Супрастин: список аналогів подешевше

Навіть ті, хто ніколи не страждала алергією, знають про Супрастине. А що вже говорити про аллергиках! Більшість з них постійно тримають це ліки у своїй домашній аптечці. Його головні плюси – доведена ефективність і низька вартість. А чи можна знайти аналоги супрастину, тільки дешевше? Список таких препаратів та інформацію про їх особливості Ви знайдете нижче.

А треба шукати заміну і чому?

Супрастин – протиалергічний засіб першого покоління. Він проводиться в Угорщині, головний діючий компонент – хлоропіраміну гідрохлорид. Упаковка з 20 таблеток коштує близько 125-131 руб. Це ліки допомагає усунути характерні прояви алергії: риніт, свербіж, першіння в горлі, напади задухи і блювоти. Препарат також використовується для лікування різних шкірних захворювань і в цілях попередження алергічної реакції на щеплення у дитини. Він допомагає полегшити стан хворого при підвищеній температурі.

Єдиний мінус цього засобу – його активний компонент здатний проходити через гематоенцефалічний бар’єр. Звідси при його прийомі виникає загальмованість і сонливість. Деякі дуже важко переносять такий побічний ефект (голова стає як чавунна, хилить у сон), що робить неможливим застосування ліків людьми, які зайняті працею, що вимагає швидкої реакції і концентрації уваги.

Саме з цієї причини (із-за впливу Супрастину на центральну нервову систему), а аж ніяк не з бажання заощадити, деякі шукають альтернативу цим лікам. Адже нові препарати такого ж спектру можуть коштувати в 50 (!) разів дорожче.

Чи можна перемогти алергію ще дешевше?

Якщо Вам здається захмарною ціна на Супрастин, то зверніть увагу на його дешеві аналоги, список яких виглядає так:

  • Діазолін. 10 драже коштують 35 руб. Також є протиалергічну засобом, але прямим аналогом Супрастину його вважати не можна, так як основний компонент у його складі – мебгидролин. Призначається Діазолін від алергії після укусу комахи, при екземах, сінній гарячці та сезонної алергії. Діазолін, на відміну від Супрастину, не застосовується при лікуванні вірусних захворювань, зате входить до складу комбінованої терапії при астмі. Даний препарат частіше провокує побічні реакції і навіть може призвести до загострення хвороб кишечника і шлунка;
  • Хлоропірамін (супрамин) – 20 табл. від 121-126 руб. Як видно з назви препарату, діюча речовина у Супрастину і Хлоропіраміну одне і те ж — відповідно, збігаються і показання: алергічний риніт та кон’юнктивіт, свербіж від укусу комах, дерматологічні проблеми, кропив’янка, ГРЗ (для підсушування слизових), набряк Квінке. Протиалергічний ефект підтримується від 4 до 6 годин. Недолік той же, що і у Супрастину: можливі запаморочення, млявість, незначний тремор, зниження тиску і працездатності, порушення уваги;
  • Субрестин. Створений на базі все того ж хлоропіраміну. Випускається в таблетках. Виробляє антигістамінну, помірну протиблювотну, седативну і протиалергічну дію (в чому збігається з Супрастин), паралельно з цим чинить пригнічувальну дію на ЦНС. Застосовується при алергічних захворюваннях різної етіології. Коштує близько 112 крб.

Всі три ліки, як і Супрастин, заборонені вагітним і годуючим мамам. Але для Супрастину іноді лікарі роблять виняток.

Сучасні аналоги Супрастину: немає алергії і немає сонливості

Сьогодні в асортименті антигістамінних засобів значаться ліки, які позбавлені нестачі Супрастину. Вони швидко (всього за 30 хв — 1 год) та якісно усувають набряки, сльозотеча, печіння в носоглотці та інші «сюрпризи» алергії, але абсолютно не впливають на ЦНС. Деякі коштують дорожче, але, незважаючи на це, як і їх недорогий попередник, здатні дати відносно важкі побічні ефекти. Особливо страждає печінка.

Одним з головних «молодих конкурентів» Супрастину є Тавегіл від алергії. У ньому замість хлорпирамина використаний клемастин. Він теж блокує гістамінові рецептори, але не чинить снодійного дії. Показання такі ж, як і для прийому угорського препарату. А ось побічні реакції хоча і збігаються, але, на думку пацієнтів, зустрічаються рідше, ніж у Супрастину. Тавегіл відрізняється ще однією властивістю: не тільки позбавляє від алергічного свербежу, але ще і знижує проникність капілярів. І той, і інший препарат дозволено пити не довше тижня. Вартість Тавегіла вище: 10 табл. – 136-154 руб., 20 – 175-201 руб.

Багато алергіків, яких не влаштовує седативний ефект Супрастину, використовують від алергії Лоратадин. Це препарат другого покоління. Він перевершує свій старий аналог за такими параметрами: не дає снодійного ефекту, відрізняється пролонгованою дією (до 24 годин, тоді як супрастин позбавляє від ознак алергії на 3-6 годин). Його можна приймати незалежно від прийому їжі. Він набагато рідше провокує небажані реакції. Розроблений на базі лоратадину. Не підходить вагітним. Має досить доступну вартість: за упаковку з 10 шт. доведеться віддати 47-64 руб.

Ще один представник антигістамінних препаратів 2 покоління – Цетрин. Діє швидше Супрастину, не втручається в роботу нервової системи, але його результативність нижче. Саме тому лікарі рекомендують його для домашнього застосування. Лікувальний ефект забезпечується цетиризином — основною діючою речовиною. Цетрин, крім протиалергічної, має ще й протизапальну дію. На відміну від Супрастину він використовується і як засіб профілактики — попереджає розвиток реакції непереносимості. За 20 табл. Цетрину Ви заплатите 155 крб., а за упаковку з 30 шт. — близько 255 крб.

У сімействі ліків від алергії досить багато нових представників, але не всі пацієнти готові відмовитися від надійного, недорогого і перевіреного Супрастину. Так, він гіркий на смак, може викликати сонливість, нарешті, від нього бувають «побочки», але він працює. Його застосовують навіть при сильної алергії, і він ніколи не підводить. Ну а якщо для Вас важливо зберігати бадьорість і високу працездатність, то спробуйте вдосконалені варіанти.

Залишити коментар