Чим відрізняються особливі діти, і яким має бути їх харчування

Особливих дітей часто називають дітьми індиго. У них присутній синдром порушення уваги та/або її недостатності. Цією проблемою зараз займаються фахівці з векторної психології. Але справа ще й у тому, що такі діти, як правило, наділені особливими здібностями, недоступними іншим, і навіть дорослим.

Подібний термін виник у зв’язку з появою апаратів, здатних бачити ауру людини.

Згідно з даними досліджень, аура цих чад має колір індиго. Однак психологи запекло протестують проти такого позначення, так як колір аури здатні бачити далеко не всі. Лише 4% людства здатні визначити її неозброєним оком. Проти її дійсного наявності протестувати не доводиться. Але все ж впоратися з такими дітками досить важко. Розглянемо деякі поради досвідчених психологів.

Які вони, ці особливі діти?

Існує такий термін, як СНВД. Він означає наявність порушень у поведінці крихітки.

Проявляється наступними факторами:

  • несвоєчасна гіперактивність;
  • надмірна імпульсивність, яка не відповідає соціальній ситуації чи здійснюваної інтелектуальної діяльності;
  • недолік або загальний дефіцит уваги щодо здійснюваної діяльності;
  • складність в контактах з соціумом і взаємодії з іншими особистостями;
  • низька успішність і складність у навчанні;
  • поведінкові порушення.

Такий особливий дитина стає помітний ще в ранні роки – в період з чотирьох до семи років. Розшифровується термін СНВГ як синдром порушеного уваги з гіперактивністю, але може бути і без неї. Відмінною особливістю таких чад вважається те, що понад 80% з них володіють дуже високим рівнем інтелекту. У той час як у звичайної людини IQ дорівнює від 90 до 100, у них він досягає 170! Таким чином, інтелектуальні їх здібності можна визнати геніальними.

Подібне поєднання геніальних інтелектуальних здібностей і поведінкового порушення становить величезну проблему для педагогів, психологів, і, звичайно ж, самої медицини.

Як упорядкувати розвиток особливого малюка?

Якщо батьки помічають наведені вище передумови, то фото аури їм навряд чи допоможе. Те, що ви дізнаєтеся «індиго» ваше чадо чи немає – не прояснить ситуацію і не допоможе. Перш за все, потрібно знайти центр допомоги малюкам з порушенням уваги. Для цього достатньо вбити в пошук назву синдрому + психологія + місто, в якому ви проживаєте. Так як з такими малюками важко впоратися, допомога фахівців буде просто необхідна.

Гіпотетично в кожному місті має бути для особливих дітей спеціальна школа. Але як ми знаємо, часто немає. Тому доводиться ходити в звичайну школу. Все б нічого, йому теж потрібно адаптуватися і це могло б піти на користь, якби не відчутні провали в сучасній системі середньої освіти.

Психологи відзначають, що на сьогодні в кожному класі навчається не менше трьох, а то й більше дітей з гіперактивністю. Тому і проводити урок по «накатаній» в СРСР схемою абсолютно неможливо. Порушення в поведінці, як мінімум, впливають на весь освітній процес, а то й можуть зупинити його. Проблема тут, зазначають психологи, полягає не тільки в підростаюче покоління з підвищеною активністю, але і в першу чергу вчителів, які не адаптують систему навчання під сучасні реалії.

Справа в тому, що недавня світова історія знайома із змінами в освітньому процесі. Більше 30 років тому Штати зіткнулися з проблемою масового звільнення вчителів, а два десятиріччя тому в Європі. У пошуках виходу з ситуації ввели нові навчальні плани, перетворили систему і підхід, скоротили кількість учнів у класі або поставили ще одного вчителя для молодших класів. Особливі діти потребують особливої уваги. Але в наших реаліях поки такого кардинального підходу очікувати не доводиться.

У чому відмінність занять з особливими дітьми

У таких малюків у дитячому мозку реакція формується набагато повільніше. З цим пов’язана інфантильність – їх поведінка може відставати від норми на 5-6 років. Крім того, такі малюки часто схильні до нервового виснаження, так як швидко перевтомлюються. Звичні шкільні навантаження їм практично не під силу. Втім, з різних причин такі навантаження, які були раніше, сьогодні складні практично для всього підростаючого покоління.

