Як укорінити фікус Бенджаміна

Сьогодні фікус вирощується, практично в кожному будинку, тому що це екзотичну рослину і доглядати за ним дуже просто. Серед початківців квітникарів фікус Бенджаміна користується популярністю, тому часто можна зустріти питання, як правильно посадити рослину в домашніх умовах.

Особливості вкорінення фікуса Бенджаміна

Такий невибагливий і ефективний квітка підходить під будь-який інтер’єр приміщення, в тому числі і в офісі, він володіє незвичайними декоративними властивостями, але здатний очищати повітря. Всі види сімейства фікусів переносять розмноження задовільно, в тому числі і Бенджамін Кінкі, існують невеликі відмінні дії.

Наприклад, ампельні фікуси вкорінюються дуже швидко, а кустарні і деревоподібні квіти вимагає трохи більше часу, і догляд їм необхідний ретельний. Як правило, існує три основних методи вкорінення фікусів:

  • Живцями.
  • Листочками.
  • Повітряними ділянками.

Розмноження фікусів виконують не тільки такими методами, для цього використовують ще насіння і клонування. Насіннєве укорінення фікуса Бенджаміна у домашніх умовах виконується складніше, порівняно з іншими методами розмноження. Але, якщо є насіння, то їх, для початку, слід обробити спеціальними засобами для зростання, викласти поверх вологого субстрату, горщик або іншу ємність накрити поліетиленовою плівкою, щоб створити тепличний ефект. Для проростання насіння температура повітря повинна бути в межах від 25 до 30 градусів, щоб припинити даремний активне зростання, після сходження, паросткам необхідно створити відповідні умови освітлення.

Ще один незвичайний метод укорінення або розмноження фікусів – це клонування, як правило, цей процес здійснюється в промислових умовах. Створюючи повноцінне харчування і відповідні умови, фахівці генерують рослинні клітини. Вони з’ясували, що в пам’яті кожної клітини рослини є інформація і материнській рослині, тому вони повністю можуть його відтворити. В результаті клонування рослини отримують з максимальною ідентичністю, мало того, вони абсолютно чисті, що стосується інфекційних захворювань, які були у материнського квітки. Таким чином, після клонування вийде невеликий і мініатюрний фікус, який добре буде рости і розвиватися.

Корисні поради при розмноженні фікуса

В домашніх умовах можна використовувати будь-який тип розмноження квітки, але є корисні рекомендації, які слід пам’ятати незалежно від того, який спосіб був обраний. По-перше, фікуси слід суворо пересаджувати лише в теплий період часу, навесні або на початку літа. По-друге, молоді рослини фікусів не переносять впливу прямих сонячних променів.

По-третє, після того, як його зняли, місце зрізу необхідно обробити водою, щоб зупинити виділяється сік рослини. Після цього, залишити держак на свіжому повітрі, щоб він підсох.

Важливо! Укорінення молодими пагонами не рекомендується, тому що дорослі рослини здатні пустити коріння.

Для розмноження фікуса Бенджаміна кінкі фахівці рекомендують зрізати верхню частину стовбура або невеликий його відрізок, на якому є хоча б 1 вузлик.

Укорінення фікуса живцями

Посадковим матеріалом є живці, довжина яких повинна бути не менше ніж 15 см, зрізують відрізки гострим ножем в теплий період. Від верхівки рослини відступити 17 см, щоб до першого вузла залишалося приблизно 1 см, зріз необхідно виконувати під кутом, не забути видалити листя. Якщо на фікус великі листя, тоді їх кількість можна скоротити наполовину.

Обрізаний держак слід помістити у воду, щоб прискорити процес вкорінення, можна створити парникові умови. Після того як на живцях з’являться перші молоде листя, їх можна вкорінювати в індивідуальні горщики.

За допомогою живців фікус можна укоренити ще одним методом, якщо на стеблі будуть молоді листочки. У цьому випадку, для розмноження використовують також живці, але на яких є листочки, його зрізають під кутом і у самого заснування фікуса. Після обрізання черешка, його слід відразу посадити в підготовлений субстрат до рівня підстави листочка. Сам же листочок необхідно скрутити трубочкою і зафіксувати, наприклад, використовуючи м’яку нитка.

