Заміокулькас; догляд в домашніх умовах

Останнім часом високу популярність набирає таку квітка, як заміокулькас, яка не вимагає особливої уваги під час догляду, і в народі його просто називають грошовим (доларових) деревом. Рослина має блискучі і великі листя, його зріст сягає до 1,5 метра.

Особливості заміокулькаса

Існує повір’я, що заміокулькас допомагає зберігати і примножувати гроші в будинку, навіть по фен-шую рослину слід встановлювати на південно-сході кімнати, в секторі багатства, при цьому, в землю необхідно покласти дві три монетки.

Може бути, саме друга назва і зробило квітка популярним, тому що сьогодні його можна зустріти не тільки в будинках і квартирах, але і в офісних приміщеннях, зокрема в кабінеті керівника або солідного бізнесмена. Найоптимальніше місце для розташування квітки є південна сторона, але можна ставити і на північній чи західній частині вікна. Коли на вулиці стане тепліше, його можна винести на свіже повітря, наприклад, на балкон або веранду.

Полив заміокулькаса

Вода рослині потрібно по мірі висихання верхнього шару землі.

Важливо! Квітка не можна заливати, щоб вода застоювалася в горщику, краще нехай буде недолік вологи, він легше це переносить.

Завдяки тому, що коренева система здатна накопичувати вологу на тривалий період часу, не можна допускати надлишок рідини, інакше коріння просто загинє. Самий правильний полив, це, коли влітку один раз в тиждень, а взимку рослина досить поливати один раз на місяць. Не тільки коріння заміокулькаса здатні накопичувати воду, те ж саме стосується і листя, бо вони такі великі і шкірясті.

Крім того, листя слід періодично зволожувати, використовуючи, наприклад, ватяний диск або вологу ганчірку. Обприскування рослина не вимагає, але така процедура буде тільки корисною, щоб уникнути опіків, квітка не повинен стояти під прямими сонячними променями, особливо після зволоження.

Грунт для заміокулькаса

Особливих вимог до землі немає, можна посадити рослину в готовий субстрат, який призначений для кактуса або сукулент. Щоб приготувати відповідний грунт в домашніх умовах, необхідно змішати в однакових пропорціях дернову і листову землю, додати торф з додаванням невеликої кількості деревного вугілля, це буде профілактика проти гнилі коренів.

При виборі ґрунту необхідно дотримувати рекомендації, вона повинна пропускати воду і повітря, пухка і мати нейтральну кислотність. Категорично не підійде субстрат з глини, в ньому до кореневої системи не буде надходити повітря, але неминуче накопичення води, що може привести до загнивання кореневої системи.

Важлива умова для змісту заміокулькаса в домашніх умовах, дренаж в горщику, не менше, ніж чверть ємності, таким чином, волога не буде застоюватися в ґрунті.

Підгодівля заміокулькаса

Для удобрення грунту використовують спеціальні засоби, які призначені кактусів і сукулентів, дозу слід розраховувати по інструкції. Як правило, рослина удобрюється в період його зростання, починаючи з весни і до самої осені, достатньо два рази на місяць, після того, як настає період спокою, підгодівлю зупиняють.

Процес адаптації

Після того, як заміокулькас принесли додому, йому необхідно дати час адаптуватися, цей процес займає максимум три тижні. Тільки після цього можна приступати до пересадки, але і тут слід враховувати пору року, вік рослини, наприклад, дуже молодий квітка не рекомендується пересаджувати в перший час.

Що стосується підбору горщика, то необхідно враховувати не тільки матеріал, але і розміри ємності. Наприклад, керамічний горщик не варто використовувати, рослина в ньому вмре, бо мало місця. Пластиковий горщик також малуватий, коріння розростуться, а коли прийде час пересадки, дістати рослину буде важко. Ідеальний горщик той, який не буде надто великим і дуже вузьким.

