Як навчитися спокою і не реагувати на агресію?

Нервувати шкідливо – це негативно відбивається на стані здоров’я. При стресових ситуаціях починає активно вироблятися гормон кортизол, дії якого – розщеплювати нерви і судини. У великих кількостях він діє руйнівно.

Наслідки підвищеної емоційності

Внаслідок підвищеної нервозності виникають судинні та м’язові спазми, кількість крові, що надходить у внутрішні органи і системи, зменшується.

З’являється киснева недостатність, що викликає хворобливі відчуття і несприятливі зміни – напади мігрені, виразкові хвороби, розлади обмінних процесів – наприклад, з’являється діарея.

Порушується водно-електролітний баланс – сечовидільна система підвищує активність. Коли людина заспокоюється, відновлення відбувається не відразу. Зміни, що викликало нервовий розлад, ще довго дають про себе знати.

Розлади сну можуть надовго погіршити якості життя, а наслідки органічних змін довго доводиться лікувати медикаментозно. Якщо знати, як навчитися зберігати спокій у будь-якій важкій ситуації, можна продовжити своє життя в прямому сенсі цієї фрази.

Як навчитися контролювати емоції?

Неможливо освоїти науку, як зберігати спокій, якщо не вмієш володіти власними емоціями. Не потрібно драматизувати ситуацію – навпаки, потрібно намагатися переконувати себе, що не так серйозна проблема, як вона здається. Можна застосувати й інший спосіб і говорити собі: «Не варто впадати в паніку, якщо від мене нічого не залежить».

Відразу ж намагатися щось зробити виходить не у всіх – відмінною реакцією володіють одиниці.

Потрібно докласти зусилля, кудись піти – спочатку слід обдумати, як все це виконати, щоб встигнути скрізь.

 1. Як зберігати спокій в конфліктній ситуації, під час якої обсипають образами? Абстрагуватися, не намагатися реагувати таким же способом. Наскільки вам важлива думка образив, яке місце він займає в житті? Ніякого, випадкова людина? А навіщо тоді чогось доводити і вступати в суперечку?
 2. Як зберігати спокій в стресових ситуаціях допоможе дуже простий спосіб – спочатку слід глибоко зітхнути, потім дорахувати до 20, а вже потім починати діяти;
 3. Є ще спосіб повернути собі тверезу оцінку – з силою розтиснути кілька разів кулак. Це вправа зніме спазми і відновить периферичне кровопостачання – нормалізація кровообігу допоможе тверезо оцінити ситуацію;
 4. З цією ж метою можна виконати руками будь-яке силове вплив – скрутити шматок твердої тканини та «віджати», стиснути еспандер і розтиснути різко – його слід носити в кишені, знаючи про свою надмірної емоційності;
 5. Іноді досить обполоснути руки і шию прохолодною водою, і здатність тверезо мислити повернеться.

Чи варто звертатися за допомогою?

Не слід відразу ж посвячувати у власні переживання приятелів, друзів та родичів, а вже тим більше просити поради у загальнодоступній соціальної мережі. Надмірно переживають близькі своїм співчуттям змусять жаліти себе ще більше, що поглибить емоційні страждання. До того ж вони знають ситуацію тільки з «чужих слів», вже з вираженою оцінкою, а значить, не зможуть дати дійсно корисну пораду.

В соціальну мережу заходять різні люди, і вони можуть поглибити переживання, обсмеяв або познущавшись – багатьом це приносить задоволення. Навряд чи зможете бути спокійним, якщо хто-то «піддає жару» під час конфліктної ситуації.

Усуньте подразники

Потрібно проаналізувати, коли найбільш сильно будь інцидент виводить вас з рівноваги.

Найчастіше це трапляється в таких ситуаціях:

 • Коли голодний;
 • Якщо навколо надмірно гучні звуки;
 • Коли належить виконати безліч домашніх справ;
 • Якщо щось болить – нехай навіть хворобливі відчуття ледь відчуваються;
 • Якщо надіта тісне взуття або одяг.

