Магне В6 при вагітності на ранніх термінах – дозування, інструкція

Зниження кількості магнію в організмі призводить до швидкої стомлюваності, запаморочення, судом і болів в м’язах, а також спазмів. Особливо небажано відчувати брак яких-небудь речовин в організмі вагітним жінкам, оскільки це негативно позначається на здоров’ї майбутньої дитини. Саме тому лікарі нерідко призначають Магне В6 при вагітності.

Кому необхідно приймати Магне В6

Нестача магнію в організмі призводить до дратівливості і нервозності. Постійні стреси призводять до накопичення хронічної втоми, дратівливості і зниження життєвих сил. Для поповнення цієї речовини недостатньо просто отримувати разом з їжею. Щоб поліпшити стан здоров’я, необхідно потрапляння цього елемента всередину клітин.

Французькі вчені розробили препарат з одночасним вмістом вітаміну В6 (піридоксину) і магнію. Завдяки вітаміну В6 відбувається не тільки відновлення нервової системи, але і заповнення клітин магнієм. Також вітамін В6 перешкоджає його втрат з організму.

Магне В6 активно застосовується на практиці кардіологами. Цей препарат сприяє зниженню артеріального тиску та усуває спазми судин. Це засіб показано пацієнтам, які тривало приймають сечогінні препарати, оскільки в даному випадку за рахунок діуретиків відбувається виведення різних корисних речовин. Магне В6 активно застосовується в комплексній терапії при серцевій аритмії, захищаючи судини.

Оскільки у препарату практично немає протипоказань, його призначають під час вагітності, коли потрібно в два рази більше магнію для організму майбутньої матері і малюка. В обов’язковому порядку призначають Магне В6 при загрози викидня, а також при підвищеному тонусі матки, особливо на ранніх термінах. Завдяки препарату відбувається розслаблення мускулатури матки. Крім цього, Магне В6, по суті, є природним заспокійливим засобом, що дозволяє зберігати спокій під час вагітності.

Ознаки дефіциту магнію при вагітності

Передача інформації та генетичної пам’яті від майбутньої її матері дитині під час вагітності відбувається саме за рахунок магнію. Також цей елемент бере участь у різних біохімічних процесах, тому він повинен бути присутнім в організмі жінки під час вагітності в необхідній кількості.

Недостатня його кількість під час вагітності може проявитися наступним чином:

  • порушення сну;
  • стан дратівливості і нервозності;
  • болі в животі, схожі з кишковими коліками і спазмами;
  • швидка втомлюваність;
  • судоми;
  • дискомфорт і хворобливі відчуття в області серця.

Також Магне В6 необхідно приймати жінкам під час вагітності з тахікардією, порушенням серцевого ритму та підвищеним тиском.

Якщо під час вагітності у жінки спостерігаються дані симптоми, необхідно звернутися до лікаря, щоб перевірити вміст магнію в крові, оскільки його недолік може привести до серйозних наслідків. Через нестачу цієї речовини м’язові клітини приходять в стан підвищеного тонусу, що в кінцевому підсумку може призвести до загрози викидня або передчасних пологів.

Здавати кров рекомендується при плануванні вагітності, при годуванні груддю, щоб своєчасно поповнити дефіцит магнію в організмі, тим самим запобігши розвиток багатьох захворювань.

У тому випадку, якщо обладнання лабораторії не дозволяє провести відповідний біохімічний аналіз крові, лікар призначає пробний курс Магне В6. Його тривалість становить кілька днів. Якщо стан здоров’я вагітної покращився, фіксується недолік магнію і призначається повний курс прийому препарату.

Крім цього, заповненню магнію в організмі під час вагітності можуть сприяти кунжут, пшеничні висівки, какао, кешью, гречана крупа, соя, мигдальні та кедрові горіхи, арахіс, насіння, вівсяні пластівці, шпинат.

Під час стресу і голоду відбувається втрата цієї речовини з організму. Також він надмірно виводиться з організму при надлишку калію і вживання кофеїну.

Дозування препарату при вагітності

Магне В6 зустрічається в продажу у вигляді розчину для прийому всередину або таблеток. Таблетки слід ковтати, не розжовуючи, а розчин необхідно розвести у питній воді (0,5 склянки).

Інструкція Магне В6 дозволяє прийом препарату на будь-яких термінах вагітності. У профілактичних цілях або на початку лікування вагітним рекомендується приймати 6 таблеток або 3 ампули на добу.

Добову дозу необхідно розділити на три рівні частини і взяти з інтервалом у 6-8 годин.

Клінічний дефіцит магнію може бути визначений за допомогою біохімічного аналізу крові, за результатами якого лікарем призначається індивідуальна дозування препарату. Тривалість курсу визначає лікар, виходячи з індивідуальних особливостей організму кожної пацієнтки.

Він становить від 1 місяця і може тривати протягом всього періоду вагітності.

Можливі побічні ефекти

Як правило, Магне В6 не викликає побічних ефектів і добре переноситься організмом. Вкрай рідко можуть спостерігатися диспепсичні розлади, алергічні реакції.

Магне В6 не рекомендують приймати при наявності ниркової недостатності, цукровому діабеті, дефіцит сахарози і непереносимості допоміжних речовин. Серед них можна відзначити сахарозу, натрію дисульфід і вишнево-карамельний ароматизатор.

Якщо на момент призначення лікарем Магне В6 пацієнтка вже приймає якісь вітаміни, слід попередити про це лікаря. Оскільки при одночасному прийомі деяких мікроелементів зменшується їх засвоюваність в організмі.

Серед аналогів Магне В6 найбільш поширений препарат Магнелис В6 вітчизняного виробника. Цей аналог також призначається під час вагітності при нестачі магнію. Він відрізняється складом допоміжних речовин. Іншим аналогом є Магній плюс В6, що містить аналогічні активні речовини.

Спокійною і здорової вам вагітності і легких пологів!

Залишити коментар