Що стосується догляду за такими живцями, то він нічим не відрізняється від простої процедури, таким чином, фікус можна укоренити максимум за 4 тижні.

Укорінення фікуса повітряними відведеннями

Такий метод використовується, найчастіше, для оновлення квітки, але в деяких випадках підходить і для вкорінення його. Якщо доросла рослина втратило свій декоративний зовнішній вигляд або витягнулося вгору на велику висоту з зеленими листочками на верхівці, тоді цей метод також підійде для розмноження фікуса.

Перш ніж приступити до роботи, необхідно підібрати оптимальне місце для створення повітряного відводу. В цьому місці слід видалити листочок, зробити на занадто глибокий надріз, помістити в цю ранку тріску або сірник і обмотати поліетиленовим відрізком. Зверху на зроблений надріз необхідно покласти, попередньо, вологий мох, не забути залишити повітря під поліетиленовою плівкою. Верхню і нижню частину стовбура добре закріпити і надалі доглядати за квіткою так само, як і раніше.

Застосовуючи такий метод вкорінення фікуса Бенджаміна у домашніх умовах, результати будуть помітні вже через 3 тижні, це той період часу, за який на місці зрізу утворюються нові корінці рослини. Плівку можна знімати не відразу, а тільки тоді, коли мох обросте щільно молодими корінням. Після зняття поліетиленової плівки можна зрізати верхню частину і пересаджувати її в індивідуальний підготовлений горщик.

Загальні відомості розмноження фікуса Бенджаміна кінкі

Цей вид фікуса найчастіше зустрічається в домашніх умовах, його укорінюють живцями. Необхідно зрізати міцний і деревне втеча, очистити його від листя і залишити в ємності на 4 тижні, максимум, через деякий час з’являться молоді корені. Коли утворюється молода коренева система, пагони можна пересаджувати в постійні горщики.

Це більш тривалий процес, але укорінення фікуса можна трохи прискорити, якщо молодий пагін після обрізання помити, висушити і помістити в субстрат, потім накрити поліетиленовим пакетом, тим самим створюючи йому парникові умови. Створити парниковий ефект можна будь прозорою ємністю, в тому числі і скляною банкою. Що стосується догляду в цей період за квіткою, то він буде мінімальним, помірний полив або зрошення, тепле місце, де багато розсіяного та приємного світла.

Живці можна обрізати тупими предметами, тому що тканини молодих рослин помнуться, і вкорінення значно буде повільним. Видалення великих листків необхідно для того, щоб випаровування вологи не відбувалося дуже швидко, для одного живця достатньо 3 листочка. Молочний сік, який з’являється на місці зрізу, необхідно видаляти, тому що, коли він застигає, то уповільнює розвиток молодої кореневої системи. Від нього позбавляються відразу або можна залишити держак в склянці з водою на деякий час, періодично міняючи воду. Коли сік перестане виділятися, держак слід підсушити, залишивши на свіжому повітрі на деякий час.

Досвідчені квітникарі стверджують, що в теплій воді фікус пускає молоді корені швидше, щоб попередити процеси гниття, у воду з черенком можна додати активоване вугілля. При цьому необхідно стежити, щоб нижні листочки, які є на черешку не торкалися води, ємність повинна стояти в теплому місці, де багато світла, але не під прямими променями сонця, якщо рідина випаровується, її необхідно поповнювати.

Крім того, молодим живцями для вкорінення необхідно створювати всі умови, як і для звичайного квітки, високу вологість повітря, теплу атмосферу, для цього підійде тепличка невеликого розміру в домашніх умовах. Якщо все зроблено правильно, незабаром утворюється калусная тканина, нарости світлого кольору, з яких в майбутньому, і з’являться молоді корінці. Таку втечу можна сміливо висаджувати в новий індивідуальний горщик.

Додаткове відео розповість про різні методи розмноження і вкорінення фікуса Бенджаміна в домашніх умовах

Залишити коментар