Мокрі ночі або як відучити малюка від підгузників

Ще тільки вчора малюк лежав у ліжечку, закутаний, як лялечка, а вже сьогодні впевнено бігає по квартирі. А ще трохи раніше ви не знали, як закріпити памперс, як вже настав день покупки горщика.

Згадуючи, як важко нагодувати дитину, ви вже уявляєте, чого вам буде коштувати подвиг привчання до горщика. Питання про те, як і коли почати вчити малюка ходити на горщик – один з найбільш актуальних для молодих мам.

Коли і як відучувати дитини какати в памперс

Відучувати дитину від підгузків психологічно складно.

Тому виникає логічне питання, коли і як зробити це найменш травматично?

Психологічні дослідження показують, що мінімальний термін, щоб почати привчати до горщика, це рік і 6 місяців. Це найбільш низький психологічний і фізичний поріг для малюка.

Однак якщо ви вже перейнялися проблемою привчання до горщика, то, напевно, знаєте, що деякі батьки починають цей процес набагато раніше – в 9 місяців або рік. Інші ж лікарі кажуть, що цілком нормально починати привчати проситись у туалет з 2-х або навіть з 2,5 років.

Основне – це не перетворювати привчання на тортури для себе і для дитини. Це зовсім не означає, що можна пустити все на самоплив і очікувати, що небесні результати прийдуть самі собою.

Досить простежити за приблизним часом, коли дитина ходить в туалет, і саджати в цей час на горщик.

Тоді навчити дитини буде значно простіше.

Як відучити дитину від памперсів: не припускаємося помилок

Насамперед, потрібно пам’ятати, що не варто перетворювати горщик в гру. Як би не було складно відучувати дитину, ніколи не вдавайтеся до того, щоб підкупити елементом гри. Він повинен чітко знати, що сідати на нього потрібно лише тоді, коли хочеться в туалет, а коли це не єдиний спосіб змусити маму включити мультики. Важливо дати зрозуміти, що сидіти на горщику без потреби не потрібно – для цього є стільці, і ліжко.

На перших етапах також важливо не створювати йому додаткових труднощів, у вигляді складно знімається одягу. Штанці повинні бути такими, щоб малюк міг сам їх швидко спустити, коли захоче в туалет. І самий головний момент – не привчають до горщика шляхом крику і підвищення голосу. Діти пізнають світ і вчаться розрізняти реакції людей шляхом асоціацій, тому і асоціативна пам’ять у них розвинена добре. Якщо він запам’ятає, що горщик супроводжується стресом і підвищеними інтонаціями, то сідати на нього він принципово не буде.

Чи варто і як можна відучити дитину 2 років від памперса

«Ви ще досі в підгузниках? Вам же вже два роки!», — так, саме такі фрази надмірно балакучих дам і вводять молодих мам в ступор. Але приводів для занепокоєння насправді немає. Справа в тому, що у віці 20-24 місяців дитина тільки починає розуміти, що є чистота, вчиться складати на місце свої іграшки. А значить, і привчити какати на горщик буде значно простіше. Малюк уже багато розуміє, так що навчати маленьку радість можна різними способами.

Спосіб 1

Метод простий – працює за принципом асоціацій і дискомфорту. Купуйте малюкові багато колгот – 10-15 пар. Їх якраз має вистачити на тиждень, щоб впоратися без памперса.

Можливо, використовувати їх доведеться тільки вночі. Вранці наступного ж дня говорите малюкові, щоб він повідомляв вам, якщо захоче в туалет. Повторити це треба, звичайно ж, не один раз – малютка не зрозуміє, до чого так робити з першого разу. Далі починається найскладніше.

Перші кілька днів маленька радість буде продовжувати писати в колготи. Ваше завдання не поспішати їх міняти.

Нехай він побуде в мокрих і холодних колготках 15-20 хвилин і зрозуміє, що відчуття не з приємних. Таким чином, він захоче позбавитися від дискомфорту і зняти їх. Пізніше він буде розуміти, що зняти їх потрібно перед тим, як йти в туалет.

Дослідження показують, що навіть якщо дітям ще немає двох років, вже через два тижні вони навчаться проситися на горщик. Спочатку він буде просто усвідомлювати дискомфорт, потім знімати колготи, але писати на підлогу, а потім звикне сідати на горщик. Звичайно ж, такий спосіб не можна застосовувати взимку, інакше можна застудитися.

