Дитина багато п’є води, чому

З’ясуємо відразу, якщо дитина багато п’є води і більше ніяких дивацтв за ним не спостерігається, то, швидше за все, це його природна потреба з-за більшою ніж зазвичай втрати рідини або сформувалася звичка. Безумовно, існують і клінічні причини симптомом яких є велике споживання рідини дитиною, але давайте по порядку, методом взаємовиключення, як робить будь-який грамотний педіатр.

Для початку наведемо норми споживання рідини дитиною:

Вік дитини. Приблизна кількість рідини* мл на 1 кг ваги на добу

від 1 доби 90
від 10 діб 135
від 3 місяців 150
від 6 місяців 140
від 9 місяців 130
від 1 року 125
від 4 років 105
від 7 років 95
від 11 років 75
від 14 років 55

*в тому числі і в їжі, тобто крім води вважається і та рідина, яка міститься в продуктах харчування. Чітко визначити, звичайно ж, складно, так як норми ці умовні.

Якщо спростити виходить що дитина повинна споживати наступний обсяг рідини у тому числі та, що міститься в їжі:

Вік. Кількість рідини на добу

до 3 років 600-700 мл
3 роки 1 л.
від 7 років 1,7 л.
від 12 років 2,2 л.

Проте все, що не вода, вважається їжею, тому споживання чистої води окремо від їжі необхідно завжди. У немовляти також виникає потреба у воді, подпаивайте малюка між годуваннями, але не більше 100-200 мл на добу. При введенні прикорму дитина зазвичай починає пити ще більше, запропонуйте йому пляшечку з водою, коли малюк нап’ється він сам відмовиться, але не перевищуйте рекомендованих норм.

Стаючи підлітками, діти можуть почати різко відчувати потребу в рясному питво, особливо в період активного росту і це нормально.

Норми нормами, але всі вони однаково умовні, у кожного індивідуальні, і на велике споживання води дитиною знайдуться і причини.

Тіло втрачає вологу

Самим банальним відповіддю може бути те, що дитина постійно пітніє. В першу чергу ви повинні звернути увагу на середу в який знаходиться ваша дитина. Якщо у квартирі або на вулиці його переслідують наступні фактори він буде споживати більше ніж зазвичай води:

 1. Дитині жарко в одязі, ви його перекутали, сама одяг не підходить за якістю, в результаті чого він надмірно потіє;
 2. У приміщенні спекотно, недостатньо волого, при рекомендованих: оптимальній температурі 200 C, вологості не менше 50%.
 3. Також велику роль відіграє запиленість приміщення, яку ви самі можете не помічати, якщо звикли жити серед великої кількості предметів інтер’єру. А вони, в свою чергу, сприяють швидкому накопиченню пилу поширюючи її в повітрі приміщення. Зверніть увагу, чи багато у вас відкритих полиць з книгами та сувенірами, килимів на підлозі, і, чого доброго, на стінах, об’ємних штор, та дрібних побутових приладів, які стоять на відкритому просторі приміщення.

Їжа викликає спрагу

Не секрет, що занадто солона і суха їжа вимагає для організму більшого споживання води. А також і страви зі спеціями, і якщо вона жирніше ніж та, до якої звикла дитина. Або ви змінюєте раціон дитини, вводьте нові продукти, до яких дитина не звик, що також може служити тому що дитина буде багато пити, а в другому випадку він може просто запивати незвичний смак продуктів.

Немовлят під час ведення прикорму також потрібно подпаивать трохи більшим ніж зазвичай кількістю води. Звичайно, в молоці, як і в інших продуктах і готових стравах міститься волога йде в залік організму, але це все одно вважається їжею, а не питвом, тоді як, щоб втамувати спрагу треба пити чисту воду. Тому що інші компоненти готових продуктів на водній основі можуть викликати ще більшу спрагу. Наприклад, споживання напоїв в яких присутній цукор однозначно викликає ще більшу спрагу, тому після них постійно хочеться пити ще і ще, такі напої слід обмежувати, як і споживання всього що містить цукор. Так як в необмежених кількостях він викликає не тільки нешкідливу спрагу, але і порушує обмінні процеси і спричиняє серйозні захворювання.