Крім того, ускладнює виховання і завищена самооцінка. Також у таких дітей особливо розвинене самодостоинство. Вчителі повідомляють, що звичні методи – підвищення голосу, погрози про наслідки, практично ніколи не приводять до поліпшення, а навпаки, сприяють погіршення поведінки. Частина дітей починає вередувати, щоб відстояти свої інтереси, а якщо так вони робити не вміють, то миттєво закриваються в собі.

Важливою відмінною рисою є почуття нерозуміння, несприйняття їх оточуючими. Психології повідомляють, що підлітки дуже гостро переживають дійсність, в їх повідомленнях і листах часто прочитується глибока біль від того, що вони абсолютно одні і світ їх не може прийняти і зрозуміти.

На щастя, з появою інтернету, деякі речі стають простіше. Якщо такі підлітки не знаходять відгуку серед оточуючих, вони починають тягнутися до собі подібних – на тематичні форуми та групи в.

Чим такі чада особливі?

Вони сприймають світ і простір зовсім інакше:

  • світ для них тривимірний, а не двомірний – лінійний, як у звичайної людини;
  • обидва півкулі мозку розвинені практично однаково;
  • як наслідок таких фізичних особливостей, у них кардинально відрізняється мислення – воно пластичніше і багатовимірний;
  • змінена модель сприйняття світу впливає і на сприйняття емоцій інших людей – вони чітко бачать грань між правдою і брехнею іншої людини, нерідко вміють читати думки.

Такі малюки будуть набагато розумніші за своїх батьків, коли стануть дорослими.

Як виховувати особливих дітей в дитячому садку?

Сьогодні цією проблемою займаються і на державному, і на педагогічному, і на психологічному рівнях куди щільніше, ніж раніше. Наприклад, відкриваються все нові і нові дошкільні заклади для дітей, які страждають аутизмом.

Справа в тому, що такому малюкові потрібен особливий підхід до навчання. Йому потрібен особливий логопед, який буде ставити його мова і вчити правильно вимовляти звуки, вихователь, у якого система роботи з дітьми значно відрізняється від звичної. Як правило, ці діти набагато талановитіші за своїх однолітків і нерідко мають відмінні здібності до музики чи малювання. Важливо давати їм свободу творчості, чого в звичайному дитячому садку не нададуть. Крім того, з ними повинен працювати психолог з соціальної адаптації.

Так як у них загострене сприйняття світу, і вони дуже ранимі, то вкрай важливим є безпосереднє ставлення батьків до своєму особливому малюкові. Сьогодні діє безліч приватних дитсадків і організацій, здатних надати допомогу таким дітям та їх батькам у вихованні підростаючого покоління.

Яким має бути харчування для особливих дітей?

Важливо дотримуватися певної дієти. У випадку з аутизмом складність полягає в тому, що дотримуватися правил харчування з обраної дієти доведеться на всі сто відсотків.

І ніякі жалібні пики не повинні впливати на ваше рішення. Проблема в тому, що інакше організм малюка так і не відновиться, і пару поблажок пустять всі зусилля нанівець.

Якщо ви невпевнені у своїх силах, рекомендуємо представляти себе у всій красі, що саме відбувається з організмом від одного шматочка шкідливої їжі. Як він потрапляє, як він залишається там і отруює організм, як від одного маленького шматочка підживлюються патогенні мікроби і вашому чаду стає все гірше. І це не перебільшення – це те, що відбувається з малюком в реальності.

Харчування гіперактивного малюка має ґрунтуватися на його поведінці. А саме – простежте, після яких страв і продуктів малюк стає більш активним, ніж зазвичай, що викликає неадекватну реакцію. І в цьому випадку потрібно йти від зворотного – ніж«веселіше» і енергійніше він від того чи іншого продукту, тим швидше його потрібно повністю виключити з раціону.

Складність полягає і в тому, що миттєвих поліпшень ви не побачите. Період специфічного дієтичного харчування триває не менше року і до 3-х років.

Залишити коментар