перемогти його хитрістю — придбати сорти томатів для теплиці, стійкі до фітофтори. До радості городників, в арсеналі сучасної агрономії знайдеться чимало різновидів «золотих яблук», які нітрохи не бояться підступних грибків.

Залишити коментар