Свічки диклофенак в гінекології

Препарат під назвою Диклофенак, який випускається в різних фармформах, застосовується з метою зниження больового симптому, запалення, спека, лихоманки. Препарат досить ефективний і знайшов відображення в лікуванні різних захворювань.

У цьому матеріалі розглянемо використання засобу у формі супозиторіїв, зокрема, в яких випадках свічки ректальні Диклофенак застосовуються в гінекології.

Як Диклофенак свічки ректальні допомагають в гінекології?

Препарат належить до групи нестероїдних протизапальних засобів. Звідси і основний принцип дії: зняття набряклості, купірування болю.

У гінекології застосовується в лікувально-профілактичних цілях, в тому числі, в період хворобливої менструації. Введення свічок в пряму кишку сприяє кращому і швидшому засвоєнню речовин, як наслідок, швидше настає поліпшення стану. Також ректальні супозиторії призначаються, коли неможливо використовувати инъективно-таблетовані форми випуску. Найчастіше призначаються в курсі терапії патології статевої системи.

Введені в пряму кишку свічки Диклофенак у гінекології дозволяють боротися з гострими болями, причиною яких стало запалення. Введення можна проводити і вагінально, наприклад, при хворобливих місячних і запаленнях яєчників. Під дією температури засіб розчиняється досить швидко, а введення безпосередньо в больовий орган, прискорює процес терапевтичного впливу активних речовин. Це дуже ефективний принцип лікування гострих і хронічних форм патології. Таблетовані форми препарату також допустимі, але при оральному прийомі доза ліків, який дійшов до області запалення дещо менше, але все ж препарат, в кінцевому рахунку, надасть необхідну дію.

Потрапляючи в місце призначення, активні речовини чинять аналгетичну дію, запобігають симптом і тривалий час зберігають знеболюючий ефект. Ректальне, вагінальне, инъективное введення препарату забезпечує миттєвість дії, тому такі фармформы в гінекології призначаються в першу чергу. Крім того, використання супозиторіїв знижує ймовірність виникнення побічних проявів: нудоти, блювоти, алергічної реакції, метеоризму.

Однак, супозиторії треба вміти правильно використовувати. Як в гінекології застосовувати свічки Диклофенак, розповість інструкція.

Диклофенак ректально: інструкція по застосуванню свічок

Як було згадано, свічки можна вводити ректально (в пряму кишку) і вагінально (у піхву). Зазначається, що дія препарату починається миттєво, буквально відразу ж після введення. У гінекології початковий курс передбачає 50-100 мг препарату один раз на добу (в крайньому випадку, двічі) протягом 4-5 днів. Зміна дозування та терміну терапії можливе, але тільки після консультації з лікарем.

Правила проведення процедури:

  1. Спорожнити кишечник, провести гігієну органів. Не забути помити руки.
  2. Лягти на бік, розслабитися.
  3. Розкрити упаковку зі свічок.
  4. Гострим кінцем акуратно ввести супозиторій у анальний отвір як можна глибше.
  5. Після введення бажано годину-інший полежати на спині. Тому краще використовувати свічки на ніч.

Свічки Диклофенак у гінекології: відгуки

Щодо свічок Диклофенак, як ефективного знеболювального та протизапального засобу в гінекології, відгуки здебільшого позитивні. Але, як відзначають і фахівці, і пацієнти, потрібно неодмінно дотримуватися заходів обережності, не займатися самолікуванням, не перевищувати дозування (нібито, щоб швидше подіяла).

Читайте також:

  • Диклофенак (таблетки): від чого їх беруть?
  • Чи можна ставити свічки під час місячних?

Ольга Кривошей, лікар-гінеколог: «У лікуванні гінекологічних захворювань мені не рідко доводиться призначати всілякі ректальні і вагінальні свічки, так як саме ця фармацевтична форма більш зручна. Диклофенак рекомендую в післяпологовий період, в клімактеричний період, при хворобливих місячних. Жінки можуть мати препарат в домашній аптечці про запас, але краще перед покупкою уточнити у Вашого лікаря про можливість його застосування».

Галина Голуб, 44 роки: «Супозиторіями користуюся регулярно. В перший день менструації – як штик. Це дозволяє краще перенести весь строк».

Світлана Жирова, 56 років: «В курсі терапії запалення придатків були призначені і свічки. Після першого ж застосування больові відчуття внизу живота ослабли, а через 14 днів і зовсім не виникали. Як болезаспокійливий направленої дії Диклофенак особисто мені придався».

Юлія Александрова, 27 років: «Свічки ректальні використовувала в післяопераційній реабілітації вже дому (в лікарні робили ін’єкції). Препарат добре знімає біль, бореться із запаленнями, діє як жарознижувальний. Точно дотримуючись призначеного курсу, я змогла нормально провести відновлення організму».

Незважаючи на позитивність ефекту використання коштів, все ж варто обов’язково вивчити інструкції розділи протипоказань, обмежень по використанню, побічних проявів. Серед протипоказань і станів обмеженого використання препарату виділяють, звичайно ж, періоди гестації і лактації, індивідуальна чутливість до речовин. А також захворювання ШКТ, пошкодження стінок прямої кишки, виразкові хвороби, нирково-печінково-серцеву недостатність, хвороби ССС і крові, інші гострі і хронічні патології.

Залишити коментар