Чим лікувати гній в очах у дитини: причини, лікування

Коли у здорової новонародженої дитини з’являється гній в куточках очей, це непокоїть батьків і змушує впадати їх в паніку. В першу чергу грішать на неправильний догляд в пологовому будинку і на занесення інфекції.

Але ж насправді явище, коли у дітей гнояться очі, досить поширене. Просто для початку потрібно розібратися з-за чого це відбувається.

Причини виникнення кон’юнктивіту у малюків

Одна з найбільш частих причин виникнення гною у дітей – це кон’юнктивіт. Спровоковано захворювання бактеріями, вірусами або алергічною реакцією на що-небудь. Свербіж, викликаний алергією, змушує немовляти чесати очі і при цьому заносить інфекцію. Адже сам кон’юнктивіт має бактеріальну природу. Іноді у вітряну погоду порошинки смітинки, дрібні комахи можуть проникати на слизову оболонку ока, і також занести інфекцію.

При хворобі спостерігаються наступні симптоми:

  • у дитини червоні очі і виділяється гній;
  • течуть сльози;
  • куточки очей злипаються після сну;
  • може піднятися температура, малюк погано спить, вередує;
  • у денний час виділення можуть підсихати, з очей дитини виділяється жовтуватий гній.

Може страждати одне око, а кілька днів потому інфекція вражає і другий. Тому, щоб убезпечити немовляти від поширення хвороби, слід вжити необхідних заходів для лікування.

Інша причина менш часта, але зустрічається приблизно у 6-7% випадків. Це дакріоцистит. Полягає він у непрохідність слізного каналу і нагромадженні гною в очах. Зустрічається у немовлят у перші 2-3 місяці. Сльози при нормально розвиненому каналі повинні проходити крізь носову порожнину, і гній вимивається з організму природним чином. При порушенні цього, спостерігається застій рідини, і очі дитини гниють.

І, нарешті, третя причина найпростіша, але наслідки її все ті ж. Це поява гною в очах вашого малюка при застуді.

Лікування кон’юнктивіту у малюків

Чим лікує гній в очах дитини, враховуючи причини його утворення? Організм дитини ще беззахисний і непристосований, тому звернутися до офтальмолога слід обов’язково.

Але перед цим кожна мама повинна дотримуватися правила першої допомоги для свого малюка:

  1. перше лікування полягає в усуненні виділень. Стерильним ватним тампоном, змоченим антисептиком, приберіть гній. Чим можна промити очі дитині від гною? Для новонародженого підійде настій ромашки. Акуратно притримуйте голову малюка, щоб обережно промити гній ромашковим настоєм;
  2. довільний масаж слізного мішка допомагає усунути плівку, який заважає відтоку. Таким чином, проблему можна вирішити без спеціального хірургічного втручання. Однією рукою бережно притримуйте дитині голову, мізинцем другий масажуйте внутрішній кут ока, просуваючи шкіру ближче до носа. Досвідчений педіатр повинен ознайомити і навчити батьків процедурою, як лікувати очі у дитини при гнійних виділеннях;
  3. лікувати малюка при простуді, особливо якщо очі червоні, слід скориставшись очними крапельками для дітей.

Засоби лікування і профілактики

Чим слід промити гній в очах дитини, які медикаменти не зашкодять дитині? Крім ромашкових настоїв, які готують в домашніх умовах, застосовуються ще і деякі універсальні очні краплі.

Одним з таких ліків є «Альбуцид». Це екстрене засіб, тому що воно застосовується в малих кількостях (всього по 2 краплі вранці і ввечері), і зберігає лікувальні властивості нетривалий час після відкриття флакона.

При ускладненнях іноді фахівці призначають «Левоміцетин».

Однак даний препарат є антибіотиком, тому грудним дітям призначають в крайніх випадках. Дозування препарату залежить від ступеня складності кон’юнктивіту. Але якщо батьки вчасно виявляють проблему і не запускають хворобу, провокуючи ускладнення, можна обійтися без медикаментозного лікування.

Також гній в очах у дитини лікується настоєм календули, марганцівки, зеленого чаю без добавок, або звичайною кип’яченою водою. Допомагають теплі і холодні марлеві компреси, і чим частіше ви їх робите, тим швидше інфекційна хвороба відступить.

Здоров’я вашої дитини у ваших руках!

Залишити коментар