Кіпрейний мед: корисні властивості і протипоказання

Навіть людина, яка погано знайомий з продуктами бджільництва, може сказати, що і візуально, і за смаком мед, отриманий від різних рослин, буде сильно відрізнятися. Якщо говорити про кіпрейний, то він з рівних рядів своїх побратимів особливо вибивається, а за лікувальними властивостями серйозно перевершує їх.

Де криється користь кіпрейного меду, як відрізнити підробку від оригіналу?

Корисні властивості меду кіпрейного

Народження цього продукту люди зобов’язані Іван-Чаю – саме під цією назвою в основному і відомий кипрей. Дана лікарська трава переважно росте в Сибіру і на Алтаї, звідки і везуть згодом мед. Його хімічний склад нітрохи не гірше, ніж у інших різновидів – гречаного, квіткового і т. д. Кіпрейний мед використовують як внутрішньо, так і зовнішньо: йому знайшли застосування не тільки в нетрадиційній медицині, але і в косметології – він добре живить шкіру і волосся, допомагає підтримувати овал обличчя, використовується навіть для проведення масажу (включаючи розігріваючий під час застуди).

Кількість цінних властивостей, які присутні у кипрейного меду, зашкалює: він знімає запалення, сприяє загоєнню ран, знімає біль, заспокоює нервову систему, знезаражує, а також позитивно впливає на слизову оболонку шлунка. Якщо ж розглядати цей продукт трохи докладніше, то можна говорити, що кіпрейний мед:

 • Швидко і надійно зміцнює імунітет, якщо щодня з’їдати по 1 ч. л. даного ласощі.
 • Допомагає організму відновитися після хвороби і боротися з простудними захворюваннями.
 • Зупиняє розвиток захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту, пов’язаних з пошкодженням слизової, а також зміною кислотності шлункового соку і порушенням жовчовиділення.
 • Допомагає легше протікати процесу перетравлювання їжі, а також запобігають діарею.
 • Заспокоює нервову систему, тому може посприяти боротьбі з безсонням, неврозами, стресовими та депресивними станами.
 • Зміцнює стінки судин і серцевий м’яз, благотворно впливає на іннервацію м’язів.
 • Необхідний для процесу кровотворення, оскільки постачає в організм залізо, дефіцит якого призводить до анемії.
 • Послаблює біль під час менструацій.
 • Знімає судинний спазм, за рахунок чого м’яко нормалізує артеріальний тиск.
 • Відновлює кровообіг головного мозку.
 • Полегшує стан хворого при простатиті.

Внутрішньо його рекомендують для профілактики приймати по чайній або столовій ложці щодня, час доби ролі не грає. Виняток – при необхідності впливати на нервову систему його приймають ввечері. Зовнішнє використання кипрейного меду (як і інших різновидів даного продукту бджільництва) може допомогти позбутися від вугрів, звузити пори, очистити шкіру і зробити її більш м’якою. Мед входить до складу більшості натуральних масок для волосся.

Також фахівці припускають, що, якщо кіпрейний мед нагрівати до температури кипіння, в ньому можуть утворюватися речовини, які потурають появі ракових клітин.

Як купити якісний кіпрейний мед?

Більшість споживачів, які не знайомі з даним продуктом, намагаються проводити оцінку за зовнішнім виглядом (при купівлі інші способи перевірки майже завжди недоступні), внаслідок чого починають піддавати сумніву той колір, то структуру. Чого дійсно треба побоюватися, а що – в порядку речей?

 • Якщо кіпрейний мед має зеленуватий відтінок, не поспішайте таврувати його «зіпсованим» або «підробкою» – навпаки, це абсолютно нормально, хоча найчастіше на прилавки потрапляють баночки з абсолютно жовтим вмістом.
 • Наявність великих кристалів, схожих на сніжинки, теж не свідчить про погану якість – кіпрейний мед швидко зацукровується сам по собі, це не хитрість виробника. Правда, при цьому, явною цукрових скоринки зверху не повинно бути освітлення маси загальне і м’яке, консистенція повинна залишитися вершковою і податливою.
 • Правильний аромат кипрейного меду – квітковий. Він прослуховується дуже легко, тому тут Ви не помилитеся.
 • Якщо є можливість, перед покупкою спробуйте запропонований Вам мед – він повинен мати легку терпкість, а взята на мову порція – легко розсмоктуватися.
 • Вдома можна провести простий тест: розчинити мед у воді (рівне співвідношення) і капнути туди нашатир. При відсутності осаду або зміни кольору на буре перед Вами гарний продукт.

Незважаючи на те, що вже після закінчення 2-х місяців з моменту розливу кіпрейний мед починає засахариваться і перетворюється в білу м’яку масу, що нагадує густі щільні вершки, після нагріву навіть довго стояв продукт знову стає жовтим і рідким, якщо він якісний. Тому не бійтеся купувати його для використання в кулінарії.

Залишити коментар