В якості дренажу краще всього використовувати керамзит, який відрізняється гігроскопічністю, завдяки тому, що виготовляється з глини. Його використовують, як правило, в будівельній галузі, для утеплення і звукоізоляції. На дно горщика укладають керамзит середнього розміру, дрібний може висипатися, а великий перекриє дірочки, зверху насипають шар піску. Молоді рослини заміокулькаса пересаджують щороку, і з кожним разом використовують горщик більшого розміру. Фахівці рекомендують пересаджувати рослини тільки при сильній необхідності, наприклад, розрослися коріння, і їм стало тісно в старому горщику. При цьому, стару землю краще не чіпати, квітка пересадити в новий горщик і підсипати нового грунту.

Догляд за квіткою, корисні поради

Щоб рослина правильно розвивалося в домашніх умовах, слід дотримуватися деякі рекомендації:

 • Найкраще місце для росту і розвитку заміокулькаса – це західна чи східна світла сторона кімнати.
 • Взимку квітка краще поставити ближче до вікна.
 • Щоб уникнути опіків після зими рослина необхідно привчати до сонячних променів поступово.
 • Грунт повинна бути підсушена, ніж занадто мокра.
 • У літній період заміокулькас слід виносити на свіже повітря.
 • Треба не забувати протирати і обприскувати листя.
 • Рослині потрібно періодична підживлення.
 • У будинку для рослини слід підібрати таке місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені, інакше листя отримають опіки.
 • Дорослі рослини пересаджують один раз у два роки.
 • Якщо рослина протягом літа стояла на повітрі, то поливати його не варто, йому буде досить природних опадів.
 • Грунт слід збагачувати не лише добривами, але і мінеральними, органічними речовинами, до складу яких входить торф, пісок, дернова і листова земля.
 • Горщик для квітки слід підбирати з урахуванням розмірів кореневої системи, чим ширше, тим краще.
 • Щоб запобігти падіння товстих і м’ясистих листків, їх треба підпирати.
 • Поливати рослину слід тільки м’якою відстояною водою.

Захворювання заміокулькаса

Квітка не вимагає ретельного догляду, але потребує уваги, він не любить різкі зміни температури, протягів, це призведе до того, що листя потемніють, про те, що йому не вистачає світла, скажуть витягнулися листя.

Механічні пошкодження квітки можуть привести до загибелі рослини, в результаті надмірного поливу, особливо при низькій температурі стебла і коріння рослини згниють. Заміокулькас – це витривала і сильна рослина, тому захворіти може тільки в результаті неправильного догляду. Шкода грошового дереву завдають часті і рясні поливи, недостатня кількість світла і глиняний грунт, це найчастіші проблеми і причини, за яких рослина страждає.

Найбільше заміокулькас відчуває брак світла взимку, грунт, до складу якої входить глина не принесе користі, тому що вода буде накопичуватися ще дуже важливо пам’ятати, що рослина не любить прямих сонячних променів, від цього страждають листя.

Ці всі прості рекомендації допоможуть правильно доглядати за рослиною в домашніх умовах, таким чином, заміокулькас буде радувати свого власника протягом багатьох років, створюючи затишну атмосферу в приміщенні. Великий, сильний і здоровий заміокулькас, обов’язково принесе удачу в будинок.

Догляд та утримання заміокулькаса протягом року

У зимовий період рослина, можна сказати, відпочиває, так само, як і в глибокий осінній період, тому в цей час до нього треба ставитися з максимальною уважністю. Поливати рідко, тримати в приміщенні з температурою не більше 16 градусів, якщо можливо, то ставити ближче до світла.

Влітку, особливо в полудень, коли спека в самому розпалі, квітка слід ставити в місці, де світло розсіяний, температура повітря не повинна перевищувати 25 градусів, і знову-таки, листя треба захищати від прямого сонячного світла, щоб не обпалити їх.

Починаючи з весни і до самої осені, заміокулькас слід поливати помірно, щоб верхній шар грунту повністю висихав. Щотижня необхідно контролювати, щоб вода не застоювалася в землі, це дуже важливо, вологість повітря не стільки важлива, тому що квітка відмінно переносить, навіть самий сухий в приміщенні.

Більш детальну інформацію, як правильно доглядати за заміокулькасом в домашніх умовах, можна подивитися на відео

Залишити коментар