Уреаплазма парвум при вагітності

А чи знаєте Ви, чому лікарі настійно рекомендують жінкам відвідувати гінеколога мінімум раз на півроку, навіть якщо немає видимих на те причин? Все тому, що чимала кількість захворювань, що передаються статевим шляхом, може протікати безсимптомно, і ми про них навіть не здогадуємося.

Може бути, тоді й лікувати їх не слід, якщо ці інфекції нам не заважають жити? Відповідь однозначна: вчасно виявляти і обов’язково лікувати, інакше наслідки можуть бути плачевними.

Але, про все по порядку.

Ворог не дрімає

Однією з таких мін уповільненої дії є уреоплазма parvum. Що це? Ці мікроорганізми – щось середнє між вірусами і бактеріями. Вони здатні жити в організмі досить довго, не викликаючи самого захворювання. Але якщо раптом імунна система дає збій, або змінюється гормональний фон (наприклад, жінка завагітніла), зростає ймовірність виникнення захворювання – уреоплазмоза. Для вагітних ця інфекція особливо небезпечна, тому дуже важливо обстежитися на виявлення прихованих захворювань до моменту зачаття.

Як вже було сказано, найчастіше сам уреоплазмоз особливих симптомів не викликає. Можливі невеликі виділення або дискомфорт при сечовипусканні. Але, як правило, з уреаплазмами змішуються інші інфекції, такі як трихомонади, хламідії, мікоплазми та інші. На цьому тлі загострюється, запальний процес органів малого тазу, виникають болі внизу живота.

На межі зриву

Уреоплазмоз парвум при вагітності може таїти в собі безліч небезпек. На ранніх термінах це загроза викидня або завмерлої вагітності. Якщо уреоплазма перейшла в активну фазу на більш пізніх термінах, це чревате передчасними пологами, дитинка народжується з маленькою вагою, у жінки після пологів можливі ускладнення, запалення матки або придатків. Коли дитина проходить родові шляхи, не виключена ймовірність зараження його уреоплазмозом, що згодом спричиняє затримку розвитку, і інші захворювання.

Якщо жінка є носієм уреаплазми, тобто в аналізах мікроорганізми присутні, але їх кількість не перевищує норму, на перебіг вагітності це ніяк не відбивається.

Виявляються приховані інфекції шляхом забору аналізів: мазок слизової статевих органів, наявність антитіл у крові, завищені титри в посіві.

Будемо лікувати

Якщо стоїть вибір, лікувати загострення уреоплазмоз у вагітної антибіотиками, або ні, лікар буде рекомендувати лікування, щоправда, з деякими застереженнями.

На ранніх термінах антибактеріальна терапія згубна для плода. Тому, робиться відстрочка, поки у дитини в утробі мами не сформуються основні життєво важливі органи. На термін близько 22 тижнів лікар, виходячи з проб на чутливість мікрофлори, підбирає найбільш оптимальний антибіотик, а з ним бактерії, що перешкоджають появі дисбактеріозу, призначає певний комплекс вітамінів для підтримки і зміцнення здоров’я жінки. Також можуть призначатися свічки в якості профілактики.

Безумовно, уреоплазму парвум при вагітності у жінок потрібно лікувати, хоча це зайві тривоги і проблеми. Але ніяк не вирок. Правильно підібране лікування, ретельне спостереження за мамою, обстеження малюка після пологів допоможе запобігти, вчасно виявити і усунути можливі складнощі зі здоров’ям. А знання про те, як передається уреаплазма, допоможуть запобігти зараженню.

Залишити коментар