Поділ кімнати на дві зони: ідеї та варіанти

Комфортне проживання в квартирі залежить від просторових ділянок, які відповідають вимогам особистому житті і визначають чіткі місця для різних цілей. У разі невеликих габаритів приміщення максимально упорядкувати житловий простір дозволить поділ кімнати на дві зони. Як це зробити?

Актуальні способи організації зон

Людині, яка не знайома з зонуванням приміщення, бачиться лише один варіант – перепланування квартири. Але це самий витратний метод і з точки зору часу, і з фінансової сторони. В першу чергу знадобиться отримання дозволів, внесення змін або розробка нового проекту. А ще потрібно буде сплатити проектні та монтажно-будівельні роботи, матеріали. У цьому випадку і приходить на виручку зонування кімнати.

Розділити простір можна з використанням різних пристосувань, таких як:

 • перегородки – стаціонарно закріплені або здатні змінювати своє положення в просторі;
 • фіранки;
 • меблі;
 • підвісні елементи;
 • шпалери з різним орнаментом;
 • підлогове покриття з різних матеріалів;
 • різні рівні підлоги;
 • розкладні екрани;
 • декор на стелі.

Розглянемо докладніше деякі ідеї розділення кімнати на дві зони. Припустимо, дозріло рішення об’єднати кухню і їдальню. Для розмежування зон в кухонній частині приміщення підлогове покриття можна виконати з плитки або лінолеуму. А їдальня з підлогами з ламінату відрізняються тонах від кухні дасть ефект розмежування. Посилить враження відмінність у забарвленні колірний та оздобленні стін.

Зонування вимагає складання попереднього плану, що враховує призначення організовується площі і особисті побажання учасників процесу. У разі організації зони для роботи вона повинна забезпечувати комфортні умови, що виключають сторонні шуми, і обмежувати доступ інших членів сім’ї. Необхідність достатнього освітлення і організація місць підключення до електричної мережі також у пріоритеті.

При плануванні слід враховувати, що для кабінету підійде менша частина приміщення. Головною ланкою в цьому варіанті розділення кімнати на дві зони може виступати стаціонарна перегородка, виконана з листів стінового гіпсокартону.

Вдалим варіантом також використання для цих цілей меблів — шафи-купе, стінки. За великим рахунком, меблі — це не тільки шумоізоляція, але і трансформація площі в будь-який час з урахуванням мінливих потреб. До речі, це найбільш використовуваний і практичний метод.

Ще одним з простих, а, значить, доступних способів поділу простору на дві зони є штори. У цьому випадку немає необхідності що-небудь встановлювати, пересувати, пристроювати. Вибирати потрібно важкі портьєри для інтимності і приватності. Штори з веселим, свіжим і яскравим малюнком будуть створювати ефект стіни в закритому стані.

Додати оригінальності може поділ кімнати за допомогою домашніх рослин.

Стіна з фікусів і пальм внесе релаксуючий комфорт в місці відпочинку — вітальні. А використання високих підставок, підвісних кошиків, каркасів між підлогою і стелею, за якими в’ються рослини, стане справжньою родзинкою інтер’єру.

Дитяча: кожному потрібно особистий простір

Піддаючи зонування дитячої кімнати, потрібно враховувати необхідність організації місця для сну, навчання, ігор. Остання, до речі, повинна мати найбільшу площу. Коли двоє дітей і вони ділять спальню між собою, організувати їм особистий простір можна з допомогою вертикального поділу зони сну. Таким способом вдасться уникнути скорочення площі інших зон і в той же час надати кожному особисте притулок і затишний куточок.

Роздільниками в кімнаті дітей можуть виступати ширми, меблі, стаціонарні перегородки, коробки для іграшок. Обов’язкова умова — участь дитини або дітей при плануванні. Необхідно враховувати їх побажання і потреби, захоплення.

І щоб все було по феншую

Визначення та активація зон по феншуй починається з з’ясування сторін світу. Тут без компаса ніяк. План приміщення дробиться на дев’ять секторів, які діляться в такому порядку:

 • Північ. Відповідність — кар’єра; предмети – вода, метал; колір – синій.
 • Південь. Відповідність — слава; предмети – вогонь, дерево; колір – червоний.
 • Захід. Відповідність — діти, творчість; предмети – метал, земля; колір – білий.
 • Схід. Відповідність — сім’я; предмети – дерево, вода; колір – зелений.
 • Північно-захід. Відповідність — помічники; предмети – метал, земля; колір – золото.
 • Північно-схід. Відповідність — знання; предмети – земля, вогонь; колір – жовтий.
 • Південно-захід. Відповідність — любов; предмети – земля, вогонь; колір – червоний.
 • Південно-схід. Відповідність — багатство; предмети – дерево, вода; колір – фіолетовий.
 • Центр. Відповідність — здоров’я; предмети – земля, вогонь; колір – жовтий.

Після визначення місць їх потрібно активувати. Згідно феншуй, зон повинні відповідати певні предмети і кольору. Наприклад, для сектора «Сім’я» потрібні дерева і вода. Сприяють квітами вважаються зелений, синій, коричневий. У зв’язку з цим зону слід оформити в зелених тонах, для чого можуть бути використані шпалери, скатертини, штори.

Дерево – це елемент сектора, значить, треба розміщення чогось дерев’яного плюс невелика ємність з водою. Сімейна зона зобов’язана містити фотографії живих членів. В якості спеціального символу може бути статуетка зберігача сімейного вогнища. І таким чином згідно карті Багуа необхідно облаштувати всі дев’ять секторів.

Використання методу зонування кімнати допомагає створити зі звичайної квартири зручне приміщення з безліччю функцій, що, в свою чергу, підвищує комфорт і якість життя. Удачі вам!

Залишити коментар