Багато п’є під час або після їжі

Дійсно, часто діти їдять зі склянкою води, навіть супи запивають водою. Батьки дивуються, часто обеспокоиваются, але хвилюватися не за що, згадайте себе в дитинстві, напевно у багатьох з вас була така звичка. З-за чого таке буває? Є такий момент, що не всі діти схильні до їжі, буває по настрою або в принципі, з-за чого виникає утруднення з ковтанням, проявляється це — ось у чому. Не викликає у дитини та їжа яку він їсть достатнього слиновиділення, і яскравого бажання взяти її в свій організм, тому буде жувати довго, а проковтнути швидко просто не зможе. І тиску з боку дорослого в цій справі не допоможе, це не пустощі, а його сприйняття. Це доросла людина може насолоджуватися навіть найпростішою їжею, у дитини інші інтереси, і часом змусити його сісти за стіл буває дуже складно. Тому, щоб швидше проковтнути, а не жувати хвилин за десять один шматочок, дитині простіше швидше запити проштовхнувши їду далі. Можна, звичайно, провести експеримент з улюбленою їжею, якщо така все-таки є, прикрасити тарілку якось по-особливому щоб зацікавити дитини, мотивувати його, іноді допомагає. Але частіше це всього лише питання дорослішання, коли виросте все стане на місця.

Буває і простіше, що дитині просто не подобається смак якого-небудь продукту або страви окремо. Поцікавтеся у нього, що він любить, а що ні, зазвичай діти вільно це показують, але є й інший тип — тіхоні. Рясним питвом після їжі діти можуть запивати також і ненависне післясмак, від якого ніяк не позбутися.

Багато п’є і мало їсть

Якщо дитина все запиває великою кількістю води, то, звичайно, шлунок наповнюється швидко і приходить відчуття помилкового насичення, навіть коли їжі в тарілці ще багато. У цьому випадку відрегулюйте кількість води за прийомами їжі.

Сюди ж варто згадати і жаркий час року, і коли дитина занадто активний, він буде також постійно бігати пити компенсуючи почуття насичення в шлунку, а про їжу і не помыслит.

Інша справа, якщо всі вищезазначені чинники не мають місця бути і дитина крім рідини від їжі відмовляється категорично, і до того ж з’явилися які-небудь інші симптоми, що вказують на захворювання і вимагають звернення до лікаря. Їх ми розглядаємо нижче.

Багато п’є перед сном і бігає по ночах

Знову ж якщо всі вищевказані фактори відсутні, тобто:

 • дитині не жарко;
 • він не наївся чого-небудь смачненьке перед самим сном;
 • і його не мучать які-небудь симптоми, які докладно описані нижче.

То, швидше за все, це просто його каприз, якщо бути точніше — звичка, від якої наказом йти спати і не заважати батькам не позбутися, потрібен інший підхід.

Що це за звичка така? Дитині потрібно набагато більше уваги, любові від дорослих, щоб дитина відчувала свою важливість і потрібність, це дає йому найбільш здоровий фундамент для формування його психіки. Це необхідність і потрібно пам’ятати дорослим.

Багато психологи настійно рекомендують проводити з дитиною хоча б невеликий час в обіймах перед самим сном, заспокоїти, приділити час, почитати книгу. Цим ви засновуєте його майбутнє, прищеплюєте любов, увагу, обмінюєтесь енергетикою в спілкуванні.