Спосіб 2

Щоб малюк розумів необхідність цієї дії, застосовувати ігровий метод. Візьміть улюблені іграшки, розкажіть йому, що вони теж просяться на горщик, і садіть їх, показуючи йому приклад. Діти дуже сприйнятливі і прив’язуються до іграшок, чого тільки коштує улюблений паровозик, без якого не можна вкласти спати! Тому, коли знаєте, що час сходити в туалет, посадіть поруч на схожі предмети улюблені іграшки. Так маляті буде зрозуміліше і комфортніше.

При цьому розмовляйте з ним, розповідайте йому, що: «Зайчик хоче в туалет. Значить, потрібно сідати ось сюди». Вмикайте воду – це сприяє сечовипускання. Також важливо хвалити малюка, що він зробив все правильно. Так він буде відчувати значимість своїх вчинків – всім подобається, коли їх мама хвалить, це буде стимулювати робити так і надалі.

Спосіб 3: Як відучують дитини від памперса вночі

Відучувати від підгузника вночі буде набагато складніше, проте вже через два тижні ви побачите позитивні результати:

  1. кожен вечір перед сном розмовляйте з малюком, повідомляйте йому, що сьогодні він буде без підгузника. Тому він повинен говорити мамі, якщо захоче в туалет. Увага! Наберіться терпіння – говорити це доведеться дійсно кожен вечір. Поговоріть з малюком перед сном, це потрібно буде зробити не один раз. При цьому слід показувати і пояснювати послідовність дій: як покликати, як розбудити маму, що ви зробите, коли мама прокинеться. Так він краще зрозуміє, що у ліжко ходити не можна, інакше буде мокро. Малюк може і не покликати вас, але ви будете чути, як він крутиться уві сні, а значить, його потрібно розбудити і запитати, чи він хоче писати. Питати про це важливо, щоб він усвідомлював свої рефлекси і відчуття і вчився на них реагувати;
  2. перед тим як відучувати дитину спати в памперсі, купіть одноразові простирадла. Це полегшить вам роботу, щоб не прати кожен раз білизна. Розстеляють їх зверху звичайних. Вночі вони вбирають вологу, але малятко її все ж відчуває. Сенс полягає в тому, що, як і в першому способі, некомфортні відчуття будуть заважати йому, і він навчиться прокидатися і проситися на горщик. Це найбільш складна частина, так як доведеться прокидатися кілька разів за ніч протягом 2-х і навіть 3-х тижнів. Але чим довше малюк буде відчувати дискомфорт, тим швидше зрозуміє необхідність повідомляти про свою потребу;
  3. будіть дитину вночі, щоб він пописав. Але будити потрібно тільки два тижні, так як він сам повинен усвідомлювати потребу. Якщо він продовжує спати після закінчення цього строку, то варто припинити порушувати його.

Спосіб 4

Серед європейців користуються популярністю «кака-книги». На перший погляд вони здаються безглуздими і відразливими.

Але справа в тому, що дитині цікаво все, і він буде робити саме те, що його зацікавить. Зигмунд Фрейд писав про те, що діти в цьому віці виявляють неабиякий інтерес до свої випорожнення – це одна із стадій психічного і психологічного розвитку. Спираючись на це твердження, «кака-книги» містять інформацію про те, як функціонує наш організм і організм тварин, як їжа потрапляє туди, і як виходить. Картинки ілюструють відмінності екскрементів у птахів, комах і т. д.

Якщо дитина зацікавиться книгою, запропонуйте йому сходити на горщик, щоб краще роздивитися. Так ви зможете мотивувати відсутність памперса, адже там розглянути у нього не вийде.

Спосіб 5

Показуйте дитині, навіщо потрібен горщик, і коли потрібно на нього ходити, своїм прикладом. Беріть його з собою, коли ви йдете в туалет, і садіть поруч. Пояснюйте йому. Тоді він почне наслідувати батьків.

Як краще відучувати дитини від памперса на вулиці

Якщо вдома метод з колготами та простирадлами дієвий, то на вулиці – вкрай незручний. Тому перший час все ж доведеться носити на прогулянку підгузки. Спочатку привчіть дитину повідомляти про свою потребу в домашніх умовах – вдень і вночі. Дитині потрібно навчитися розуміти, що він хоче в туалет.

Але тиснути на дитину і змушувати робити все і відразу теж не потрібно. На прогулянці нехай буде в підгузку як можна довше. Навчившись проситися будинку, він буде проситися і на вулиці.

Залишити коментар