Трояндовий кущ – прикраса ділянки

Будь-який власник дачної ділянки або приватного будинку, має бажання всіляко прикрасити свою територію. А найпопулярніше і ефектне прикраса – рожевий кущ або просто троянда. Завдяки селекції будь-який садівник може підібрати для себе саме той сорт, який, як він вважає, стане родзинкою його квітника.

Але для того щоб вона цвіла і радувала око, за розою потрібен не тільки грамотний догляд, але і необхідно спочатку її правильно посадити.

Як висаджувати кущову троянду?

Якщо є бажання у своєму саду висадити троянду, то слід знати, як саме проводяться такі маніпуляції.

А все відбувається наступним чином:

  1. вибір місця. Грунт повинен бути родючим і пухкої сама по собі, при цьому на неї повинно потрапляти достатню кількість сонця. Якщо така ділянка затемненим, то у рослини крім стебла більше нічого рости не буде, а по приходу зими воно просто замерзне. Садівники відзначають, що найбільш оптимальним місцем буде ту ділянку, який сонце висвітлює тільки до полудня, а після нього йде.

Якщо рожевий кущ буде рости в саду, а не в квітнику, то варто подбати про те, щоб поруч не було дерев з розвиненою кореневою системою.

Також варто відокремити його від кучерявих рослин, так як це може призвести до загибелі рослини.

Протяги і застоялая вода – одні з головних ворогів рожевого куща. Знову-таки, дані фактори не страшні троянді, якщо вона буде рости в квітнику, але от якщо це відкритий простір, то господареві варто передбачити ці моменти. Найкраще в такому випадку вибрати місце на схилі або простому рівній ділянці;

  1. після того як місце вибрано, тепер варто звернути увагу на самі саджанці. Якщо при огляді будуть виявлені які-небудь ушкодження, то зневірятися не варто. Їх просто відсікають секатором. Такі кінці обробляють розчином з глини і перегною, 1 до 1, щоб рожевий кущ швидше прижився, а його коренева система стала більш розвиненою. За 24 години до посадки саджанець опускають в ємність з водою і залишають там;
  2. на обраному ділянці землі готується яма, глибиною 40-50 см і на дно укладають невеликий шар перегною. Поверх додають калійне, азотне або фосфорне добриво. Якщо рожевий кущ висаджується в невеликому квітнику, то краще всього, якщо земля там буде мати показники рН до 6,5-7. Саджанець поміщається в ямку таким чином, щоб коренева шийка була нижче на 3 см, ніж рівень землі;
  3. як тільки рожевий кущ буде посаджений, його необхідно полити, але не один раз, а три, роблячи невелику перерву між кожним поливом. Також навколо такої посадки робиться насип у 15 див.

Варто відзначити той момент, що найбільш оптимальним часом для посадки троянди вважається осінь, але треба розрахувати так, щоб заморозки прийшли не раніше 3-х тижнів після посадки. Також садівники стверджують, що для того, щоб троянда добре прижилася, її варто висаджувати в похмуру погоду.

Посезонный догляд

Після того як в квітнику або в саду з’явився рожевий кущ, необхідно тепер за ним починати доглядати. Але все не так просто.

Кожен сезон має свої особливості, від яких залежить фінальний результат.

  1. Зима. Троянди можуть рости в невеликому квітнику або саду, але першому варто віддати перевагу. Вище вже зазначалося, що таке рослина дуже чутливо до холодів, тому зимовий період може стати для нього дуже важким випробуванням. З приходом перших холодів, кущі повинні утеплятися, можна встановити тимчасову теплицю, а поверх окучиваются снігом. В лютому або березні, коли починаються перші відлиги, рослину необхідно захистити від талих вод, щоб воно залишалося сухим. Квітник можна вільно відкрити, щоб провітрити. У зворотному ж випадку испаряемая волога буде перетворюватися в конденсат, а таке явище загрожує загибеллю рослини. Тому, як тільки на вулиці починає пригрівати сонце, теплицю варто відкривати.

Не варто забувати і про шкідників. Щоб захистити троянду від мишей, навколо місця посадки необхідно час від часу утрамбувати грунт, щоб ліквідувати ходи гризунів. Додатково на засаджених ділянках необхідно застосовувати спеціальні захисні засоби. Але з ними варто бути дуже акуратними, так як будь-які хімікати у великих кількостях можуть тільки нашкодити квітам. Щоб зимівля для рожевих кущів пройшла вдало, варто використовувати всі вище наведені рекомендації;

  1. Весна. Як тільки настає березень, кущі відкривають, щоб їх провітрити. Для цього знімають поліетиленову плівку, руберойд і піклуються про засоби захисту від дрібних гризунів. Така процедура проводиться тільки тоді, коли на вулиці встановлюється стабільна плюсова температура. Але відразу всю захист не знімають, особливо якщо троянда зростає не в квітнику, а в саду, інакше це може призвести до опіку рослини. З настанням ночі рожеві кущі назад закриваються, так як навесні в цей час ще частенько бувають низькі температури.

До кінця квітня покриття можна повністю знімати. Цілком може вийти так, що на пагонах будуть помітні почорнілі місця. Якщо їх не так багато, то для рослини це не страшно, варто всього лише обрізати пошкоджені місця і обприскати їх бордоської рідиною. Також для таких цілей можна використовувати залізний купорос, який готується в пропорціях 10 л води і 300 г засобу.

При провітрюванні, квітник можуть потрапити різні шкідники – тля, жуки й гусінь, для саду-це звичайне явище. Щоб позбутися від такої напасті, саджанці обприскуються інсектицидами, наприклад, «Іскрою» або «Актара». Ну і, звичайно ж, варто не забути про саму грунт і допомогти їй відновити баланс втрачених за зиму речовин;

  1. Цвітіння. Окремої уваги заслуговує період цвітіння трояндових кущів. Поки не почалося перше цвітіння, садівник повинен постійно використовувати гумат натрію для підгодівлі. Як тільки на стеблах з’являються квітки, підживлення повторюють кожні 14 днів, при цьому мінеральні добрива повинні чергуватися з органічними. Також на таких ділянках квітника земля повинна бути постійно розпушування, щоб коріння отримували достатню кількість кисню. Якщо на рослині починають з’являтися дикі пагони, то їх ліквідують за допомогою секатора.

В середині літа необхідно провести укорінення живців і видалення в’янучих суцвіть. Але ліквідуються тільки ті, які знаходяться нижче першого пятілісточковий листочка. В цей час, полив повинен стати дещо рідше, а добрива змінюються на фосфорні та калійні.

Якщо рожевий кущ висаджують в дощову погоду у відкритому саду, то варто подбати про додатковий захист від надмірної вологи, так як рослина може загнити. Для таких цілей роблять поліетиленові навіси.

При бажанні зрізані живці можна розсаджувати в горщики і переносити в будинок. Тоді роза буде прикрашати не тільки квітник, але і житло.

Всі ці нюанси по догляду допоможуть створити унікальний ландшафтний дизайн ділянки. Головне їх правильно дотримуватися і пам’ятати про кожну сезонної особливості. Тоді ваші рожеві кущі будуть довго радувати око вам і оточуючим, створюючи відмінний настрій!

Залишити коментар