Ходунки для дитини – види, переваги та недоліки

Сучасні виробники товарів для дітей пропонують самі різні пристосування, які відволікають і займають активного малюка і полегшують життя мами. У віці півроку багато діти вже вміють сидіти, починають вставати на ніжки тримаючись за огорожу ліжка або манежу. З допомогою каталок-ходунків дитина ще не вміє ходити, може пересуватися по будинку без допомоги дорослих і вивчати навколишні предмети. Але наскільки корисно і безпечно використання ходунків?

Переваги і недоліки ходунків

Ставлення до ходункам досить суперечливе. Як і багато інші дитячі приналежності, вони мають і свої плюси, і свої мінуси. До переваг ходунків можна віднести:

  • самостійне пересування в просторі, який подобається багатьом дітям;
  • відносна безпека – ходунки не дозволять дитині дістати небезпечні предмети;
  • розвиток вестибулярного апарату дитини, зміцнення м’язів спини і ніг;
  • перебування дитини у вертикальному положенні, можливість вивчати навколишній світ, освоювати різні соціальні та інтелектуальні навички;
  • можливість для мами робити домашні справи, попутно спостерігаючи за малюком і розмовляючи з ним.

До мінусів використання ходунків фахівці відносять:

  • відсутність мотивації у дитини до самостійного пересування;
  • уповільнені рухові навички – згідно зі статистикою, діти, які багато часу проводили в ходунках, пізніше починають ходити;
  • при частому і тривалому використанні ходунків хребет зазнає великих навантажень, що може призвести до його викривленню;
  • неправильне формування стопи, так як часто малюк ходить в ходунках на носочках;
  • невміння самостійно утримувати рівновагу, падати і групуватися.

Протипоказання

Перед покупкою ходунків необхідно проконсультуватися з педіатром, так як крім загальних рекомендацій, існують медичні протипоказання, при яких використання ходунків заборонено. До них відносять рахіт, порушення опорно-рухового апарату, низький або високий тонус ніг, запалення або пошкодження шкірного покриву в місцях зіткнення з ходунками.

Правильне використання ходунків

Використовувати ходунки для своєї дитини чи ні, кожен батько вирішує самостійно. Але якщо ви вирішили придбати цей пристрій, то важливо знати, як його правильно використовувати. Тільки в цьому випадку ходунки не заподіють шкоди.

Фахівці рекомендують починати використовувати ходунки, коли дитина вже вміє самостійно сидіти і вставати біля опори. Цей навик діти освоюють у віці від 6 до 8 місяців. Модель ходунків-каталок, які не мають рами, варто використовувати, коли дитині вже виповниться 1 рік.

Навіть в ходунках малюка краще не залишати без нагляду. Поверхня підлоги повинна бути рівною, для цього просто приберіть килимки і доріжки. Всі крихкі та небезпечні предмети варто покласти на верхні полиці шаф. Зі столів краще зняти скатертини, щоб дитина не могла їх стягнути на себе. Не можна використовувати ходунки поруч зі сходами і високими порогами, вони можуть перекинутися разом з малюком.

Як вибрати ходунки

При купівлі ходунків поставтеся серйозно до вибору дитячого пристосування, адже від цього залежить здоров’я і безпека дитини.

Зверніть увагу на підставу ходунків, воно має бути широким і стійким, щоб дитина не могла випасти з ходунків або перевернути їх. Краще вибирати пристосування з бампером, обробленим гумою, ця деталь пом’якшує удари при зіткненні з іншими предметами.

Чим більше коліс, тим більш стійкими і маневреними будуть ходунки. Також проконтролюйте, щоб вони легко поверталися в різні боки.

Сидіння має бути достатньо глибоким, щоб дитина не зміг самостійно з нього вилізти. Спинка повинна бути жорсткою, щоб не травмувати спину, а сидіння м’яким, щоб не завдати шкоди шкірі між ніжок малюка. Попереду зазвичай встановлюється м’який обмежувач. Зверніть увагу на те, щоб сидіння легко знімається і милось.

Висота в ходунках повинна регулюватися і встановлюватися під ріст дитини, інакше це може негативно позначитися на розвитку опорно-рухового апарату. При купівлі подивіться гранично можливі параметри росту і ваги даної моделі. Ця інформація вказується в паспорті. Якщо ви живете в квартирі, вибирайте модель, яку можна легко і компактно скласти, так дитяче пристосування не буде займати багато місця.

Зверніть увагу на додаткові ігрові можливості. Спеціальні ігрові панелі, яскраві кольори і музичний супровід дуже подобається дітям.

Види ходунків

Всі ходунки можна розділити на класичні моделі, трансформери, ходунки-каталки та стрибуни. Класичні ходунки оснащені спеціальною рамою на коліщатках і сидінням для малюка. Трансформери можуть перетворюватися із звичайних ходунків в каталку. Ігрова каталка-ходунки – цікава яскрава іграшка, яку потрібно штовхати перед собою. Стрибуни нагадують рюкзак-кенгуру, такі моделі закріплюються в дверному отворі і дають можливість дитині підстрибувати на місці.

Класичні ходунки та ходунки-каталки виробники зазвичай постачають численними додатковими функціями: різноманітними рухомими ручками, важелями і кнопками, музичним та звуковим супроводом, кошиками і столиками для іграшок.

За формою ходунки теж можуть бути не простими, а тематичними. Наприклад, для хлопчиків випускаються ходунки у вигляді машини чи паровозика, а для дівчаток – ходунки-каталки у формі коляски, куди можна посадити улюблену ляльку.

Щоб ходунки були корисні і не завдали шкоди здоров’ю, вони повинні лише допомагати батькам у догляді за дитиною та навчанні його ходьбі. Пам’ятайте, що ходунки не можуть замінити дитині батьківську теплоту і турботу, тому намагайтеся проводити більше часу зі своїм малюком.

Залишити коментар