Емоції можуть зашкалювати, якщо інформацію намагаються донести люди, які неприємні. Заважає шум, нервова обстановка, а можливості обміркувати в тиші проблему або змінити обстановку немає?

Знаючи про вплив на свою нервову систему місцевих подразників, варто носити з собою беруші.

Присутність цих факторів, щоб навчитися зберігати спокій, необхідно звести до мінімуму. Деякі люди, що люблять тишу, надягають навушники – в оточуючих їх поведінку питань не викликає, так як багатьом музика дає можливість розслабитися. До речі, може музичний метод варто взяти на озброєння і записати шум природи? Тоді не доведеться мріяти про прогулянці в парку, щоб зберігати спокій і не нервувати в складній обстановці.

Голодному обдумувати проблеми складніше, але заїдати їх – теж не вихід з положення, так можна швидко набрати вагу. Кілька ягід родзинок або фініки заглушать голод і допоможуть мобілізувати захисні сили організму за рахунок надходження глюкози.

Асертивність

Якщо виробити ассертивные якості особистості, вдасться вирішити завдання – як зберігати спокій у будь-якій ситуації.

Асертивність – це психологічна стійкість, уміння аналізувати події і мати власну думку, яка не потрібно відстоювати. Цьому сприяє внутрішня переконаність у своїй правоті.

Якщо домогтися незалежності, чужі думки стануть байдужі, і внутрішній психологічний спокій порушуватися не буде. Для того щоб домогтися асертивності, необхідно навчитися дивитися на події відсторонено, оцінюючи все як би з боку, одночасно думаючи – чому «кривдник» надходить саме так.

Що змушує його: втома, хвороба, тиск домашніх або слабкість власного характеру?

Цим викликаєш внутрішню жалість до свого, і глушишь власну агресію. Людині погано, хіба можна нападати на слабшого? Заспокоюєшся сам – він заспокоюється.

Спокій в особливих станах

Дуже важко зберігати спокій в особливих станах: доглядаючи за хворим, маючи на руках маленьких дітей, при вагітності. Відстороненість від ситуації і усвідомлення того, що не можеш вплинути на зовнішні обставини, допомагають заспокоюватися в непростих життєвих періодах.

Можна дати кілька додаткових порад, як зберігати спокій під час вагітності. Потрібно максимально обмежити перегляд новин, фільмів з неприємними і тривожними сюжетами, читання інтернету і бесіди в соціальних групах з незнайомими людьми.

Новини сприймаються на підсвідомому рівні, і це призводить до порушення нервової системи. Непотрібна інформація при «особливий» стан – небезпечна. Люди, яких не знаєш, можуть дати невтішні відгуки і коментарі. Потрібно намагатися максимально оберігати власну нервову систему.

Потрібно уникати знаходитися серед великого скупчення людей:

 • зменшується можливість травми – можуть випадково штовхнути;
 • знижується ризик підхопити інфекцію;
 • зберігається психоемоційний баланс – натовп діє збудливо.

Небажано змушувати себе спілкуватися з неприємними людьми, навіть якщо це – родичі. Народиться дитина, закінчиться процес вигодовування – ось тоді й помиріться. Зараз найважливіше внутрішній світ, а не оцінка з боку.

Не варто відмовлятися від допомоги, коли її пропонують. Не потрібно мучитися, що можна віддати взамін – все потім…

Слід відразу порозумітися з родичами, якщо не хочеться вдаватися в подробиці свого становища.

У цій ситуації розумний егоїзм допоможе впоратися з цікавістю і тиском оточуючих. Це стосується і відносин в робочому колективі. Правильне раціональне харчування, завдяки якому в організм надходять необхідні мікроелементи і вітаміни, і здоровий сон, допомагають зберігати спокій не тільки вагітним.

Потрібно берегти свій внутрішній світ і не дозволяти вриватися в нього негативним емоціям. В більшості випадків тільки від нас залежить, зможемо протистояти обставинам.

Як казав один з улюблених героїв дитинства, Карлсон? «Спокій, тільки спокій!». Так чому б не наслідувати його порадою?!

Залишити коментар