Виділення після пологів з неприємним запахом

Після народження дитини, плацента відходить від матки, що супроводжується розривом великої чисельності судин, що зв’язують ці органи. Виникає кровотеча, за допомогою якого залишилися частинки плаценти «пробираються» на вихід. До них приєднуються відмерлі частини ендометрії та ін. відбитки життєдіяльності малюка в утробі.

Виділення, що вважаються нормальними: які вони повинні бути

Будь-який організм жінки є індивідуальною сферою, і періоди відновлення після пологів у всіх індивідуальні. Тому правильної і точної відповіді на питання, скільки йдуть виділення після пологів, немає. Однак є межі, що вважати нормальним, а що відхиляється від нормального.

До нормі відносяться періоди від шести до восьми тижнів. Відхилення, які визнаються допустимими — це лохії, що становлять від 5 до 9 тижнів. Але до такого терміну виділень не можна ставитися без побоювання: незважаючи на те, що фахівці вважають це малим відхиленням, слід сконцентрувати свою увагу на їх характер (склад, запах, яка кількість і т. д.).

Небезпечні відхилення – менше 5 тижнів або довше 9. Необхідно запам’ятати момент припинення кровотечі. Рівноцінно нехороша ознака, коли лохії кінчаються рано чи йдуть більше покладеного часу. Тіло сигналізує про серйозні проблеми, що вимагають негайного втручання фахівців.

Інфекції в післяпологовий період

Переважно неединичным і критичним ускладненням прояви нехороших виділень після пологів виступає ендометрит – процес запалення слизової оболонки матки. Він характеризується виділеннями, мають зелений або жовто-коричневий колір із смердючим запахом. У найбільш загрозливих епізодах підвищується температура тіла, з’являється тремтіння.

Неприємний запах кровотечі може інформувати про застої лохій, що знаходяться в матці при малому вихід назовні. Щоб запобігти гниттю скупчень, доктор може призначити вискоблювання. Така процедура допомагає уникнути запального процесу і зберегти матку від більш тривожного втручання.

Деякі інфекційні хвороби, як трихомоніаз, гарднерелла та ін., також можуть бути причиною противного запаху, а також жовтих виділень після пологів.

Кровотечі при травмах м’яких родових шляхів

В цьому аспекті, кровотеча, що з’являється до кінця іншого періоду пологів, найбільш часто залежно від тріщин шийки матки. Дрібні травми не супроводжуються виділеннями, за винятком розривів при передлежанні плаценти. У цьому варіанті виникають рясні кровотечі, навіть при дрібних травмах. Найбільш часто виділення спостерігаються, коли розривається або розшаровується шийка матки. Розрив у частині клітора, також призводить до кровотеч, разом з тим, виявити джерело не становить праці.

Коли бити тривогу?

Лохії з неприємним запахом говорять про те, що йде процес запалення в матці. В цьому випадку потрібно відразу звернутися до лікаря.

Випадки, які вимагають втручання гінеколога:

  • лохії, мають виражений гнильний або інший неприємний запах;
  • виділення мають жовтий або зелений кольори;
  • лохії мають природний запах, але йдуть невичерпне разом з об’ємними згустками крові.

Все описане вище є відхиленням від нормального і пов’язується з процесами запалення, що відбуваються у статевій системі після народження дитини. Коли малюк з’являється на світ, мама занурюється в життя своєї дитини, іноді забуваючи про своїх неприємних відчуттях. Але, про себе забувати не варто, так як новонародженому потрібна здорова і усміхнена матуся, а новоспеченого тата – його улюблена дружина.

Залишити коментар