І вечорами потреба в увазі збільшується, як ніколи, і відчувається на підсвідомості самою дитиною. Якщо він не отримує належної уваги перед сном, а до того ж перед відходом до сну він був зайнятий якою-небудь грою, метушнею з татом, або телевізором, то вкладатися спати його перезбудження психіка просто йому не дасть. Все це може спонукати його до постійним проханням — дати попити, поїсти, сходити в туалет — лише для залучення уваги і з-за того, що заснути він не може. Тому тут треба просто міняти звички перед сном.

Багато п’є з пляшечок або з кухлів непроливаек

Ця особливість виділена окремо, актуальна для маленьких дітей, які тільки відучуються від сосок. Тому що якщо дитина багато п’є, а пити ви йому даєте саме з цієї посуду – це може бути просто звичка до сосательному рефлексу. Якщо наступного разу малюк попросить пити, дайте йому води із звичайної посуду, якщо вип’є означати дійсно мучила спрага, якщо раскапризничается — звичка, від якої потрібно відходити.

Причина захворювання

Звичайно, існують хвороби, симптомом яких є велике споживання води:

 • Цукровий діабет викликає сухість в роті, а також втома, дратівливість, втрату або набір ваги, липку сечу, постійне бажання щось з’їсти, особливо солодке. Щоб уточнити чи спростувати такий діагноз необхідно скласти простий аналіз крові на цукор.
 • Нецукровий діабет, це захворювання не має вищезазначених симптомів, воно виявляє себе надмірною кількістю сечовипускання, відбувається це через порушення вироблення гормонів в організмі. В результаті чого організм втрачає багато рідини і вимагає її поповнення у вигляді частого вживання алкоголю.
 • Паразити, зараження дитини глистами може також викликати спрагу. Але, крім цього, додаються ще симптоми, найпоширеніші з яких: свербіння в задньому проході, нудота, зміна апетиту, зміна стільця, болі в животі, іноді пригнічений настрій і т. п. Інвазії можуть протікати і без виражених симптомів, тому здати аналізи на паразитів буде незайвим. А також бажано проводити профілактику, медикаментозними або народними засобами.
 • Поганий присмак у роті, він також спонукає до того що дитина постійно його запиває, це може бути присмак гіркоти, наприклад, через порушення відтоку жовчі. Запитаєте не турбує це дитини, якщо це має місце проконсультуйтеся з лікарем.
 • Зневоднення, це очевидна і вже клінічна картина при якій дитина втрачає багато рідини в організмі в результаті проносу, блювоти, рясного сечовиділення, рясного потовиділення, в результаті лихоманки, які безумовно, вимагають якнайшвидшого звернення до лікаря.

Необхідно негайно звернутися до лікаря якщо спостерігаються і такі симптоми крім спраги:

 • млявість, роздратування, капризи (якщо це не банальна втома);
 • температура;
 • які-небудь набряки або подразнення на шкірі;
 • сухість, блідість шкіри і слизових оболонок, губ і язика, тріщини на губах;
 • різко збільшився або зменшився вага (не стосується втрати ваги малюка в перші дні і тижні життя – це нормально);
 • змінилася кількість, колір, запах, сечі;
 • з’явилася надмірна тяга до солодкого;
 • западання очей, а у новонароджених ще і тім’ячка.

У цих випадках діагноз ставиться лікарем за результатами обстеження та аналізів, з чим не слід зволікати. Зверну увагу лише на один симптом, кількість сечі, — якщо ваша дитина багато п’є і через якийсь час бігає в туалет – це може бути теж нормально, рідини треба кудись діватися, якщо тільки вона не випаровується з потом коли дитина потіє, і якщо немає яких-небудь інших вищевказаних симптомів. Так що якщо вас занепокоїло, що дитина почала різко споживати велику кількість води, звертайте увагу і на інші симптоми, якщо їх не буде, отже, хвилюватися особливо нема чого й річ у нешкідливих факторах, описаних вище.

Думка лікаря про те скільки дитина повинна пити води, коли це нормально, а коли слід занепокоїтися:

Залишити коментар