Як повісити картину на шпалери без цвяхів?

Картини пожвавлюють інтер’єр і дарують естетичну насолоду, але не кожен господар згоден пошкодити стіну для того, щоб прикрасити кімнату. Не варто відмовлятися від задуманого дизайну приміщення – поцікавтеся, як повісити картину без цвяхів на шпалери. Існує кілька варіантів «щадного» кріплення – просто виберіть один з них.

Згідно загальну думку, щоб повісити картину, потрібний молоток або дриль. Сьогодні це ще актуальний, але не єдиний спосіб кріплення: сучасні винаходи допомагають зафіксувати зображення на стіні так, щоб при бажанні прибрати цей елемент декору не довелося витрачати час на знищення слідів від цвяхів або шурупів. Якщо ви придбаєте матеріали для кріплення, відповідні вазі картини, ваше улюблене твір мистецтва не впаде.

Кращі замінники цвяхів

Господарі, які навчилися вішати картини на шпалери без цвяхів, як справжні декоратори, не бояться дизайнерських експериментів і часто прикрашають інтер’єр все новими «родзинками». Щоб наслідувати їхній приклад, візьміть на озброєння кілька чудових ідей.

Кнопки, шпильки, голки

Якщо ваша картина – це постер, плакат або фото, можна обійтися без великовагової рамки і всіх проблем, супутніх її фіксації на стіні.

Акуратно проколіть край зображення канцелярською кнопкою або булавочкой – і картина буде закріплена, а шпалери або гіпсокартон не постраждають, адже слід від такого проколу практично невидимий. Але проти бетону вістрі кнопки або шпильки безсило.

Таке кріплення виглядає дуже оригінально, якщо використовувати кнопки особливого дизайну, наприклад, з кінчиками у вигляді кольорових крапельок або фігурок.

Більш важке зображення витримає швейна голка. З допомогою пасатижів відокремте від голки вушко і глибоко застроміть її в стіну. Отвір буде непомітним, але рамка не зірветься: сталеві голки дуже міцні.

Двосторонній скотч

Найпростішим рішенням, як повісити картину, якщо на ній немає кріплення, буде використання двосторонньої клейкої стрічки на тканинній основі.

Обклейте краю рамки зсередини скотчем і з силою притисніть до стіни — готово! Є думка, що скотч псує шпалери ще гірше, ніж цвяхи. Однак цього не станеться, якщо знімати кріплення під прямим кутом до поверхні, попередньо отклеив невелику ділянку скотча і повернувши його перпендикулярно до стіни.

Рідкі цвяхи або полімерний клей

Рідкі цвяхи – це клейка рідина, яка дозволить вам прикріпити до стіни картину будь-якої ваги.

Нанесіть на певні точки рами кілька крапельок або намажте всю рамку, якщо вона досить важка, а потім притисніть її до стіни і зачекайте кілька секунд. При бажанні замінити «новаторські» цвяхи полімерним клеєм доведеться чимось підперти картину на 20-22 години, щоб вона як слід закріпилася.

Гачки

Приклеювати рамку до стіни необов’язково — можна скористатися клеєм для кріплення гачка з плоским підставою.

«Гачки-павучки» з будівельного магазину мають 4 вістря, які легко входять в стіну, варто лише кілька разів зверху стукнути по них молотком. На такому гачку буде триматися картина вагою до 2 кг, а після його видалення ніхто не здогадається, де перебував декор.

Липучки Command

Компанія 3М давно зареєструвала популярний бренд Command. Липучки з такою назвою радять клеїти на будь-які поверхні, не боячись, що після їх відклеювання стан стіни зміниться.

У комплекті ви знайдете кілька пристосувань – не поспішайте відкладати їх в сторону. Одна смужка прикріплюється до рами, інша – до стіни. Чим більше важить предмет мистецтва, тим більше липучок знадобиться для його закріплення. Клейкі смужки відмінно впораються з вагою до 2 кг Це один з кращих способів повісити модульну картину з 5 і більше частин як єдине ціле, без петельок і гачків, здатних зіпсувати враження.

Пробка від винної пляшки

Можна використовувати цвяхи так, щоб не пошкодити стіну? Уявіть собі, так. Для цього потрібно знайти в домашньому барі корок від пляшки вина.

Наріжте цей предмет так, щоб вийшли круглі «фішки» товщиною близько 1 см. Приклейте кружечки до стіни швидковисихаючим клеєм, наприклад, «Моментом» або «БФ-2». Після того як клей висохне, застроміть в пробку маленький гвоздик – і кріплення для невеликої картини готово.

Стельовий плінтус

Напевно у вас в будинку знайдеться залишився після ремонту плінтус для оздоблення стелі. Якщо ви хочете спорудити на стіні цілу композицію з картин без шкоди для шпалер або гіпсокартону, приклейте до поверхні такий плінтус з отвором, в якому закріплена волосінь. Вільні кінці волосіні прив’яжіть до рамки зображення.

Скріпка

Цвяхи також може замінити звичайна скріпка. Щоб «вмонтувати» її в стіну, потрібно скористатися олівцем, клеєм і канцелярським ножем.

На замітку: кріплення картини з допомогою скріпки можливо лише в приміщенні, обклеєному шпалерами.

  1. Візьміть олівець і позначте на шпалерах довжину скріпки.
  2. Розріжте шпалери канцелярським ножем згідно з розміткою.
  3. Зробіть наступний надріз по серединній лінії олівцевого малюнка перпендикулярно попередньому надрізу.
  4. Легенько відсуньте краю паперу, потім відокремте шпалери від стіни, скориставшись канцелярським ножем.
  5. Змініть форму скріпки – перетворіть її на гачок.
  6. Заповніть порожнечі під шпалерами клеєм і встановіть саморобний гачок в розрізі.
  7. Закрийте оголені ділянки стіни раніше відігнутими краями шпалер і притискайте ці паперові краю до стіни протягом 10-12 хвилин.
  8. Картину можна закріпити на скріпці тільки через добу після всіх цих дій.

Таке кріплення виглядає ненадійно, але витримує навіть великі зображення. Для досить важких картин можна зробити з скріпок 2 або 3 гачка.

Як повісити картину на стіну без свердління стіни? У розпорядженні сучасних господарів є чимало простих і різноманітних способів зробити це, обійшовшись без допомоги «важкої артилерії» — будівельних інструментів. Завдяки їм інтер’єр квартири може захоплювати новизною, красою і оригінальністю без нанесення шкоди обробці стін.

Залишити коментар