Як вибрати пилосос для квартири: корисні поради

При виборі пилососа для дому, необхідно чітко розуміти, які функції збиральної машини для вас важливі, яку площу вам належить обробляти і як часто. Сучасний ринок техніки для дому пропонує різноманітні моделей пилососів, кожна з яких має свої переваги. Щоб не помилитися у виборі, варто вивчити основні параметри, які визначають продуктивність і функціональність апарату.

Потужність

Один з важливих показників ефективності роботи пилососа – його потужність. Існує споживана потужність агрегату і потужність всмоктування пилу. Споживана потужність зазвичай коливається в діапазоні від 1000 до 2000 Вт.

Помилково вважати, що чим вище потужність, тим швидше і краще пилосос збирає пил. Ефективність прибирання залежить від потужності всмоктування. Для прибирання невеликої квартири фахівці радять зупинити вибір на моделях з потужністю всмоктування 250 Вт. Для видалення суттєвих забруднень у просторій квартирі знадобиться агрегат потужністю 300 Вт. Якщо в будинку є домашні тварини і при кожному прибиранні необхідно використовувати турбощетку, краще купувати пилосос з потужністю понад 350 Вт.

Системи фільтрації

Перший етап фільтрації в прибиральної машини – це пилозбірник. В сучасний пилососах застосовують кілька типів пилозбірника: традиційний мішок, пластиковий контейнер, аквафільтр.

Кожна система пилозбірника може має кілька модифікацій. Мішки бувають багаторазові тканинні і одноразові з синтетичних волокон. Аквафильтры бувають прості і сепараторні.

Другий етап фільтрації – це моторний фільтр, який перешкоджає засміченню двигуна пилососа і запобігає перегрів агрегату. Моторний фільтр зазвичай не вимагає заміни, його просто необхідно періодично чистити і промивати.

Заключний етап – фільтри тонкого очищення, що затримує найдрібніші частинки, алергени, мікроорганізми, очищають повітря на виході з пилососа. Такі фільтри бувають електростатичні (вони застосовуються у більшості моделей), HEPA-фільтри і фільтри S-класу. Всі типи можуть бути як змінними, так і багаторазовими. В залежності від категорії фільтри тонкого очищення затримують від 80 до 99,97 % дрібних частинок.

Рівень шуму

Багато вважають, що рівень шуму безпосередньо залежить від потужності пилососа. Однак таке твердження вірне лише для бюджетних моделей. Високоякісна техніка преміум сегменту оснащена спеціальними пристроями, які згладжують підвищену вібрацію турбін і знижують інтенсивність звукових хвиль. Найбільш тихими вважаються агрегати з рівнем шуму 70 Дб.

Види пилососів

Домашні пилососи бувають для сухого прибирання і для вологої обробки приміщення. Агрегат для сухого прибирання всмоктує пил з різних поверхонь, а пилосос для вологого прибирання може здійснювати і сухе і вологе прибирання.

За допомогою миючого пилососа можна вичистити і вимити килим, прочистити засорившуюся раковину, вимити керамічні і скляні покриття. Однак миючі пилососи, як правило, мають великий розмір і більш високу вартість.

Модифікації пилососів

Пилососи бувають:

  • класичні;
  • ручні портативні;
  • машини для збирання 2 в 1;
  • швабри-пилососи;
  • парові пилососи.

Класичні моделі ідеальні для прибирання підлогових і настінних поверхонь, сходів, книжкових полиць. Ручні пилососи допоможуть без зусиль очистити вертикальні поверхні, привести в порядок домашній текстиль і килими. Моделі 2 в 1 хороші для щоденного прибирання завдяки невеликим габаритам і комфортності в експлуатації. Пилосос-швабра незамінний для прибирання приміщень з твердим покриттям. Паровий пилосос зможе ретельно очистити м’які меблі та килими.

Труба всмоктування

Різні моделі пилососів можуть бути укомплектовані сталевий, пластикової, алюмінієвої трубою всмоктування. Пластикові труби більш легкі, зате сталеві більш міцні та довговічні.

По конструкції труба може бути складовою або телескопічною. Останній варіант зручніший в експлуатації. Телескопічну трубу можна регулювати по довжині індивідуально під кожного користувача.

Щітки і насадки

Стандартний набір насадок, який входить в комплект практично будь-якого пилососа, включає щітку для килима і підлоги з перемикачем, що дозволяє висувати і ховати щетину і щілинну насадку.

Більш дорогі моделі пилососів можуть комплектуватися турбощітка для прибирання вовни тварин, спеціальною насадкою для м’яких меблів, щіткою для чищення паркету і ламінату.

Крім перерахованих параметрів при покупці пилососа обов’язково зверніть увагу на його габарити, довжина електрошнура і можливість його автоматичного змотування. Корисними вважаються також конструктивні особливості, що забезпечують безпеку пилососа. Це може бути індикатор заповнення пилозбірника, автоматична система зупинки двигуна в разі перегріву, бампери на корпусі для захисту меблів. Також поцікавтеся строком гарантійного обслуговування, в різних моделях він може становити від 1 до 8 років.

Проаналізувавши основні параметри і технічні характеристики пилососа, ви без праці зможете вибрати ідеальну модель для прибирання, яка буде допомагати вам утримувати будинок в чистоті.

Залишити коментар